Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mért mondják, hogy az, hogy...

Mért mondják, hogy az, hogy "immunrendszer erősítés" nem létezik?

Figyelt kérdés
Olvastam/hallottam, hogy ez nem létezik, ilyen nincs. Nem értem, hisz ha valaki egészségesen él, egészségesen táplálkozik, rendszeresen mozog, stb, akkor ellenállóbb a betegségekkel szemben. Tehát, erősebb az immunrendszere, amit az egészséges életmóddal sikerült elérnie. Ez azt jelenti, hogy ezek a dolgok erősítik az immunrendszert. Tényleg nem értem, valaki el tudja magyarázni, hogy akkor mért mondják, hogy immunrendszer erősítés nem létezik?
2021. okt. 30. 19:36
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
Kik mondják? Én még soha senkitől nem hallottam.
2021. okt. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 A kérdező kommentje:
Pl múltkor a Balázsék (rádió 1) beszéltek egy orvossal, ő is mondta, hogy ilyen nem létezik, sőt azt mondta, hogy amikor a reklámokban mondják bizonyos termékekre, hogy erősíti az immunrendszert, az hazugság. Aztán volt itt is valaki, aki egy kérdésemhez írta, hogy nincs olyan, hogy immunrendszer erősítés. És még hallottam pár helyen, nem emlékszem már.
2021. okt. 30. 20:04
 3/56 A kérdező kommentje:
2021. okt. 30. 20:10
 4/56 anonim ***** válasza:
84%
Az immunrendszer max erőssége mindenkinél más és genetikailag kódolt. Nem lehet efölé erősíteni. Egyet lehet tenni, egészséges életmóddal azt megakadályozni, hogy a maximumtól lefele eltávolodjon.
2021. okt. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
52%

Többek között azért mondják, mert az immunrendszer egy rendszer, különféle sejtekből, molekulákból áll. Nincs egyetlen mérőszám arra, hogy mennyire "erős".

Már csak azért sem mert a "túl erős" immunrendszer sem jó. A fehérvérsejtek számának nem véletlenül van alsó és felső referenciaértéke. Az allergia azt jelenti, hogy olyan anyagokra is van ellenanyag a szervezetedben, ami nem kellene. Az autoimmun betegségekben az immunrendszer olyan "erős", hogy a saját szervezeted is megtámadod.

Amikor megbetegszel, akkor a tünetek zöme (különösen a láz) is az immunrendszer működését jelzi.

Az is igaz, hogy tényleg nincsenek csodaszerek, ha valami azt állítja, hogy "erősíti az immunrendszert", az jó eséllyel csak marketing.

Persze jó, étkezz egészségesen és változatosan, ügyelj a vitaminokra, legyél eleget szabad levegőn és napon, mozogj. De aki a jelenlegi pandémiát ezzel akarja kihúzni, az ahogy a régi viccben van: "nem vak az kérem, bátor".

2021. okt. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy érdekes téma és elég nehéz beszélni róla úgy, hogy nem mászik bele az ember a tudományos oldalába, de leegyszerűsítem.

Az immunitás is genetikailag kódolva van, ami azt jelenti, hogy pl a te maximális immunitásod az 90%, azzal a megjegyzéssel, hogy ezt nem lehet számokban kifejezni, de az érthetőség kedvéért legyen így. Mikor megszületsz akkor az immunitásod az nagyjából a béka segge alatt van, de elég hamar találkozik a szervezeted mindenféle baktériummal, ami ahhoz fog vezetni, hogy a védekező képességed fejlődik. Emelett az anyatejből (de sokszor már a méhen belüli életben is) az édesanya átad már elkészített antitesteket, ami védeni fogja a nyálkahártyáidat, a bőrödben levő "behatolási kapukat" stb. Szóval ezeket az antitesteket szépen gyűjtögeted az életed során, aztán egyszer csak ennyi volt.

Ez azt jelenti, hogy pl bizonyos baktériumok/vírusok/gombák igenis le fognak verni a lábadról, mert a szervezeted nem lesz képes arra, hogy észrevétlenül megküzdjön mindennel és bizonyos mikroorganizmusok be fognak hatolni a szervezetedbe és betegséget fognak kiváltani.

Amikor te ezeket az "immunerősítőket" szeded akkor lényegében amit csinálsz az annyi, hogy nagyon közel tartod a 90%hoz a védekezőképességet, de a te immunitásod akkor se lesz 95-100% ha a világ összes C-vitaminját megeszed. Szóval ilyen értelemben nem tudod erősíteni az immunitásodat.

Nem tudom mennyire volt érthető, de a lényeg az, hogy az immunerősítők annyit csinálnak, hogy fenntartják a szervezet védekezőképességet, de növelni nem képesek.

2021. okt. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, értem is és nem is.. én úgy gondolkodom, hogy ha pl nem táplálkozom elég egészségesen (kevés zöldség, gyümölcs), akkor mondjuk lemegy az immunitásom 70%-ra, amit különböző vitaminokkal (én elsősorban a természetes vitamintartalmú táplálékokat szeretem, gyógynövények, méhpempő stb) fel tudok erősíteni 90%-ra. Azaz erősítem a legyengült immunrendszeremet. De lehet, hogy rosszul gondolkodok.
2021. okt. 30. 20:39
 8/56 A kérdező kommentje:
Egyébként 5össel annyiban vitatkoznék, hogy én úgy tudom, autoimmun betegség nincs. A szervezet sosem támad magára, mindig vírusok ellen harcol. Olvastam egy könyvet, én ebben maximálisan hiszek, több okból kifolyólag is.
2021. okt. 30. 20:46
 9/56 anonim ***** válasza:

7-es

Technikai értelemben igen, de az emberek többsége nem ezt érti alatta és a vitamingyártók sem ezt sugallják, hanem azt, hogy elindul arról 70%-ról, aztán 90%-100%-120%, határ a csillagos ég.

2021. okt. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
Akkor lényegében felhúzod az alapszinte az immunitást, ami vitathatóan "erősítés", de azért értem a logikát mögötte.
2021. okt. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!