Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek be merjem adatni...

Szerintetek be merjem adatni a novemberben 13 éves lányomnak az oltást?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A lányom novemberben lesz 13 éves, és nagyon gondolkozok az oltáson. Most, hogy újra menni kell iskolába és elkapja a deltát, komolyabb bajai is lehetnek. De az oltásról sem olvastam jókat és még eléggé az alján van ennek az egésznek, ha lenne 15-16 éves nyugodtabb lennék. Én orosszal vagyok oltva eléggé rosszul voltam tőle. A Pfizerről, amit ő kapna, olvastam meddőséget, szívizom gyulladást stb. Szerintetek mi lenne a jó döntés?

2021. aug. 29. 13:54
1 2 3 4 5 6 7
 41/68 anonim ***** válasza:
92%
A jóisten áldjon meg, hogy egyáltalán tájákozódni próbálsz, legtöbb szülő csak hallotta a híradóba, hogy mehet a bökés és már regisztrálta is a gyerekét. Bár minden szülő ilyen lenne. Kívánom, hogy jól dönts mert a Pfizer nem egy hagyományos oltás, akármi lehet még belőle, sokszor tévedett már a gyógyszeripar és az engedélyező hatóságok a történelem során.
2021. szept. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/68 anonim ***** válasza:
87%
Már 2019 ben az amerikai orvosok tudták, hogy ez egy átverés. Ezt érdemes megnézni. https://www.youtube.com/watch?v=sR-zZb8owCw
2021. szept. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/68 anonim ***** válasza:
73%

# 39


"Ne röhögtess már!! Hogy a francba adnám tovább a "vírust", ami nincs bennem?? 😃 Adok neked 100 Forintot az üres pénztárcámból. De hogyan??"


Ha nincs benned, akkor sehogy. De amire regáltam, ott az volt a felvetés, hogy ha gyerek az illető, és erős az immunrendszere, akkor nem kell az oltás. Na ez marhaság, mert a gyerekek is meg tudnak fertőződni, csak lehet hogy tünetmentesek lesznek, vagy csak enyhe tünetesek. De ezesetben is tudják terjeszteni a vírust. Ha nem csak az oltásellenes cikkeket bújnád, akkor ezt pontosan tudnád, mert kb. mindenhol felhívják rá a figyelmet!


[link]


Itt egy dél-koreai kutatásra hivatkoznak, ahol egy tömeges tesztelést követően jutottak erre a megállapításra. Az egyetlen, amit fel lehetne hozni ez ellen az az, hogy a tünetmentesek általában kevesebbet köhécselnek, így ténylegesen nem juttatnak annyi vírust a levegőbe.


„Az igazolt tény, hogy egy nem beteg személy légzőtraktusában a nyálkahártyán pontosan annyi vírus van, mint annak, aki beteg lett, szükségképpen nem jelenti azt, hogy ugyanannyit szét is szór a külvilágba” dr. Simon Clarke, sejt-mikrobiológus (University of Reading).


Viszont tüntetmentességnél meg ott van az, hogy mivel nem vagy tudatában annak, hogy fertőzöl, nem is maradsz otthon, sokkal többet mész közösségbe, így sokkal több a lehetőséged terjeszteni.


"Az én meglátásom erről az egészről röviden ennyi: Egyszer valahol kitalálták ezt a vírus dolgot, még az is lehet, hogy az influenza vírust erősítették meg valami laboratóriumban, és valahogyan elterjesztették a világban, mert ez nem egy természetes dolog. Emellett, úgy kommunikálják ki, hogy iszonyú pandémia van, és csak keltik a pánikot a média által, az átlagember meg jól beszopja, és megy az agymosás azok közt, akik nem gondolkodnak, csak mindent elhisznek, amit a média állít!"


Nem egy természetes dolog? Mégis miért? Rengeteg hasonló járványhullám volt a történelem során, mi ebben a nem természetes? Egyetlen ésszerű okot mondj arra amit állítasz, külünben csak konteózol! A vírusokról köztudott, hogy rendszeresen jelennek meg új mutációik, pl. az influenzának is van már több tucat mutációja. A hírhedt spanyolnátha, ami a legtöbb áldozatot szedő vírusként írta be magát a történelembe, az is az infuenza vírus egyik mutációja volt. Szóval mi abban a hihetetlen, hogy egy új fajta vírusmutáció jelenjen meg?


"Ez egy politikai dolog, hatalmas pénzek vannak mögötte"


Mint minde olyan dolgot mögött, amit milliárdszámra gyártanak. De ez hol bizonyít bármit is? Ennyi erővel akkor minden nagy számban gyártott termékről lehetne gyártani valami összeesküvést. Kezdve az antibiotikumoktól a fogkrémekig vagy a kenyérig.


"Hogy ezzel mi a céljuk, nem tudom. Népírtás? A gazdaság redukálása? A túlnépesedés csökkentése? Nem tudom a válaszokat, mint senki más, és ez SOHA nem fog már kiderülni."


Nem tudod a célját? Hát ez elég nevetséges! Pedig az lenne a minimum, ha már kitalálsz egy összeesküvést, akkor a célját is megmondod. De ez a tipikus konteós mentalitás.. Persze hogy nem tudod a célját, mivel az egész fantazmagóriád ezer sebből vérzik, tele van logikai buktatókkal, amikre még egy óvodás is rájönne. Pl. ha népirtás lenne a cél, akkor magyarázd már meg nekem, hogy miért nem a gyógyszerekkel, vagy a több mint 10 féle kötelező oltással csinálnák, amit mindenki megkap, és ami ellen senki nem háborog? Miért kell ehhez vírust kreálni, meg olyan oltásokat legyártani, amik mind a figyelem középpontjában vannak?


"Ennek akkor lesz vége, ha a politikusok úgy akarják! Van ebben még 5-10 év"


Vagy még több. Ez a vírus ugyanis az influenzánál is fertőzöbb, mutagénebb. Az infuenza is itt maradt a nyakunkon, valószínűleg örökre, mert annyi fajta mutációja van már, és annyira szétterjedt, hogy már lehetetlenség teljesen eltüntetni. Pont ezt kéne elkerülni a coviddal, amíg még nem késő.


"Tudtommal, az influenza hidegebb időben támad, és nyáron szó sem volt a vírusról. Most, hogy kezd hideg lenni, most már elkezdik újra kommunikálni a vírus témát"


Hú azta.. mekkora összefüggést találtál! Csak hogy máshol a világban meg éppen a melegebb időben tombolt, illetve tombol jelenleg is. Csak szét kéne nézni a világban, nem csak Magyarország létezik!


"Több olyan tömegrendezvényen voltam 2020-ban, közel a karantén után, ahol esélyem lett volna elkapni ezt a szart. Tavaly több barátnőm is volt, akiktől esélyem lett volna elkapni ezt a szart. Megismerkedtem új emberekkel, akiktől esélyem lett volna elkapni ezt a szart. De valahogy még lázas sem lettem soha."


Vannak olyan szerencsések, akiken tünetmentesen megy keresztül, vagy enyhe tünetekkel. Azonban ez nem mindenkire igaz, mert a fertőzöttek közül még a fiatalabb felnőttek 40 százaléka is szenved valamilyen súlyosabb szervi károsodástól:


"A 19–49 év közöttiek körében tízből négy esetben alakultak ki vese-, tüdő és más szervi problémák – mutatták ki a kutatók 303 Egyesült Királyságban lévő kórház több mint 73 ezer betegének adatait elemezve"

[link]


A Fertőzöttek hamada ráadásul post-covidos is lett, ami hónapokig elhúzódó tüneteket, pl. ízlés-szaglás vesztés, kögögés stb.. jelent. Sőt, sokaknál még fél év után sem múlt el, és az sem biztos hogy egyáltalán el fog valaha is.


"Ja, és ne felejtsem el megemlíteni, hogy van egy olyan dolog a birtokomban, amiről sokan már megfeledkeztek. Úgy hívják, hogy stabil immunrendszer, és nem félek használni. 😉 Maszkot soha nem hordtam utcán, max. csak olyan belterekben, ahová nem engedtek volna be maszk nélkül. Mindig "merész" voltam, illetve nem is merész, hanem úgy közeledtem emberekhez, mint a "vírus” előtt, normálisan, természetesen."


Szuper, remélem elmentél meglátogatni a nagyit is, te felelőtlen barom! Azokra nem gondolsz, akik nincsenek megáldva ilyen erős immunrendszerrel, és hetekig küzdenek a vírussal, esetleg bele is halnak?! Nagyra vagy az erős immunrendszereddel, de akkor súgok neked valamit.. a spanyolnátha egy olyan influenza mutáció volt, ami pont az erős immunrendszerűeket nyírta ki, mert a fertőzött saját immunrendszerét pörgette túl. Az idősek, akik nem adtak olyan erős immunválaszt, azok nagyrészt túlélték. Na csak idő kérdése, hogy megjelenjen egy ilyen fajta vírusmutáció a covidnál is, lehet hogy éppen most fog a felelőtlen oltáselleneseken kimutálódni. 😉


"Egyedül az oltottaktól tartok kicsit, mert ki tudja mi van bennük"


Hát te nem is tudod, mivel nem vagy virológus sem vakcinológus. Viszont nálatok konteósoknál ez ilyen lelki kényszer, hogy amiről nem tudsz valamit, attól automatikusan félni kell, meg összeesküvéseket gyártani róla?


"A Kormány és a Média ezt használja fel az emberek ellen, hogy "de mi van akkor, ha elkapom a vírust?". Na, igen, de ki kérdőjelezi meg, hogy a kísérleti stádiumban lévő vakcinától el lehet-e kapni valamit? Megbetegdhetünk-e tőle? Meghalhatunk-e tőle?"


Hogyne lenne megkérdőjelezve, pont ezért voltak a kiadásuk előtt klinikai vizsgálatoknak, teszteléseknek alávetve, amin egyébként sok oltás meg is bukott. Ja hogy ezekről nem olvastál? Amúgy mindennek van kockácata, az összes oltásnak, gyógyszernek, de még az élelmiszereknek is, amiket a boltban veszel. Bármelyik kiválthat valamilyen allergiás reakciót, és szélsőséges esetben még halált is okozhat. Persze ennek az esélye egy a több millióhoz, de nem nulla. Ettől függetlenül nem lehet nélkülözni őket, mert a gyógyszerek, oltások sokkal többet védenek, mint amekkora kockázatot jelent az esetleges mellékhatásuk. A covidba a fertőzöttek 2-3 százaléka belehal átlagban, az oltás ehhez képest töredéknyi kockázatot jelent. Minden kockázatot egybevetve is egyértelműen az oltások felé billen a mérleg, mert ott százmillióknál van néhány ezer ember, akiknél súlyosabb mellékhatást kiváltott, pl. anafilaxiás reakció (de ez bármelyik oltástól lehet, nem csak a covidostól). A covidba ellenben százmillió fertőzöttből csak a halálos áldozatok száma 2-3 millió közöttre rúg, ezen kívül ott van, hogy akik leküzdötték, azoknak a harmada is szenved valamilyen súlyos szervi károsodástól, illetve elhúzódó, hónapokig tartó tünetekől (post-covid).

2021. szept. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/68 anonim ***** válasza:
54%

#40


"István 35 Nem zavar az a tény amit a főpapotok Rusvai is beismert az!oltott is fertőz!!!Kit védsz te meg?? Senkit!"


Igen, csak a mérték nem mindegy. Az oltottakban sokkal kevesebb vírus lesz, az is sokkal rosszabb körülmények között, sokkal rövidebb ideig. Töredék kockázatot jelentenek az oltatlanokhoz képest, akiknél csak az 10 napig tart, hogy egyáltalán a szervezetük felismerje a vírust és elkezdjen termelni az ellenanyagot. Oltással ez sokkal rövidebb idő.

2021. szept. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/68 anonim ***** válasza:
100%

44. Több hetes hír pont ezért változtatott a CDC a járványügyi irányelveken ahogy Fauci úr a szerinte nagyon meggyőző tanulmányi eredmény értelmében kihirdette, hogy az oltottak vírustöltöttsége túlságosan egyezik az oltatlanokéval.

[link]

[link]

2021. szept. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/68 anonim ***** válasza:
100%
István 35 Először az volt a duma az oltott védett lesz nem fertőz, ez nem jött be, ki kellett találni valami mást, Az oltottban kevesebb a vírus kevésbé fertőz, ha ez se jön be majd kitalálnak valami mást, ahogy igazuk is van hisz vannak akik mindent bevesznek, hogy nyugtassák magukat. Egyszerűbb mint szembenézni vele, hülyére vesznek mindenkit lassan két éve.
2021. szept. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/68 anonim ***** válasza:
43%

#45 és 46

A kutatások egyértelműen azt mutatják, hogy az oltás jelentősen csökkenti a vírus továbbadását. Pl.: [link]

vaccineswork/mounting-evidence-suggests-covid-vaccines-do-reduce-transmission-how-does-work

Sajnos ez a hatás a delta variánsnál már kisebb, mint a korábbi változatoknál. Ez az egyik ok, amiért nem jó, ha az oltatlanokon szabadon terjed, mert kitudja hányféle mutáció fog még jönni, és a mostani oltásoknak meddig lesz ellenük hatása.


"Először az volt a duma az oltott védett lesz nem fertőz, ez nem jött be, ki kellett találni valami mást, az oltottban kevesebb a vírus kevésbé fertőz"


Olyat senki nem mondott, hogy az oltott egyáltalán nem fertőzhet! Eleve az oltások csak 90-95 százalékos hatékonyságúak, és nem tudni, ki tartozik a maradék 5-10 százalékba. Viszont elég logikus, hogy az oltottak nem fertőznek annyira, ha rögtön 90 százalékkal kevesebb az esélye, hogy egyáltalán lebetegedjen. De akik lebetegszenek, azok is hamarabb leküzdik a vírust, vagyis rövidebb ideig fertőznek.

2021. szept. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/68 anonim ***** válasza:
58%

Elnézést, most látom csak hogy a linkelést elszúrtam.


[link]


Most már jó lesz.

2021. szept. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/68 A kérdező kommentje:

Köszönöm ismét a további válaszokat!

Az oltott 90-95 százalékig (attól függ mivel van oltva) védett, de ugyanúgy elkaphatja a vírust, valamint tovább is adhatja. Jó eséllyel a másik oltottnak nem lesz baja, de ha oltatlannak adod neki lehetnek komoly bajai. Tulajdonképpen az oltással csak magadat véded, ki tudja mennyire.

2021. szept. 5. 16:11
 50/68 anonim ***** válasza:
71%
Próba, szerencse! Adasd be neki, és meglátod mennyire volt hasznos. :)
2021. szept. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!