Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sport közben kell MOST a maszk?

Sport közben kell MOST a maszk?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy utcán kozteruleten kell, de ha kimegyek a parkba futni/setalni, vagy biciklire ülök, akkor kell vagy nem? Nem írtak erről semmit és vegyesen látom az embereket...


Bocs ha rossz kategóriába irtam, de borzasztóan egeszsegtelennek tartom, hogy elmegyek a parkba sétálni, elvileg az egészségem erdekeben, de kozben megsem mert nem szivhatok friss levegőt.



2021. márc. 22. 09:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sporttevékenység közben nem kell maszkot viselni!
2021. márc. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 krwkco ***** válasza:
100%

Nem.


" 3. § (1) A kijárási tilalmon kívüli időben az egyéni szabadidős sporttevékenység külterületen, valamint a települések belterületén – lehetőség szerint a zöldterületeken – egyedül vagy ugyanazon háztartásban élőkkel közösen folytatható, azzal, hogy másoktól legalább 1,5 méter távolságot kell tartani.

(2) Az egyéni szabadidős sporttevékenység során nem kell a maszkot viselni."


forrás:

104/2021. (III. 5.) Korm. rendelet a védelmi intézkedések ideiglenes szigorításáról.

A 133/2021-ben egy héttel neghosszabbították az érvényességét.

2021. márc. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
#2 szóval ha én elmegyek anyukámmal biciklivel a boltba akkor nem kell maszk, de ha sétálunk a bolti akkor kell?
2021. márc. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 krwkco ***** válasza:
100%

Biciklizésnél csak akkor nem kell a maszk, ha "sporttevékenységet" végzel. Ha a rendőrnek azt mondod, hogy biciklivel a boltba menet egyben sportolsz is, akkor nem sértetted meg a rendeletet. Ha azt mondod, hogy csak a boltba biciklizel, akkor igen.

Elvileg a gyaloglásnál is hasonló a helyzet. Van sportcélú gyaloglás is. De erre olyan sokan tudnának hivatkozni, hogy értelmét veszítené a közterületi maszkviselési kötelezettség. Ezért azt gondolom, hogy a sportcélú gyalogláshoz nem árt valami külső jel. Pl. nordic walking bot, sportruházat. És az sem árt, ha a rendőr látja, hogy tényleg gyalogoltál, nem csak sétáltál.

2021. márc. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
#4 ha mutatom a rendőrnek a telefonos appom által mért szabadtéri séta edzés adatait, amin látszik, hogy sok km-t megtettem, és kis forgalmú utcakon mentem, azt elfogadná akkor is, ha nem sportruházatban vagyok?
2021. márc. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 krwkco ***** válasza:
100%

#5

Mivel a rendelet nem ír elő semmilyen igazolást, ún. szabad formájú bizonyítás lép életbe. Vagyis akármilyen módon, akár telefonnal is bizonyíthatod, hogy sportolsz. Ellenben a szabad forma miatt a rendőr is döntési helyzetben van, hogy elfogadja-e vagy sem.

De ha a rendőrök nincsenek nagyon rászorítva a birságolásra (márpedig a "dekoratív törzs" számaiból úgy tűnik, hogy nincsenek), akkor nem lesz gond.

2021. márc. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2021. márc. 27. 00:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!