Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi okozhat egyensúlyzavart,...

Mi okozhat egyensúlyzavart, bizonytalanságérzetet?

Figyelt kérdés

Próbálom figyelmen kívül hagyni, de eléggé idegesítő tud lenni, amikor például séta közben nem arra megyek, amerre akarok, beütöm a vállam az ajtókeretbe, vagy mint múltkor is történt, neki megyek a mellettem sétáló barátomnak. Nem igazán feltűnő szerintem kívülről, engem viszont zavar. Nem folyton van jelen ez a probléma, de azért elő-előjön sajnos.

Emellett még beszédzavar is előfordul elég gyakran.


Van valakinek ötlete arra, hogy mi okozhatja, vagy esetleg hasonló tapasztalatok?


Menjek vele esetleg orvoshoz?



2021. jan. 16. 20:21
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Kevesebbet kellene inni. Ha viszont nem iszol, fordulj orvoshoz!
2021. jan. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Milyen jellegű a beszédzavar? Fülészeten voltál már? (egyensúlyközpont a fülben van)
2021. jan. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Vércukrod milyen?

Úgy tudom az is okozhat ilyesmi tüneteket

2021. jan. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


1-es válaszoló, nem iszok.


2-es igazából elég sokféle gondom van néha beszéd közben. Van, hogy dadogok, de csak 1-2 szó erejéig. Sokszor helytelenül rakom össze a mondatokat nyelvtanilag, vagy rosszul ragozom be a szavakat. Olyan is előfordul, hogy nem találom a megfelelő szót, vagy hogy teljesen mást mondok helyette, amit néha észre sem veszek, mások hívják fel rá a figyelmemet. Ezek nem minden megszólalásomnál vannak jelen, de eléggé gyakoriak, mindennaposak.


Fülészeten évek óta nem jártam.


3-as nem tudom, nem szoktam mérni. Tudtommal nincsen vércukor problémám.

2021. jan. 16. 20:33
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Neurológushoz kell menned.
2021. jan. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Előbb ful-orr-gegesz és ha ott ki van tárva akkor neurologus. Nekem volt hasonló csak sokkal sokkal durvábban, végül nem jöttek és mi a gond de ha ki akarod vizsgáltatni akkor ez a sorrend :)
2021. jan. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

bppv vertigo-ra tippelek, nekem emiatt táppénzre kellett menni legalább 3 hétre, míg teljesen el nem múlt, ezalatt 1 hétig Cavinton infúzióra is járnom kellett, de nem volt sok haszna.

Szinte csak feküdtem, TV-től hányingerem volt.

Sajnos nekem már másodszorra jött elő a 3 év alatt, orvos sem mondta hogy milyen módon lehetne megelőzni.

2021. jan. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálam is ez van. Voltam már minden vizsgálaton, de sorra jöttek a negatív leletek.
2021. jan. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#7 ami neked van, az inkább forgó jellegű szédülés, nem? Nem ilyen bizonytalan egyensúlyzavar, amit a kérdező ír
2021. jan. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!