Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha a fogyókúráz...

Evvc.lkh kérdése:

Mit csináljak, ha a fogyókúrázok, de közben folyamatosan hullik a hajam?

Figyelt kérdés

Kb 4 hete kezdtem el fogyókúrázni, és most úgy rendesen benne vagyok, és eredménye is van, igazából csak a karanténban felszedett plusz kilókat szeretném lefogyni.

Karantén előtt 52kg voltam, karantén végére meg 58-60 igazából kb egy 5-6kg-t szerettem volna a kezdetekben leadni.

Csináltam is rendesen a diétát (semmi drasztikus, napi 1100-1200kcal + mozgás + a megfelelő vitaminokra is figyeltem)

Most jelenleg 55 vagyok szóval még egy 2-3kg-t kellene fogynom, es boldog lennek.

Igenam, csak rendesen el kezdett hullani a hajam kb 1-1,5 hete. De nagyon, hajmosáskor rendesen jön ki.

Mit tudnék vele csinálni? Vashiányom nincs, vitaminokat szedek, pihenek is eleget, de nem akarom az egész fogyókúrát emiatt "berekeszteni".

Mindig is vékonyszálú, kevés hajam volt, de ha így hullik tovább néhány héten belul semmi hajam nem marad.

Mégis mit kellene tennem?

20l (158cm)



2020. szept. 6. 15:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, hogy nincs vas hiányod, van 1 hónapon belüli vérképed? Eleve a 3-5kg fogyás ilyen rövid idő alatt eleve alacsony súlynál biztos, hogy egészségtelen módszert feltételez. Kizárt, hogy 1200kcal-t eszel, vagy napi 3-4 órát sportolsz.
2020. szept. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, van 3 hetes vérképem, illetve igen, egy nap 1200 kcal eszek (sosem ettem sokat egyébként), 2 naponta sportolok 1 órát
2020. szept. 6. 16:06
 3/4 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem ez az 1100-1200 kalória kevés, ha tényleg rendszeresen mozogsz (és ez alatt nem a könnyű sétát értem.)


Saját tapasztalat, heti kb 2-3 óra intenzív és még 2-3 óra könnyű mozgással nekem az 1400 kalória se volt elég, nagyon nem éreztem jól magam mellette és mivel az edzés rovására ment, 1700-ra emeltem. Fogyok így is.

Nekem 170 centi és 70 kiló jelenleg. Idén feljött 10, ebből már 5 lement de igazából a 65 is sok volt, 60 a célom.

30N

2020. szept. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor ne foglalkozz vele. Ha meg vagy győződve, hogy kiegyensúlyozottan táplálkozol, plusz vitamint is viszel be, nem terheled túl magad, akkor el fog múlni. Napi 100 szál kihullása normális.
2020. szept. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!