Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Megőrüléstől valò félelem?

Megőrüléstől valò félelem?

Figyelt kérdés
Annyira szörnyű érzés mikor az ember teljesen eltávolodik magátòl, fél a megőrüléstől, fél hogy elveszti maga felett az irányítást, mintha nem is önmaga lenne, vagy nem is én irányítanám magamat. Pánikbeteg vagyok, kevert szorongásos tünetekkel nemrég òta szedek még antidepresszánst. Pánikbetegek , szorongòk, nektek is voltak hasonlò érzéseitek? Mit lehet ez ellen tenni? Ugye nem fogok megbolondulni?

2021. okt. 20. 07:46
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Én is azt szedek,az Escitilnek is az a hatóanyaga. 2 hét még kevés sajnos és ráadásul ezek a gyógyszerek az elején felerősítik a tüneteket.Elég ironikus,hogy ami segíteni fog neked az az elején még inkább "beteggé tesz". Nem kaptál mellé átmenetileg nyugtatót? Szoktak adni hogy az elején fellépő erősödő szorongást,pánikot segítsen átvészelni.De a nyugtatókat csak pár hétig kell szedni.Illetve az sem ritka,hogy másik gyógyszert is fognak adni a meglévő mellé,mert nem mindig az első az ami beválik,vagy ha jó is kell mellé kiegészítésként egy másik antidepresszáns.

Mindig gondolj arra,hogy ezek az érzések,gondolatok szorongás miatt vannak,meg fogsz gyógyulni és ez csak átmeneti, semmi baj nem lesz. Ha nekem jön egy pánik mindig próbálom nyugodtan venni a levegőt és mondogatom magamban hogy ez pánik,szorongás nyugi.Nekem 28-án kell mennem pszichoterápiára akkorra kaptam időpontot,remélem segít majd.

2021. okt. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Kaptam mellé xanaxot van amikor beveszem mikor már nem bírom vagy nagyon szorongok. Most a mellékhatásként ilyen nyomottságot érzek, fáradt vagyok, nincs hangulatom, zavaros minden.

Én meg 29-ikén megyek pszichoterápiára én is remélem hogy segíteni fog. :)

2021. okt. 20. 10:44
 13/17 anonim ***** válasza:

Igen...Ezek tipikus szorongásos tünetek,illetve a gyógyszerek is okoznak hasonló mellékhatást. Nekem is sokszor zavart a fejem,olyan tompa és fáradt is vagyok,sokat ásítozom.

Sajnos ez egy hosszú folyamat,de szerencsére gyógyítható.

2021. okt. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Már annyira várom hogy hasson a gyògyszer jò lenne már vissza kapni a normális életemet. Elegem lett az állandò pánikbòl, szorongásbòl, félelemből. Igazábòl én nagyon a gyògyszer ellen voltam mindent megpròbáltam hogy legyőzzem ezt a betegséget de 2 év után azt mondtam nem akarok több évet elpazarolni az életemből. Minden nap úgy kelni hogy vajon mikor leszek újra rosszul.
2021. okt. 20. 12:21
 15/17 anonim ***** válasza:
Sokáig húztad,de jól tetted hogy orvoshoz fordultál. Most már légy türelemmel,sikerülni fog.
2021. okt. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!! Bízom benne! :)
2021. okt. 20. 15:45
 17/17 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet,sikerult valamelyest kigyogyulni belőle?
2022. jún. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!