Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gluténérzékenység laktózérzéke...

Gluténérzékenység laktózérzékenység és hisztamin intolerancia. Akinél mindez egyszerre jelentkezik az előbb-utóbb éhen hal?

Figyelt kérdés
2021. aug. 11. 19:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Olyan nem hiszem hogy létezik hogy mind egyszerre de ha mégis akkor igen
2021. aug. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Létezik és nem hal éhen. Sőt egyre gyakoribbak a különböző allergiák és azok kombinációi.
2021. aug. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Van egy családhoz közel álló személy, aki elmondása szerint mindháromra allergiás. Tavaly a gluténérzékenységről és a laktózérzékenységről számolt be. Néhány hete hisztamin intoleranciáról számolt be. Kicsit soknak találom, nem tudom komolyan lehet-e venni?
2021. aug. 11. 20:09
 4/7 anonim ***** válasza:
Étterembe dolgozóm volt rá egyszer példa (megőriztem a kártyáját a mai napig) összesen 9 dologra volt allergiás (összesen 14 allergia típus létezik!) Nagyon vakartam a fejem de meg tudtam oldani tudtam neki mit enni adni szóval én ilyeneken már meg se lepődöm
2021. aug. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Nálam mindhárom dolog játszik egyszerre,hozzá még tojásallergia..a héten derült ki nálam,21 éves vagyok.Körülbelül fél éve jelentkeztek nálam tünetek,nagyon komoly haspuffadás,hangos bélmozgás,combom,arcom vizesedik.

Ahogy utána néztem,nagyon kevés dolgot ehetünk,erős diéta javasolt.Örülnék,ha lenne rá valamilyen gyógyszer,ami csökkenti a tüneteket.

2021. aug. 12. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A glutén és laktóz sokszor együtt jár, és bármit lehet enni a diétán belül. Teljes értékű életet élhetünk, annyi, hogy étteremben pl vigyázni kell, vagy én pl viszek kaját magammal kb mindig, hogy legyne B-tervem.


Amúgy a laktózra van enzim. A gluténra még sajna nincs.

2021. aug. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Laktóz mellett van tejfehérje is azzal nem lehet mit kezdeni.

Illetve van hogy egyik sem de az ember akkor se bírja a tejet.


Illetve nagyon nem mindegy a tej minősége.

PL se tejcukor(laktóz) se a tejfehérjére nem vagyok allergiás de nem bírom a tejet. Viszont különböző tejeket máshogy tolerálom. Piacos kimért, nyersen vagy felforralva kb semmi bajom 1 pohárig.

Boltiaktól végem van. Kettő között a hatás is köztes.

Valamint a bevitt mennyiség se mindegy. Most hogy időnként van az étrendemben tejszármazék, így semmi problémám nincsen.


Az erjesztett tejféléket viszont kerülni kell, Tejföl, joghurt, kefir, túró. Ezektől olyan leszek mint egy atomerőmű.

Sajtok okésak.


Párom meg kirügyezik a tejtermékektől...

2021. aug. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!