Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pánikroham esetén hogy tudnék...

Pánikroham esetén hogy tudnék segíteni?

Figyelt kérdés

A férjemnek időnként (gondolataim/utána nézés alapján) pánikrohamai vannak. Nála ég úgy néz ki, hogy este alvás előtt beszúr neki a mellkasa és annyira rosszul van, hogy alig kap levegőt, járkál fel-alá, kimegy. Van hogy eltart 3-4-5 óra hosszát is éjszaka ez. Egyszerűen nem tudom hogy segíthetnének rajta. Rendszerint egy stresszesebb időszak után jelentkezik. Máskor adtam neki nyugtatót és kb egyből el is múlt. De volt már hogy nem volt itthon, és csak egy flectort adtam neki és már az is segített rajta, viszont nem szívesen tömöm ilyenekkel, de mintha pszichésen bármi működne ilyenkor. Orvoshoz nem akar vele menni, egyszer kb a 2. ilyen rohamnál bevittem az ügyeletre, mert fogalmam sem volt mi ez, ott megvizsgálták a szívét stb, azóta viszont nem akar utána járni ennek jobban, megmagyarázni viszont nem tudja miért történik ez.

Tapasztalt már valaki hasonlót? Mi lehet a megoldás?


2020. nov. 30. 13:43
 1/2 anonim ***** válasza:
A megoldás a pszichológus hosszútávon. Ha csak tüzet akarsz oltani és úgy vetted észre hogy működik a placebo hatás, akkor vegyél neki homeopátiás cuccot a gyógyszertárban, és add azt neki. De ne mondd el hogy homeo, mondd azt hogy ez nagyon jó nyugtató.
2020. nov. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem vagyok orvos, de eléggé vágom a pánik témát. Nemigen szokott 3-5 órán át tartani, inkább csak 30-40 percig, de a szorongás az megmaradhat.

Legjobb ilyenkor mozogni, mert attól kiég az adrenalin és levezetődik némi feszültség.

Ha van, akkor be lehet kapni egy nyugtatót, vagy egy feles konyakot. Segíthet a masszázs is. Utána figyelem elterelés, meccs nézés, olvasás vagy amit szeret. De ez mind csak tűzoltás, tüneti kezelés. Utána kéne járni, h mi okozza a rohamokat, és az okot megszűntetni. Kávét, rendszeres alkohol ivást el lehet felejteni. Segít a rendszeres sport, kreatív hobbik, relaxálás, meditálás, de ezeket minden nap kell gyakorolni, és kell pár hónap mire érződik a hatásuk.

2020. nov. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!