Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valaki érez még így?

Valaki érez még így?

Figyelt kérdés

Pánikbeteg vagyok már egy ideje, hangulatingadozásaim vannak és szerintem enyhe depresszióm. Az utóbbi időben viszont úgy éreztem, hogy eltávolodom magamtól. Viszont most úgy érzem teljesen kiestem. Olvastam róla,elvileg deperszonalizáció és azt írják elmúlik. De nagyon ijesztő és iszonyú fura érzés.

Valakinek volt már hasonló érzése, és ha igen elmúlt, mennyi ideig tartott?

Kérem valaki nyugtasson meg mert most tényleg elvesztettem önmagamat.



2020. szept. 5. 22:48
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Valaki válaszoljon kérem
2020. szept. 5. 23:05
 2/12 anonim ***** válasza:
Az eltávolodás alkat mit értesz? Hogy nem úgy érzed nem ismered a személyiséged, vagy hogy nem tudsz a gondolataiddal azonosulni? Vagy tök mást?
2020. szept. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Idegenszerűen érzékelem magamat. Nehéz leírni.. Mintha a testem nem is az enyém lenne.
2020. szept. 5. 23:19
 4/12 anonim ***** válasza:
Gondolom nem egyről beszélünk, de én éreztem már nagyon furán magam amikor kivoltam idegileg. Feküdtem este az ágyban, és úgy éreztem hogy köztem meg bármi más között egy üres, pár méteres burok van. Meg ilyenkor nem tudtam semmire gondolni, igazán szomorúnak lenni se tudtam, még az is jobb lett volna ha sírni tudtam volna.
2020. szept. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom, nekem olyan hirtepen jött mint egy pánikroham. Olyan ködösen érzékelek mindent, teljesen bepánikoltam, azt hittem meghaltam. Rohadt fura volt, de azt hiszem már jobb.
2020. szept. 5. 23:24
 6/12 anonim ***** válasza:
Írtam privátba. Te is írhatsz. Nyugodj meg, a DP teljesen ártalmatlan és veszélytelen. Csak egy érzékcsalódás.
2020. szept. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehet van valami az életedben, amit nem tudsz elviselni, hogy az életed része/ el kellnviselned/ vagy hogy van egy ilyen tulajdonságod, amivel nem szeretnél azonosulni (akár a pánikbetegség vagyba depresszió is lehet ez a tulajdonság) mert nem akarod elfogadni, hogybilyen vagy/lettél, vagy hogy az életed olyan amilyen, ezért szinte megtagadod magad és eltávolódsz saját magadtól.

Had tegyem hozzá, hogy semmi hozzáértésem a témához, csak elolvastam a kérdésed és ez jutott eszembe.

Ha eddig nem tetted, szerintem kérd szakemver segítséget. Nem vagy egyedül, nem kell egyedül harcolnod a démonjaiddal. Vannak szakemberek, akik számtalan hozzád hasonló embernek segítenek nap, mint nap. Ne félj szakember segítségét kérni. Ne add fel! Kitartás!

2020. szept. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok. Hát nekem nem szoktak pánirohamaim lenni, viszont egyéb ilyen érzelmi rohamaim igen. Igazából hasonlít egy pánikrohamra, csak nem érzek halálfélmet. Ilyenkor nekem is eléggé fura érzéseim vannak, de mivel csak akkor van ilyen amikor egyedül vagyok, ezért nem szoktam ellene küzdeni. Ha jön jön. És kiengedem. Igazából még érdekesnek is tartom ezeket a gondolatokat. Tudom, hogy el fog múlni egy fél -egy órán belül és hogy nem lesz tőle semmi bajom. Szóval én ezeken így szoktam túl lenni. Amúgy most, hogyan érzed magad? Esetleg leírhatnád a gondolataid amikor ilyen rohamot kapsz és amikor megnyugodsz akkor elolvasod őket. És látni fogod, hogy alap esetben ezeket nem gondolod így, csak az érzelmeid eltorzítják a dolgokat. Ennek akkor lesz jelentősége, amikor újra rádjön, mert tudni fogod, hogy alap esetben ezt nem így látod, csak ez érzelmeid műve, és így talán nem ijeszt meg annyira. Meg ha leírod, akkor lehet hamarabb le tudsz nyugodni, mert valamire koncentrálsz és az eltereli a figyelmed.
2020. szept. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Igen, tényleg deperszonalizációnak hangzik. Az emberek nagy része tapasztalja élete során, több alkalommal is. Problémát akkor okoz, ha rendszeresen, heti vagy napi többször jelentkezik hosszabb időre is akár.

Okozhatja stressz, tünetként megjelenhet depresszió, PTSD, C-PTSD, Borderline személyiségzavar, stb. mellett is. De amúgy okozhatja alacsony/magas vércukorszint is, vagy dohányzás letételénél lehet elvonási tünet is.

Én általában veszek egy langyos vizes zuhanyt, vagy ha ez nem lehetséges akkor léteznek ún. "Grounding" technikák amik segítenek kijönni belőle (remélem jól írtam). Nem biztos hogy teljesen megszünteti, de segíteni fog egy kicsit legalább. Nekem eddig beváltak, gyermekkorom óta küzdök vele, a nap nagy részében fennáll nálam, tehát teljesen sosem vagyok magamnál. Kimondott gyógyszer nincsen rá sajnos, de a relaxációs technikák és persze egy terapeuta nagyon sokat tudnak segíteni. Ha kezelni tudják az alapbetegséget, akkor a derealizációnak is csökkennie kellene, vagy eltűnnie. Okkal történik általában, tehát kell lennie egy olyan helynek/személynek/szituációnak ami kiváltja. Ha ezt a kiváltó okot el tudod kerülni, akkor az már egy fél siker.

2020. szept. 6. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Majdnem harminc eve 17 evesen. Rossz lelkiallapotban voltam, ingerszegeny nyariszunet. Pasim nem volt, teljes nihil.

Es egy elmenybe annyira belelovaltam magam, hogy egesz nyariszunetben kisertett. Iskolakezdessel megszunt, egyszeruen el lettem foglalva.

Kirandultam ket ismerossel, es hallgattam oket. Es elkezdtem erezni, ahogy egy heliumos leggomb eltavolodik a foldtol, hogy eltavolodtam magamtol. Nem ereztem, hogy az ismeroseim az en ismeroseim. Hogy a budai hegyekhez kozom van. Az anyukam egy idegen. Barmire neztem, gondoltam, tavolinak tunt. Plane a karom, labam.

Szoval tudom, milyen. De magatol elmult.

De nem altatlak. Szorongas, panik utana is gyotort, es az husz eve gyogyszerszedessel oldodott meg. De ez az oruletbe kergeto erzes orokre eltunt.

2020. szept. 6. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!