Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mért mondják, hogy az, hogy...

Mért mondják, hogy az, hogy "immunrendszer erősítés" nem létezik?

Figyelt kérdés
Olvastam/hallottam, hogy ez nem létezik, ilyen nincs. Nem értem, hisz ha valaki egészségesen él, egészségesen táplálkozik, rendszeresen mozog, stb, akkor ellenállóbb a betegségekkel szemben. Tehát, erősebb az immunrendszere, amit az egészséges életmóddal sikerült elérnie. Ez azt jelenti, hogy ezek a dolgok erősítik az immunrendszert. Tényleg nem értem, valaki el tudja magyarázni, hogy akkor mért mondják, hogy immunrendszer erősítés nem létezik?
2021. okt. 30. 19:36
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:

46-os vagyok, valóban, én írtam a 45. kommentet is.

50-es: ez egy jó kérdés :)

Viccen kívül: az orvosok leginkább arra jók, hogy baleset vagy vakbélgyulladás esetén megműtsék az embert, vizsgálatokat végezzenek, diagnózist állítsanak fel, és akut betegségeket kezeljenek. Ezekhez nyilván sokat kell tanulniuk, érteniük kell a test felépítéséhez és működéséhez elméletben és gyakorlatban is. És kórházak is kellenek, vakbélgyanúval vagy törött lábbal én sem kezelgetném otthon magamat :)

Krónikus betegségek terén is lehet találni jó orvosokat, de keresgélni kell, mert a legtöbben megelégszenek a rutinszerű gyógyszerfelírással, és hallani se akarnak alternatív kezelési módokról. Nem ítélem el őket ezért, nyilván nagy rajtuk a felelősség, és TB rendelésen kevés idejük jut 1-1 betegre, a protokoll is köti őket. Magánrendelésen alaposabbak, és talán motiváltabbak is, hogy meggyógyítsák a pácienst. Bár ott meg vannak olyanok is, akiket csak a pénz érdekel és futószalagon vizsgálják a betegeiket. Találkoztam már sokfélével.

Azt szerintem senki sem mondta, hogy "nem hisz a betegségekben"... Én nem a fb-on tájékozódom. Angol nyelvű könyveket, cikkeket és tanulmányokat olvasok évek óta, főleg olyan orvosoktól, akiknek sok betege sikeresen meggyógyult krónikus betegségekből.

2021. okt. 31. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 anonim ***** válasza:

51-es úgy látom te nem olvastad el a kérdezőnek az összes kommentjét.

Egyetértek azzal, hogy nem mindenkinek az a megoldás a legjobb, ha gyógyszerezi magát és nem is feltétlenül rád értettem amit írtam, akinek nem inge, ne vegye magára, de amellett nem tudok elmenni, hogy a kérdező többször említette, hogy ő nem hiszi hogy vannak bizonyos betegségek, mert olvasott valami könyvbe valamit. És a legfőbb probléma az, hogy az ilyen emberekre hallgat a többség, mert egy egyszerű szavakkal megfogalmazott mondanivaló érthetőbb azon emberek számára akiknek semmi közük nincs az orvosláshoz. Ez a vak vezet világtalant addig fog fajulni, hogy az emberek már felállított diagnózissal fognak az orvoshoz menni és megmondani neki, hogy milyen kezelést kérnek. Ezt elszomorítónak találom, de persze ezzel nem kell egyetérteni.

2021. okt. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 anonim ***** válasza:
0%

45


Orvosoktól legalábbis én nem túl gyakran hallom azt a kifejezést, hogy "gyenge immunrendszer". Még akkor se, amikor egy év alatt 4-szer voltam nagyon beteg tinikoromban (visszagondolva nem volt jól kikezelve, nem az orvos miatt, miattam!).


Anno olvasgattam a témában és feltűnt valami így laikus szemmel nézve.


Ugye a hétköznapi ember azt tartja gyenge immunrendszerűnek, aki gyakran kap el felsőlégúti fertőzést. (Nem szeretem a megfázás szót használni, mert ugyan elhiszem, hogy biztos van, amikor a test áthűlése okozza, de nem mindig és egyhavi fizetésemet rá merném tenni, hogy attól, hogy valaki picit hűvöset érez hazafelé menet, nem attól lesz náthás estére (pláne nem estére, mert lappangási idő is van), hanem pár napja a szellőzetlen irodában elkapott valamit.)


Ehhez képest diagnosztizálatlan HIV-fertőzötteknél sem az szokott lenni az első jel, hogy gyakrabban betegek, hanem mindenféle fura, esetleg nehezen észrevehető és főleg nehezen kezelhető fertőzésük van.


Immunszuppresszánst számtalan ember szedett számtalanszor a családomban, sosem kaptak el gyakrabban náthát. Illetve nem is nagyon olvastam ilyenről.


Minden gyógyszerhez odaírják, hogy mellékhatás lehet a kórosan alacsony fehérvérsejt-szám. Tényleg minden gyógyszernél olvastam ezt, szerintem részben elővigyázatosságból írják oda.

Na a lényeg. A tüneteknél nem azt írják, hogy gyakoribb megfázás, hanem ismeretlen eredetű láz, nehezen észrevehető és kezelhető fertőzések stb.


Ebből - és saját példámból - arra következtetek, hogy a felsőlégúti fertőzések gyakorisága ezer más dolgon múlik. Nem gyenge immunrendszer miatt van és szerintem az esetek többségében nem is gyenge az ember immunrendszere. A szervezetben más sem "gyengül le" ilyen könnyen. A vese sem gyenge.



Az immunerősítés kifejezéstől sz.v.sz az orvosok 10, 20, 30 éve is agyvérzést kaptak, nemcsak mostanában.


Én amúgy 10 éve, mióta beleástam magam a témába, tényleg az agyvérzés szélére kerülök a szótól is, hogy immunerősítés.

2021. okt. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező, sokszor ismételgeted azt, hogy "én ebben, meg abban hiszek".


Sem a világ, sem a tudomány nem így működik. Amiről tényszerű tudásunk, bizonyítékunk van, ott semmi keresnivalója a hitnek és egyéb szubjektív meggyőződéseknek.

2021. dec. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 anonim ***** válasza:

#16


Na de kérlek, hát Te is abból indultál ki, hogy mit olvastál... fentebb írtad is, hogy melyik könyvben mit írtál.

2021. dec. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 anonim ***** válasza:
Elnézést, olvastál.
2021. dec. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!