Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Létezhet olyan,hogy 7év után...

Létezhet olyan,hogy 7év után le kellene cserélni az antidepresszánsomat?

Figyelt kérdés
7éve szedem pánikbetegségre.Mellé xanax 0,25,de nem érzem,hogy jól lennék tőle vagy,hogy bolfog.Lehangolt vagyok és szorongok.Egyedül vagyok pedig rossz erzésem van.Vagy ez már depresszió lenne?

2021. jún. 2. 22:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyidő után hozzá szokik a szervezeted, és már nem lesz olyan hatásos, vagy emelni kéne az adagon vagy gyógyszert cserélni, beszélj az orvosoddal, én azt mondom inkább szokj le a gyógyszerről.
2021. jún. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
46%
Persze depresszió is lehet, beszélj egy pszichológussal ő egyből levágja hogy mi a helyzet.
2021. jún. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
De a pszichológus nem írhat fel gyógyszert.Már volt,hogy elhagytam a gyogyszeteket es visszatert.Most sem vagyok jol kb 1 honapja.Ugyhogy visszamegyek szerintem a dokihoz mert 3 hete voltam es nem irt ujat mivel ez eddig bevallt es azt mondta varjunk mert ,h egyszer kb 2 hetig nem szedtem...De mar tobb mint 1 honapja folyamatosam szedem es itthon egyedul folyton szorongom xanax mellett is.Anno 1 db ot,ha bevettem belole neha....
2021. jún. 2. 22:15
 4/14 anonim ***** válasza:
21%
Egy szóval sem mondtam hogy a pszichológus írjon fel gyógyszert... A másik meg elhiszem hogy beteg vagy de ez nem igazi betegség, ezt valamilyen szinten te generálod magadnak, ha megakarsz gyógyulni akkor fejben tedd magad rendbe, szorongásra meg igyál valami nyugtató teát vagy keress magadnak hobbit ami elvonja a figyelmed. Vagy kerüld el azt a dolgot ami miatt szorongsz. Biztos tudod hogy mi miatt szorongsz.
2021. jún. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Én is szorongtam, helyre tettem magam fejben és lásd nincs semmi bajom, ehhez nem kellett gyógyszer, a szervezeted te iranyitod.
2021. jún. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szorongás ellen ott a sport.
2021. jún. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
49%

Basszus ne viccelj már! A xanax a legdurvább addiktív nyugtató, NEM szabad folyamatosan szedni, mert olyan függővé válsz tőle, hogy meggebedsz! Miért nem olvastál utána egy kicsit?


Én is szorongok, nekem Frontint írt fel a doki, ami kb ugyanaz, mint a Xanax. Hihetetlen erős drog. Kizárólag akkor veszek be egyet, ha konkrétan pánikrohamom van, és mondjuk munkába kéne mennem, vagyis muszáj hogy összeszedjem magam. De ez nagyon-nagyon ritka. Hiába szorongok, arra NEM szedem, inkább meditálok, sportolok stb. Sokkal többet segítenek, hiszen a gyógyszer csak a tüneteket nyomja le, de pár hét alatt ráfüggsz, mint a heroinra.


Sajnálom tényleg, de teljesen egyértelmű, hogy a gyógyszerekkel tetted magad gallyra, inkább terápiára kellett volna járnod, mert ebből elég nehéz most már kijönni. Persze nem lehetetlen, szóval én szurkolok nagyon, de tényleg le kell raknod a bogyókat és életmódot változtatnod.

2021. jún. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
+ Ja és amúgy... mikor beveszem a frontint pánikrohamnál, érzem, hogy a pánik érzés megszűnik, viszont helyette egy ilyen furcsa, depresszív, melankólikus hangulat üt be. Szóval nálad is lehet, hogy a xanax erősítette fel a depressziós tüneteket. Mivel az a gyógyszer nem depresszióra, hanem nyugtalanságra való, szóval mellékhatásként rányomhat a depressziódra.
2021. jún. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
En xanaxból nega,ha bevettem 1 et....Most viszont 3at egesznap 0,25 bol.Es igen agyban dol el...De legyrn mar hobbim v akarmi,ha rosszul erzem magam es egyszeruen semminek sem tudok orulni.Es az egyedullettol szorongok,de azert nem fogok mondjuk anyumekhoz mindennap elmenni es reggeltol estig ott lenni.Itthon is vannak teendoim van 2 gyerekem a parom pedig este 7kor jar haza a munkabol.De teljesen eletkeptelennek erzem magam.
2021. jún. 2. 22:30
 10/14 anonim ***** válasza:

Értem azért értékel le mert azt mondtam hogy legyen hobbid, hát jó ha te jobbat tudsz oldd meg,


#1 2 4 5 6 voltam.

2021. jún. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!