Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tényleg megtehetik, hogy aki...

Tényleg megtehetik, hogy aki nem oltat, nem utazhat majd, nem ülhet ki egy teraszra, moziba, stb? Ilyet lehet?

Figyelt kérdés
En eddig legyintettem erre, hogy ezt úgysem merik. De már a hiradóban is ezen megy a vita. Ez zsarolás, sztem ilyet NEM lehet megtenni.

2021. ápr. 15. 20:18
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
63%
Nem akarok vészmadárkodni, de amint minden regisztrált megkapta a második oltását, csak érvényes kovid kártyával lehet menni ide-oda, vagy pedig perkálod hetente vagy akár párnaponta a tesztelést.
2021. ápr. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
20%
Mivel nem regisztrációs sorremdben oltanak, ezért ilyen, hogy akik x ideig regisztráltka, nincs.
2021. ápr. 16. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

11es

Na ez a nem igazságos meg ertelme sem sok. De tenyleg nem vagyok se tudós se orvos, de úgy tudom az oltott a súlyosabb szövődményektől van védve az oltás által. Tehát elkaphatja, hordozhatja, sőt tovább is adhatja, mondhatni észrevétlenül. Akkor mi értelme van ennek a megkülönböztetésnek?

Csak hogy megint utálkozhassanak az emberek, egymás ellen forduljanak stb. Ami már meg is kezdődött. Szomorú.

2021. ápr. 16. 06:17
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

12-es

Persze, mert most még nagyobb a kereslet, mint a kínálat.

2021. ápr. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
55%

14:

Ja, de mivel más-más a helyzet az eltérő praxisokban, ezért akkor is lesz még régen regisztrált, de otlást nem kapott, amikor már messze nem lehet max. kapacitáson oltani, és akkor már egy rakás diszkrimináció fogja érni a nem oltottakat.

2021. ápr. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
37%
#6 Ameddig a gyerekeim például oltatlanok, mert nekik még nincs engedélyezve oltás, és sajnos saját példából láttam, mit tesz egy gyerekkel is a vírus, addig igen, zavar, ha egy oltatlan vírusgazda beül mellénk. Majd ha a gyerekek is oltva lesznek, onnantól részemről a fáklyás menet, oda mennek az oltatlanok, ahová akarnak.
2021. ápr. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
38%

16-os

Senki nem fog az oltatlan gyereked mellé oltatlanul, mert te majd nem viszed el úgysem felelősen, nem igaz?

2021. ápr. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
26%

#15 Szokjatok le erről a diszkriminác szóról! Ezt az Eu valamelyik elmegyenge, laikus szervezete találta ki, és semmi köze nincs sem a valósághoz, sem az eddig is évtizedek óta használt járványügyi intézkedésekhez.

Covid előtt is az volt az eljárás, hogy aki fertőző beteg volt, azt izolálták kötelező jelleggel. Az egy dolog, hogy pl bárányhimlő esetén nem volt piros cédula a család ajtaján, de az ÁNTSZ ettől még karanténba helyezte a fertőzöttet, és együttlakókat is.

Ezt nem lehet diszkriminációnak nevezni, mert az teljesen másik jogi fogalom!

Mivel per pillanat a fertőzés terjedése annyira széleskörű, hogy gyakorlatilag mindenkit fertőzöttnek kell tekinteni, aki bizonyíthatóan nem védett (oltott, vagy nemrég átesett) még akkor is, ha tünetmentes, ezért a nem oltottak izolálása teljesen megszokott, és jogos járványügyi lépés. Ezért agymenés az iskolák nyitása, ezért nem indokolt a többi szolgáltatás indítása most.

Szóljatok a TASZ-nak, hogy a diszkrimináció fogalmát nézzék át mégegyszer, mert ez nem fog átmenni, ha tótágast állnak sem.

Mehet a lapontozás :-D

2021. ápr. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
29%

18-as

Nem is tudtam, hogy az iskolások izolálva voltak és kijárási tilalom alá estek idáig.

2021. ápr. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
29%

18:

A diszkrimináció nem a korlátozás, hanem az, ha hiába regisztrált valaki az elején, múlt héten regisztrálrált huszonévesek előbb kapják az oltást, és kapnak hozzá előjogokat.

2021. ápr. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!