Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől puffadhat a baba hasa?...

Mitől puffadhat a baba hasa? Ti mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
3 hónapos múlt a kisbabám. Tápszert eszik. Eddig a székletével semmi probléma nem volt. Rend szerint minden más nap kakált. Az utóbbi 2 hétbe viszont puffadtnak érzem a hasát. Nem fingik, nem kakál csak úgy, ha tornáztatom. Szerencsénkre annyira nem viseli meg, mert átalussza az éjszakát, napközbe is alszik fél-1 órát, nem sir. Milumil tejfehérjementes tápszert eszik. A kakája puding állagú, spenót zöld színű. Etetés közbe 5-6x megállok büfiztetni. Az orvos nem tud mit mondani erre. Már próbáltuk az espumisan cseppet egy ideig használt is, szélcsövet egyszer használtam, akkor jött is neki a puki, meg a kaka is, de ezt többször nem fogom használni ne hogy rá szokjon.
2020. nov. 28. 12:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Azt soha nem fogom megérteni miért lesz tápszeres a gyerek. Persze könnyebb tápszerezni mint normálisan szoptatni aztán jönnek az ilyen idióta kérdések.

Egyébként tipikus eset a gyerek túletetése.

2020. nov. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Rendkívül okos és intelligens ember vagy, de azért elmondom neked, hogy miért és hogyan lett tápszeres.


40+1 hétre született sürgősségi császármetszéssel. A kórházba sem tudta bekapni a mellbimbómat olyan kicsi volt, ezért kaptam ott mellbimbóvédőt amivel tudott is szopni, de azt ott kellett hagyni a kórházba. Itthon vettünk a gyógyszertárba ugyan olyan méretezésű bimbóvédőt, ami nem volt olyan jó, mint a kórházba. Végül volt itthon mellszívó, cumisüveg abból adtam neki 1 hónapon keresztül az anyatejet. Tudod muszáj voltam ehhez a módszerhez nyúlni abba a percbe, mert mire vettünk volna másik bimbóvédőt a kisfiam lemeredt volna a sírástól meg az éhségtől a többi kis részletekről, hogy pl. én milyen állapotba voltam azt már nem írom le. A másik fele meg az, hogy a korához megfelelő adagot eszi a tápszerből, úgyhogy ennyit a tápszerezésről bunkókám.


Idióta a kérdésem. Te meg gondolkozzál mielőtt írsz.

2020. nov. 28. 14:27
 3/7 anonim ***** válasza:

Gondolkoztam. Lazán meg lehetett volna oldani a problémát de egyszerűbb volt nem szoptatni. Egy bimbóvédőt venni kb. 30 perces program.


Az adag pedig nem korra van csecsemőnél hanem testsúlyra. Kb. 140 ml ttkg-ra.

2020. nov. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Na hál istennek akkor, hogy meglehetett volna oldani. 30 perces program meg mire megtalálod a megfelelőt az is annyi lett volna szerinted addig meg a fiam had éhezzen ráért volna végülis így jobban bele gondoltam. 😂😂
2020. nov. 28. 18:51
 5/7 A kérdező kommentje:
Kórházba megetettem mire össze pakoltam ott meg elintéztünk minden papírt meg mire haza értünk addigra megint éhes lett. Mai napig, ha nem kapja időbe a kaját ordít, visít, kimered, leizzad. Na neked ha van így szíved még körbe rohangálni a patikába, akkor csak nyugodtan. Nekem nem volt, nem is lesz. Elég volt nekem a kórházba szenvednem a szoptatással, friss varrattal a 40 fokba egyedül, mert nem volt a kórterembe senki, aki megmutatta volna a nővérek meg akkor értek rá amikor kedvük volt a fiam meg meredt ki minden alkalommal tudod. Na m1 nagy segítség voltál, köszi. 😌😂
2020. nov. 28. 19:02
 6/7 anonim ***** válasza:

Tipikus. Egyszerűbb tápszerezni, mint megtanulni szoptatni, rendesen ráhelyezni az emlőre a gyereket, normálisan felkészülni a szülésre és a hazamenetelre stb.


Csak tudnám, aki annyira nem képes a gyerekéért hogy szoptatja az mi a francnak váloal gyereket. Na mindegy.

2020. nov. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Anyádért vállaltam
2020. dec. 10. 00:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!