Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mért mondják, hogy az, hogy...

Mért mondják, hogy az, hogy "immunrendszer erősítés" nem létezik?

Figyelt kérdés
Olvastam/hallottam, hogy ez nem létezik, ilyen nincs. Nem értem, hisz ha valaki egészségesen él, egészségesen táplálkozik, rendszeresen mozog, stb, akkor ellenállóbb a betegségekkel szemben. Tehát, erősebb az immunrendszere, amit az egészséges életmóddal sikerült elérnie. Ez azt jelenti, hogy ezek a dolgok erősítik az immunrendszert. Tényleg nem értem, valaki el tudja magyarázni, hogy akkor mért mondják, hogy immunrendszer erősítés nem létezik?
2021. okt. 30. 19:36
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:
100%

Akkor olvasnod kéne még az autoimmun betegségekről, mert igenis támadja magát a szervezet, ugyanis vannak mutálódott sejtek, amelyikek agresszívvá válnak és az "alatta dolgozó" támadó sejteket arra fogják ösztönözni, hogy a szervezet sejtjeit pusztítsák.

Egyik legjobb példa: Hashimoto tireoiditisz.

2021. okt. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 A kérdező kommentje:
Oké így értem, tehát ha valaki full egészségesen él, minden rendben, akkor annál feljebb nincs, nem lehet tovább erősíteni. Nade ilyen ember szerintem nem él a földön, mindenki ezt a káros levegőt szívja, mindenki találkozik valamilyen mérgező dologgal a táplálékában, tehát ebből kiindulva senkinek nincs alapszinten az immunitása, így mindenki tud rajta erősíteni. De értem amit írtok, csak az egy tökéletes világban létezne csak.
2021. okt. 30. 20:55
 13/56 A kérdező kommentje:
12 én ebben nem hiszek, neked is kéne még olvasnod a témában, vannak vírusok, amik olyan szinten beleássák magukat az ember szervezetébe, hogy már nem lehet sima vérvétellel kimutatni, hogy jelen vannak a szervezetben, mégis ők okozzák a gondot, ellenük harcol a szervezet. Én ebben maximálisan hiszek. És nem csak egy helyről hallottam ezt, orvosoktól is.
2021. okt. 30. 20:58
 14/56 anonim ***** válasza:

#7: Igen, ez kb így van. Tehát ha valakinek az életmódja, vagy betegségek miatt gyengül az immunrendszere, az felvihető egy adott szintre.

De ha valaki egészségesen él, táplálkozik, az már nem tud rajta erősíteni. Ahogy írták előttem, van egy maximum.

Ami meg az autoimmun betegségeket illeti, már miért ne léteznének?

"Előfordulhat, hogy az immunrendszer a számára valójában veszélytelen, a szervezet saját sejtjeit is ellenségként ismeri fel. Ilyenkor ugyanúgy lép fel, mint a kórokozókkal szemben és autoantitesteket küld, hogy harcoljanak a szervezet saját sejtjei ellen. Ez a harc, amiben a szervezet a saját egészséges sejtjeit pusztítja érinthet egy adott szervet – például az 1-es típusú diabétesz esetén a hasnyálmirigyet -, de az autoimmun betegség lehet szisztémás is, vagyis tünetei az egész szervezetben is jelentkezhetnek, mint például a lupusz esetében."

Forrás:

[link]


Több példát is felsorolnak.

2021. okt. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 anonim ***** válasza:
100%
Az "autoimmun" az szó szerint azt jelenti, hogy saját magát támadja. Az egy dolog, hogy te nem hiszel benne de attól még egy létező dolog és sokszor elég durva lefolyása van. A lupus is egy autoimmun betegség, abban sem hiszel? Vagy vegyünk egy könnyebbet, az 1es típusú cukorbetegség, nem ritka, biztos hallottál már róla. Másik példa a gluténérzékenység, reumatoid arthritis. Holnapig lehetne sorolni mennyi autoimmun betegség van.
2021. okt. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 A kérdező kommentje:
Figyu. Én értem, hogy ti abból indultok ki, amit olvastatok, hallottatok. De attól az még nem biztos, hogy igaz. Az orvosok rengeteg dolgot nem tudnak. Hogy csak egy példát mondjak, alul működött a pajzsmirigyem, fogalmuk nem volt mitől. Csak tüneti kezelést csinálnak, rengeteg dolog van, amit egyszerűen nem tudnak, hogy mitől van, mi okozza. Erre a válasz: a nagymértékű környezetszennyezés, a rengeteg káros anyag, és bizonyos vírusok, amik lappanganak a szervezetben, és csak akkor okoznak nagyobb gondot, ha az ember valamitől legyengül. Nem kell nekem hinnetek, de gondolom azt belátjátok, hogy az orvosok csak tünetet kezelnek legtöbbször. Ezek a vírusok kiírthatók a szervezetből, de az iszonyatos "munka".
2021. okt. 30. 21:09
 17/56 anonim ***** válasza:
76%
Nem tudom melyik orvos mondta neked, hogy az autoimmun betegséget lényegében vírusok okozzák, de szívesen összetépném a diplomáját. A betegségek 30%a amiről orvosi egyetemen beszélünk, autoimmun eredetű. És lehetnek kiváltó lényezők, mondjuk valamilyen fertőzés, DE az esetek nagyon nagy részében a szervezet reagál rosszul és olyan sejteket támad meg, amiket védenie kéne. Nem tudom mennyire vagy jártas a tudományokban, de azt elmondom, hogy minden egyes sejt felszínén receptorok vannak, amik alapján felismerik egymás. Ha az egyik sejtben átkattan valami/megváltozik a felszíni receptor akkor nem fogják egymást felismerni és egyből megy a szignál, hogy "behatoló" van a láthatáron és már termelődik is az antitest. Ebben az egyenletben nincs se vírus, se baktérium, csak két sejt amelyik nem ismeri fel egymást. Ez az autoimmun betegség alapja.
2021. okt. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 anonim ***** válasza:

Azért az az orvos amelyik nem tudja meghatározni a pajzsmirigy alulműködésnek az etiológiáját, abban ne bízz, testvérem.

Elég sok oka lehet azt elismerem, de legtöbbször már laboreredmény alapján is kiderül, hogy mi okozza.

2021. okt. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 A kérdező kommentje:
És így van, a lupusban sem hiszek. A lupus a test válasza az ebv vírus neurotoxinjaira. Én ebben hiszek, és nem hinném, hogy te tudsz olyan bizonyítékot, ami ezt megcáfolja. Én sem tudok konkrétan olyan bizonyítékot, ami alátámasztja, de abból kiindulva, hogy mennyi mindent nem tudnak az orvosok, sokkal inkább hiszek ebben, mint bármi másban.
2021. okt. 30. 21:14
 20/56 A kérdező kommentje:
Egyébként gondolom abban egyetértünk, hogy a gyógyszeripar célja az emberek betegen tartása, hisz ebből élnek. Amiben én hiszek, az az, hogy egészséges életmóddal sok betegség megelőzhető, meggyógyítható. Ez a gyógyszergyártóknak nem jó. És az orvosok mit írnak fel? Gyógyszert. Akkor ti mért hisztek az orvosoknak? Én nem azt mondom, hogy nem hatnak a gyógyszerek, én is szedem, ha beteg vagyok. De ez tüneti kezelés. Erre nem lenne szükség sok esetben, csak ahhoz rendkívül egészségesen kéne tudnunk élni, ami szinte lehetetlenség.
2021. okt. 30. 21:18
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!