Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Skizofrénia, pánikbetegség /...

Skizofrénia, pánikbetegség / deperszonalizáció?

Figyelt kérdés

Sziasztok, megpróbálok rövid lenni.

1 éve tart nálam ez az állapot. Tudatmódosító szer kipróbálása után (marihuana) előjött nálam néhány probléma. Mivel amikor kipróbáltam rosszul lettem, ezért egy trauma alakult ki nálam, nagyon megijedtem. Azóta bárhova megyek, félek, nehogy belerakjanak valamit az italomba, vagy az ételembe, és mindenhol rettegek, nehogy tudatmódosító szer közelbe kerüljek. Illetve folyamatosan úgy érzem mintha álmodnék, mintha nem lenne valóságos ez az egész, hangulatingadozás, pánik, stb.

Xanaxot írt fel a pszichiáter (0.25mg 1 db), de azt mondták nekem, hogyha skizofrén vagyok megfogom ölni magam, vagy valakit. Nagyon félek, hogy csinálok valamit. Segitsetek. 18/l


2021. okt. 23. 15:25
 1/7 A kérdező kommentje:
És folyamatosan úgy érzem, hogy megőrülök, vagy meghalok.
2021. okt. 23. 15:26
 2/7 anonim ***** válasza:
46%

Ha skizofrèn vagy nem fogod megolni magad vagy masokat. Ne foglalkozz retardaltakkal.


A fu hatasat pedig rosszul reagaltad le. Jarj par alkalommal terapiara, tanulj meg egy relax gyakorlatot es nem lesz semmi bajod, nyugi.

2021. okt. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nézd meg a Numb című filmet, magyarul Fapofa. Matthew Perry játsza főszerepet, pont úgy járt, mint te, rosszul reagált a fűre, és deperszonalizált, pánikos lett. Nem vagyok orvos, de szerintem is ez a bajod, marihuana utóhatás. Ha vígasztal, nekem a nyugtatók miatt lett ilyen és 22 hónapja tart, javul, de lassan. Nézz utána a stressz oldó technikáknak, nem sorolom fel őket, színig tele van velük a net.
2021. okt. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%

A fű és a pszichedelikumok így működnek. Hasonló mint egy oldószer a lélekhez. Nem a fű miatt van ez az állapot, ez egy meglévő állapot benned mely a fű előtt is ott volt csak a fű hozta felszínre. A hallucinogéneknél is ez van, hogy pl csomószor testileg is lelkileg olyan tüneteket produkálsz közben melyek betegek. Ezek jönnek fel egyfajta èrtesítésként. Ha ezek jelentkeztek nálad akkor neked szigorúan tilos ilyeneket fogyasztanod a továbbiakban !

A baromságokkal meg ne foglalkozz, egy alkalomtól nem leszel skizofrén kivéve akkor ha előzőleg is meg volt benned a hajlam rá, de akkor is kevés az esély. Màrpedig akik a “fűtől lettel skizofrénok” azok ebben a cipőben vannak. Egyfajta katalizátorként működik. Egyèbként szerintem a nagyrészét placebo/ trauma / félelem miatt érzel azt amit érzel. Meg lehet sok baromságot is olvastál a fűről mert a nagyrésze sajnos az. Volt egy szar èlményed nyugi majd elmúlik.

2021. okt. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
46%
Ui: ha 1 éve tart nálad ez az állapot akkor biztos nem a fű miatt van. Ilyen nincsen hogy egyszer betépsz és 1 év múlva is ilyeneket tapasztalsz. Szerintem neked ezek a problémák előtte is megvoltak csak jó valamire fogni.
2021. okt. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Barbell Deadlift ***** válasza:
33%

Ezt tudtommal úgy hívják, hogy cannabis pszichózis.

A pszichiáter tudja, hogy füveztél?

Én annyi tanácsot tudok adni, hogy kezdj el rendszeresen sportolni, mégpedig úgy, hogy tűzz ki célokat, amiket el szeretnél érni. Ezen kívül, ha rádtör a pánik és a reménytelenség érzés, kezdj el rajzolni.

2021. nov. 1. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A pszichózis teljesen mást jelent. Nincs összefüggésben a skizofréniával, depresszióval sem a deperszonalizációval.
2021. nov. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!