Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Emberek, akik nem olttattatok...

Emberek, akik nem olttattatok be magatokat a covid ellen! Miért döntöttetek így?

Figyelt kérdés

2021. okt. 13. 17:23
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
27%

bemehetsz, nem mehetsz be, ha akarsz menni bulizni, akkor oltakozz, wow, bonyolult?

ha valaki úgy dönt, hogy nem kéri az oltást, akkor viselje a vele járó szabályokat, máshol is ez a szitu, nemcsak itthon

a szavazás is hülyeség, miaz, hogy valaki a hülye haverjától hall ezt azt aztán nemkéri? vicc, keresd fel az orvosodat, amit ő mond aszerint cselekedj, mert az orvos csakjobban ért hozzá, mint a hülye haverod

engem nem érdekel ki oltakozik és ki nem, de ha valaki, amiatt rinyál, mert állítólag elvették a jogait, azon már csak én is nevetni tudok, az jog, hogy nem ülhetsz be az étterembe? ha kajálni akarsz üljél le kint, vagy kérd el elvitelre, megvan oldva

hirtelen milyen sok ember felcsapott önkéntes virológusnak xd

2021. okt. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
77%

Önkéntes karanténban vagyok, de szerencsére meg is tehetem (egyetemista vagyok és passziváltattam egy évet). Egyedül élek a lakásomban, a szüleimmel és a barátokkal online tartjuk a kapcsolatot, vagy telefonálunk.

Egyébként is egy antiszoc személyiség vagyok, úgyhogy engem nem zavar a karantén. Csak akkor megyek ki, ha nagybevásárlást csinálok (akkor felveszem az ffp maszkot), és heti szinten eljárok futni a természetbe.


Ha senkivel sem találkozom, akkor semmi értelmét nem látom annak, hogy felvegyem az oltást. A vírust pedig nem valószínű, hogy elkapom, mert nem járok tömegbe, ritkán találkozom személyesen az emberekkel, nem járok munkába és passziváltattam egy évig a sulit.


Meglátjuk, hogy mi lesz jövőre, elvileg 2023-ig tart az oltás harmadik kísérleti fázisa, de lehet nem is lesz rá szükség, mert elvileg tavasszal már csak náthaszerű tüneteket fog okozni. De még az is lehet, hogy a járványnak is vége lesz hivatalosan.

2021. okt. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
35%
32: csak szólok, hogy tárgyakkal is terjed. Tehát ha nem hipózod a tojást és a kenyeret, elkaphatod. És az ablakon is beszállhat a vírus, ha egy covidos köhög egyet. Persze csekély az esélye, de még mindig jobb az oltás.
2021. okt. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
77%
33: Vegán vagyok, úgyhogy nem eszek tojást. Kenyeret sem szoktam, csak ami csomagolva van, minden mást én sütök/főzök itthon. Amúgy átjött az irónia, de nekem így kényelmesebb, és ha megtehetem, akkor miért ne? Sokan vágynak arra, hogy távol maradjanak az emberektől. Ha járnék munkába/suliba, akkor nyilván felvettem volna az oltást, de most még egy évet nagy örömmel kibírok így.
2021. okt. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
80%
Elkaptam pár napig feküdtem tuleltem. És kész. Amúgy dugja fel vakcinát s seggebe az összes gyártó.
2021. okt. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
40%

#35


Örülj neki. Testvéremen is átment. Copd-je marad vissza. Gyógyíthatatlan tüdő betegség, ami a kor előrehaladtával romlik. (A végén szokott kelleni az oxigén palack, főleg alváshoz.) 39 éves.

2021. okt. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
69%

#32


Igen, így könnyebb a helyzeted. Csak nem ez az általános. Én is itthon.., épp beteg vagyok.

Maszkot én is hordok beltéren, az utcán nem. És beadattam mindkét oltást. Modernát, mert párom azt mondta, hogy jó. Elmagyarázta mi-hogy működik.. Nem is volt kérdés melyiket adassuk be.

De így nem sok pénzem lesz most..

Az embereknek dolgozni kell. Abból van pénze ételre, számlákra. Sokak nem hogy egy év, de egy -két hónap kiesés is érvágás. Sajnos.

És igen, jól írta valaki. Tárgyakon is megmarad. Zöldségen, gyumolcson, a kenyér csomagolásán...igazából az a lenne a legjobb ilyenkor, ha olyat dolgokat eszel, amit hőkezelsz. Főzöl, sütsz..a többi lutri.

Es mivel nem kell maszk, simán ráköhögnek a boltban a zöldségre. Persze, az ember megmossa mielőtt megeszi. Csak mindig azon röhögtem, hogy a tojást hipozzuk, de az epret elég megmosni..😏

Úgyhogy mindegy.

Én mindig is mindent áttöröltem , nem csak most mióta ez van.

Azért mert egyszer láttam egy nőt a boltban a péksütis (+ ilyen csomagolt nápolyik meg kekszek voltak ott) pultnál, ahogy fölé hajolva válogat és közben elfelejtette lenyelni a nyálát. Szó szerint. A másik szintén régi rossz emlékem, amikor a beteg anyuka a beteg kiskölyökkel vásárol. Minden össze tapogat, de nem is ettől akadtam ki, hanem attól, hogy a kisgyerek össze - vissza kente fikával a tejes dobozokat., csomagokat a pultban. (Rohangált a boltban)..na attól fordult fel igazán a gyomrom. És ez csak az amit én láttam.

Azóta ha valamit veszek, vagy kiöntöm a csomagból egy dobozba, vagy áttörlöm a csomagolást és úgy rakom el.

Szóval, sajnos így is tovább lehet adni valamit. Szerencsére ezek vírusok nem sokáig életképesek. Persze megfelelő anyagon pl fémek hetekig elvannak.

2021. okt. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
84%

32es vagyok: A vírus csak addig életképes tárgyakon, ameddig meg nem szárad a váladék. Az pedig általában percek kérdése. Péksütit soha nem veszek, kivéve ha épp frissen veszik ki a sütőből.


Én ennyire extrémen nem félek a vírustól, hogy hipóval töröljem a gyümölcsöt. Ha megtehetem, hogy nem veszem fel az oltást, mert nem kell tömegbe járnom, akkor nyilván nem fogom. Meglátjuk, hogy jövőre mi lesz, mert jövő szeptemberben már el kell kezdenem az egyetemet így vagy úgy. De remélem, hogy addigra már vége lesz a járványnak.

2021. okt. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
85%

"Ismerősöktől hallottam az oltás mellékhatásairól. Ezért nem kérek belőle."


Az nem oltási reakció? Mármint az átlagember az oltási reakcióra azt mondja/azt hiszi, hogy az mellékhatás, pedig az nem az.. szóval, te mire gondolsz??

2021. okt. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
78%

Én hiperszenzitivitás (enzim hiány) miatt nem oltatok- az egyszerű szájöblögető is napokig tartó angioödémás urtikátiát okoz, de rengeteg étel, gyógyszer, gyógykészítmény vagy a hirtelen hőmérsékletváltozás is kiüt:( A hiperszenzitivitás nálam autoimmun betegséghez köthető, amelyet az egyszerű mononucleosis avagy csókbetegség indukált régebben (csak megjegyzem, hogy ez utóbbit a fiatalok 98%a teljesen tünetmentesen vészeli át és kb mindenki elkapja:))A vakcinának valójában nem a hatóanyaga, hanem a vivőanyagai jelentenek nálam is-ahogy sok más embernél is különböző mértékű egészségügyi kockázatot. Népegészségügyis-mikrobios végzettséggel a kutatói pályát a beleszálló NER miatt, a párhuzamos orvosi tanulmányaimat a covid ,,védőoltási" rendelet miatt hagytam ott. Néhány hónappal ezelőtt a volt kollegáim kis része, szabadságvágyból,félelemből ill. a külföldi konferenciák részvételi reményéből fakadóan oltakozott. Oltatlanként sok áldozatot kell szerintem nekünk aktív fiataloknak hozni, és bár az is biztos, hogy az elöregedő társadalmak és a növekvő geopolitikai feszültség

miatt az egész egy jól tejelő globális hisztériává gömbölyödött, aki egészséges (!) és nagyon dilemmázik, szerintem a hosszútávú korlátoktól szabadulva inkább adassa be magának valamely készítményt. (#nemkampány) Mindenesetre -a krónikus népbetegségeket nem számvetve- évente 4-6millióan halnak meg tüdőgyulladásban világszerte (sok akut eset!), és nálunk is volt olyan év -jóval a covid előtt-, hogy egy hét alatt 15 000 ember is elhunyt ,,szezonális influenzában". A szem. okok lehetnek ugyan nagyon különbözőek, a hiányzó halálkulturánk miatt az elmúlástól, megsemmisüléstől való félelem társadalmi csoportokként eltérően, de igen dominánsan meghatározza az élethez, az élet- és az egészség jogához való viszonyainkat, illetve ezáltal a betegség/egészség szorongás, valamint a komplett egzisztenciális szorongás által katalizált globális mentális attitűdünket is minden, számunkra a minőségi létet veszélyeztető faktorral szemben. A pandémiában pedig elég rémisztő látni, hogy mennyire félnek az emberek a kontrollvesztéstől és magától a haláltól. Valami ugye, amit nem lehet egyelőre megúszni-mondjuk ilyen világban a fene se akarna 200 éves ember lenni..

2021. okt. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!