Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fogyáshoz keresek sporteszközt...

Hosszúhajú kérdése:

Fogyáshoz keresek sporteszközt, vagy eszköz nélkül végezhető álló gyakorlatokat kis helyen. tippek?

Figyelt kérdés

bővebben: nincs pénzem túl sok, kevés a helyem, csak állva szeretek mozogni, és egész testről akarok fogyni. milyen sporteszközt ajánlanátok? vagy eszköz nélkül milyen mozgásformát?

ami eddig volt: ugráló kötél - mindig leverek valamit a kis helyen. hulahopp - volt, és lesz is később, de kijöttem a formámból így nem igen bírom még szuflával ( 45 éves vagyok ). lefekvős gyakorlatok - nem mozgat meg igazán, csak azt érzem hogy fekszem és emelgetem hol itt hol ott magam. stepper - megvastagodott a lábam. ami tetszik elliptikus ( túl drága ) tánc, sokat balettoztam, nyáron napi 8-10 kilométert gyalogolok, biciklizem.

tudom, nagyon leszűkítettem a lehetőségeket, de mit javasolnátok?



#sport #fogyasztó sport
2020. dec. 19. 20:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Nézd meg a gumiszalagos edzést!
2020. dec. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szobabicikli? Vagy csak vmi videokra edzes?
2020. dec. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a segítő válaszokat!


1. vettem. meg is néztem hogyan kell. de csak olyan videot találtam amiben épp úgy edzenek szalaggal mint ahogy szalag nélkül én is edzettem. jó lenne amúgy tetszene is, de mi a különbség? nem éreztem hogy a szalaggal olyan hatalmas intenzitású különbség lett volna. :(


2. azt is próbáltam, van is, de a hasamról ( itt a legtöbb lefaragni való ) nem igen segített. video edzés - ez is jó ötlet, ezt is néztem jutyubon - de mindegyikben csak a földön fetrengenek - ahogy én is tettem. :(


de ha tudtok nem fetrengős gumiszalag videót, vagy sima eszköz nélküli állógyakorlatos videot - abba szívesen belenézek. :)

2020. dec. 19. 22:21
 4/10 anonim ***** válasza:
Szalagból több féle van. Nézd meg melyik hány kg-os ellenállású.
2020. dec. 20. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nemlehet csak hasbol fogyni.. es a has edzes nem a hasrol egeti le a zsirt.. genetikatol fugg honnan fogysz hamarabb. Lehet h mar vekony vagy mindenhol de hasad még van.. Erre csak a dieta es a kardio edzes jo. A legjobb a futas, kerekpar, lepcsozes, elipszis. Heti 3x30p intenziven, piheno nelkul a minimum + kcal deficit. Itt a motivacioval van gond.
2020. dec. 20. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

1-es vagyok! Az 5-ös jól mondja. Onnan fogysz utoljára, ahova először híztál. A futás is jó, ha van rá lehetőséged.

Fogyáshoz nem nehéz gyakorlatok kellenek, inkább gyorsan sok, de próbáld erősebb gumival, ha túl könnyű.Olyan nem nagyon van, hogy csak állva kell gyakorlatot végezni.

Próbáld ki a tabata edzéseket!

2020. dec. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

4. azt hittem csak a színűk más - akkor vennem kell egy másikat. vagy inkább ilyen akasztható hevedert vegyek?


5. nemcsak hasból akarok - csak ott zavar a legjobban, de motiváció valóban gond.


6. igen, tényleg szinte nincs is álló video - megnéztem a tabatát. az erősebb szalagtól nem lesz erősebb, vaskosabb kinézetem?


kiírtam egy másik kérdést is, de nem jött rá válasz, ezért itt kérdem tőletek:


https://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__egyeb-kerdesek_..

2020. dec. 20. 21:25
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem leszel vaskosabb az ilyen tabata szerű edzésektől, akkor sem, ha erősebb szalagot használsz.

A taposógépnél sajnos az a lényeg, hogy sokat kell taposni, szinte mindegy, hogy milyen, nem a gép fogyaszt le.

Az akasztható hevederrel a trx-re gondolsz? Mert az is jó, csak hát ott is az a lényeg, hogy rendszeresen csinálni kell a gyakorlatokat.

2020. dec. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

8. köszönöm! igen trx re gondoltam. ott csak az a különbség hogy fel lehet akasztani? vagy stabilabb is?


a taposónál azt olvastam hogy a párhuzamos rudas az főleg elől és hátus vesz igénybe. a keresztrudas, oldalos, az pedig az oldalsó izmokat is.


a rendszerességhez van időm, ha egyszer rátalálok onnan már ok - csak dönteni és mérlegelni macera az elején.


már csak azt nem tudom hogy a fenébe fogok kapszkodni a szoba közepén ahol pici bútorok vannak? :D


hát szerintem megnézem ezeknek a szalagoknak az erejét, és aszerint választok majd.

2020. dec. 20. 23:41
 10/10 anonim ***** válasza:

A trx nem gumis, ha így érted a stabilabbat. Egyébként nem stabilabb, annak az egyik lényege, hogy neked kell egyensúlyban tartani a két oldalt. Az ilyen edzéshez kifejezetten trx videókat nézz meg!

A taposógéppel csak taposni lehet, trx-szel, gumiszalaggal viszont rengeteg gyakorlat van, szerintem csak taposó nem elég, meg unalmas is.

2020. dec. 21. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!