Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Jó tippek fogyáshoz?

Jó tippek fogyáshoz?

Figyelt kérdés

Jelenleg 165 centihez 73 kg vagyok, ami annyira nem vészes, de azért már rendesen plusz súly. Úgy 5 éve még rendszeresen mozogtam és nagyon vékony is voltam. (Annyira nem szeretnék vissza menni.) A fogyás mellett első sorban az is érdekelne, hogy hogyan vegyem ismét rá magam a mozgásra? Régen napi szinten csináltam ami suli mellett egyszerűbb, de mostanában is lenne épp rá időm. Mit javasoltok? Futás mellett, azt akkor se nagyon bírtam őszintén. Étkezésben tippek? Eszek édességet olyan 3 4 naponta mondjuk egy zacsi keksz vagy valahogy így. Hagyjam el egy időre? Illetve lehetséges, hogy a bőröm szebb lesz ha nekiállok megint? Altalánosban szép bőröm volt, kb akkor kezdett pattanásossá válni mikor diákmunkából késő este értem haza és gyors kajákat ettem. Arról már évek óta leszoktam de nem állt vissza. Bármilyen tipp jöhet. :) (Ui. Kérlek ne írjatok drága diétás cuccokat.)


20/L



2021. jan. 24. 19:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Kaloriat kell szamolni, nasikat elhagyni, kb ennyi a titok. Nem kell draga dietas cucc, csak szamold a kaloriakat, egyel sok zoldseget-gyumolcsot, minimalizald a feherlisztes pekarukat, cukrot, uditot.

En tartok 2 hetente egy csalonapot, amikor nem szamolom a kaloriakat, ilyenkor eszek egeszsegtelen nasit is, illetve valami zsiros gyorskajat, ha arra van igenyem, de mostanaban beerem egy zacsko chipssel is, nem is kell tobb. Igy is fogytam, szoval nem kell megvonni mindent magadtol, de azert oda kell figyelni.

En a sportot amugy szigoruan napi 1 ora setaval kezdtem, mert egyszeruen az elejen csak ehhez volt kedvem. Kesobb elkezdtem jogazni, illetve beiktattunk a ferjemmel heti 1 turazos napot (ez altalaban szombat), amikor fixen elmegyunk turazni. Kezdetben konnnyebb utvonalon, most mar szeretjuk a kemeny “hegymaszos” terepet is.

Nem olyan bonyolult ez az egesz egyebkent, azonban elkezdeni baromi nehez, nekem konkretan 2 evembe telt ravenni magam, mert iszonyu lusta vagyok, viszont addigra mar 14 kilo volt rajtam :(

Ha nekem megy, akkor tenyleg mindenkinek megy.

2021. jan. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Én pont egy hete kezdtem,vannak kalkulátorok arra hogy egy nap hány kalóriát éget el a tested,nekem ez 2500/nap,ugyebár 1kg zsír kb 7000 kalória,tehát csak annyi a dolgod hogy kitalálom hogy milyen gyorsan akarsz fogyni,és kiszamolom hogy ahhoz hány kalóriát vihetsz be egy nap. Én 1500at viszek be,így heti egy kilót fogyok,(meg is lett az egy kiló pont ma,de ez elég drasztikus,ilyenkor az izmokbol is hogy sajnos az ember,mert a szervezet a glicogént használja mint energiaforrás,de egy 500-700kalorias deficit teljesen ideális. Persze lehet mellé futni is meg edzeni,én is csinálom,de nem nehéz,csak nagyon oda kell figyelni hogy mit eszel,és folyamatosan számolni kell,illetve megtervezni az egész napodat. 20/f
2021. jan. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!