Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Benőtt köröm! Mit csináljak?

Benőtt köröm! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 2 napja, hogy elkezdett fájni a jobb lábamon a nagyujjamon a körmöm, nem tudom mitől sosem volt még ilyen és nem tudom mit csinaljak.

Elmennék sebészetre de sajnos ezen a hèten nem renden. Hàzi orvosomnak is ezen a héten kellet szabira mennie…

Mit csinaljak esetleg valami házi módszer?



2021. júl. 22. 14:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
pediküröst keress.
2021. júl. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Pedikürös ugyan ugy tudja mit kell csinalni?
2021. júl. 22. 14:41
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

énszerintem igen. Rákerestem googlen, hogy ki szokta ezeket kezelni. Nyilván a sebészek igen, de találtam legalább egy pediküröst, aki foglalkozik ezzel: [link]


Nem azt mondom, hogy hozzá menj konkrétan, csak azt, hogy ez egy jó jel, lehet hogy a pedikürösök általában szokták ezt kezelni. Szerintem egy telefonhívást mindenképpen megér.

2021. júl. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

Gyógypedikürös kulcsszóra keress rá.

Ha nem vészes még a benövés, akár magadnak is megprobàlhatod kivágni. Nekem eddig mindig sikerült, pedig többször fájt már nekem is sajna.

2021. júl. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Hogy próbàljam meg magamnak kivágni?

Igazàbol csaj az egyik oltalon nött bele de ott lett egy kisebb piros dudor

2021. júl. 22. 14:56
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen benövős a körmöm, azt mondom, hogy ne vágd ki magadnak! Többet ártasz vele, mint használsz. Menj el a kozeli városba, vagy faluba. Valahol csak találsz egy dokit vagy pedikűröst
2021. júl. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A pedikűrös nem ugyan úgy hanem ugyanúgy tudja kivágni. Előszörre ne próbáld magad, hanem figyeld meg, hogy hogy csinálja.


Én először nagyon eltoltam, utána még jobban fájt. Aztán szépen beletanultam. Jól kiáztatom, minimum fél óra, aztán amikor puha, a manikűrös kisollóval vágom ki (ami a bőrvágón egyel nagyobb).

Semmiképpen sem körömcsípővel.

2021. júl. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Teafaolaj nekem mindig sokat segített
2021. júl. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha nem gáz, még azaz nemolyan piros ami az egész lábujjad szinte érinti magad os kiszedheted. Áztasd jó melegvízben attól felpuhul a bőröd aztán egy kis ollóval feljebb feszíted a körmöd (nem mint egy állat..) és kivágod. Utána rakj rá kamillát.

Van akinek szilankosan törik a körme szóval ha magadnak szeded ki ne hagyd benne.

Gyógypedikűrös is ezt csinálja igazából.

Sebészhez szerintem csak akkor menj, ha nagykn nemtudsz vele mit kezdeni mrt ők os rohadtul eltudják cseszni. Egyszer nőtt be a körmöm, utana 3 évig nem volt.

2021. júl. 23. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Szia! Az én körmeim a nagylábujjamon mindkét oldalt "behajlottak". Sokáig szenvedtem velük, aztán elmentem a sebészetre, ahol rendbe rakták. Az orvos mondta, hogy teljesen be volt fordulva a köröm az ujjba. Felvágta mindkét oldalt, kihajtotta, a körmöt oldalt kivágta le a körömágyig, majd visszahajtotta a húst. Feltettek egy kötést, a váróban meg kellet várni, hogy átvérezzen, majd újra átkötötték és mehettem haza. 1 hétig kímélni kellett. Ennyi. Azóta ha hosszabb és érzem, hogy nyomja oldalt, magamnak is ki tudom vágni -mert már nem fordul alá, csak oldalirányba nyom- vékony körömollóval. A körmöt aztán vékony csipesszel veszem ki. Előtte az ollót és a csipeszt gyógyszertári alkohollal fertőtleníteni kell és a lábujjra is érdemes locsolni a végén. Vigyázni kell, hogy ne szúrd meg magad, érdemes fürdés után csinálni, amikor felpuhult a bőr és a köröm.
2021. júl. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!