Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A náthától lehet szaglás és...

A náthától lehet szaglás és ízlelés elvesztése?

Figyelt kérdés
Kb 1 hete kezdődött, hétfőn torokfájás, kedden már száraz köhögés (amin segített a Robitussin 2-3 nap után), és orrfolyás, orrdugulás, majd csütörtökre szaglás és ízlelés elvesztése. A torkom ugyan úgy 2-3 nap után már nem fájt, viszont az orrfolyás mai napig tart, igaz, hogy már nem olyan szinten mint akkor (átlátszó és folyós, nem gyulladt). Olyan 1,5-2 napig szinte egyáltalán nem éreztem semmit,néha néha éreztem csak, főleg akkor ka jó erősen ki fújtam az orrom és fújtam bele orrsprayt, de az sem segített mindig érezni. Tegnapi nap már éreztem mindent, ma pedig megint nem olyan intenzív. Pénteken csináltam covid antigén tesztet és negatív lett,előtte hétfőn a munka helyemen is végeztettek velem covid antigén tesztet, ami negatív lett. Lehetséges, hogy covid lenne, de csak pcr teszt mutatja ki vagy sima nátha miatt is el lehet veszíteni a szaglást és az ízlelést?

2021. aug. 16. 16:31
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
99%, hogy covid.
2021. aug. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Lehet a náthától is.
2021. aug. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Mindkét eset lehetséges. De a száraz köhögés és ízlés / szaglás elvesztése nagyon covid-gyanús. Tudom, hogy nem két fillér, de ha nem szeretnél másokat lefertőzni (és/vagy kíváncsi vagy), csináltass PCR-tesztet!
2021. aug. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
" a munka helyemen is végeztettek velem ...." Nagyon szerencsés vagy ha az eddigi életedben (pedig ha dolgozol, legalább 20-as ....30-as vagy) még soha nem voltál náthás (Mert akkor emlékeznél, hogy olyankor mennyire változott a szaglásod, izlelésed? Ezzel össze tudnád hasonlitani a mostani tüneteidet.)
2021. aug. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Milyen hatása volt nálad eddig a náthának? Szoktak olyan tüneteid lenni tőle, mint amiket leírtál? Ez alapján azért sejthető, hogy mi is volt. (Nekem például minden egyes megfázásnál fáj a torkom, bedugul és folyik egyszerre az orrom, pár nap múlva elkezdek köhögni, elmegy az ízlelésem és a szaglásom, 50% hogy belázasodok, majd egy pár nap múlva kezdenek elmúlni a tünetek. Szóval nálam 100%-ban elmegy a szaglásom és az ízlelésem a náthától. Voltam tavaly Covid-os. Az is majdnem ugyan ilyen volt, csak a torkom nem fájt és nem köhögtem. Ezt leszámítva pont ugyan az volt.)
2021. aug. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Tavaly én is át estem a covidon, akkor lázas voltam, kb 1 hónapon keresztül nem múlott el a köhögésem, a fejem akkor nagyon fájt és akkor sem éreztem ízeket és szagokat. Nagyon ritkán vagyok náthás, nem volt még velem így, legalábbis nem emlékszem hogy nem éreztem volna ízeket és szagokat,talán nagyon régen. Már fent is le írtam, a köhögés elmulott a Robitussintol, és a torkom se fájt 2-3 nap után. A covid sokkal durvább volt ettől. Ezért sem tudom eldönteni mi is lehet
2021. aug. 16. 17:12
 7/10 A kérdező kommentje:
Egyébként péntekre vagyok megrendelve Pcr tesztre
2021. aug. 16. 17:14
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem a covid úgy zajlott, mint egy nátha, viszont nagyon gyanús volt, hogy sehogyan sem érzem a szagokat, az ízeket is tompán. Orrspray, orrfujas nem segített,pedig máskor szokott. Tehát ha a lefolyása más, mint máskor ha náthás vagy, akkor akár covid is lehet (de még akkor is, ha ugyanolyan).
2021. aug. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
72%
Mi lett az eredmény? És oltva vagy?
2021. aug. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Negatív lettem, és nem vagyok oltva
2021. szept. 4. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!