Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mért mondják, hogy az, hogy...

Mért mondják, hogy az, hogy "immunrendszer erősítés" nem létezik?

Figyelt kérdés
Olvastam/hallottam, hogy ez nem létezik, ilyen nincs. Nem értem, hisz ha valaki egészségesen él, egészségesen táplálkozik, rendszeresen mozog, stb, akkor ellenállóbb a betegségekkel szemben. Tehát, erősebb az immunrendszere, amit az egészséges életmóddal sikerült elérnie. Ez azt jelenti, hogy ezek a dolgok erősítik az immunrendszert. Tényleg nem értem, valaki el tudja magyarázni, hogy akkor mért mondják, hogy immunrendszer erősítés nem létezik?
2021. okt. 30. 19:36
1 2 3 4 5 6
 41/56 A kérdező kommentje:
34 egyébként (ha érdekel) azért győzött meg ennyire ez a könyv, mert rengeteg dolgot írt, ami a saját tapasztalatom alapján igaznak tűnik. Például egyszer begyulladt a pajzsmirigyem (lelki okok miatt), és az orvosom azt mondta, soha többé nem ehetek glutént, mert újra begyullad. Ezzel szemben a könyv azt írja, hogy a glutén olaj a tűzre, viszont a gyulladást nem ez okozza. Elmúlt ez a dolog, és a könyv hatására (az orvosom javaslatának ellenére) elkezdtem újra glutént enni (mivel iszonyatosan nehéz teljesen kiiktatni a táplálkozásból, pedig ha tehetném akkor kiiktatnám), és semmi bajom. Évek teltek el azóta, és nem tért vissza a gyulladás.
2021. okt. 30. 22:09
 42/56 anonim ***** válasza:
34%

41

És vannak lányok akik védekezés nélkül szexelnek, mégse esnek teherbe. Ez nem azt jelenti, hogy nem történhet meg, hanem azt, hogy piszok nagy szerencséjük volt.

Ezzel nem bizonyítottál semmit.

2021. okt. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:
34%
Amúgy azt is hozzátenném, hogy a kettő között sok összefüggés nincs, főleg, hogy azt mondtad "lelki okok miatt" volt az a gyulladás, bármit is jelentsen ez, szóval akkor nem a glutén váltotta ki. Nem tudom milyen orvosokhoz jársz, azok hol végeztek és mit tanultak, de kezdem érteni miért hiszel jobban a könyveknek.
2021. okt. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 anonim ***** válasza:
34%

"Autoimmun pajzsmirigygyulladás –azaz a Hashimoto thyreoiditis- esetén a pajzsmirigy alulműködése jellemző. Ennek tipikus tünete az anyagcsere folyamatok lelassulása, hízás, székrekedés, fáradtság és a depresszió. Egyre gyakoribb jelenség, hogy a pajzsmirigygyulladáshoz más autoimmun betegségek is kapcsolódnak, mint például a cöliákia, vagy köznapi nevén, a lisztérzékenység. Ennek felismerését nehezíti, hogy gyakran semmilyen emésztőrendszeri tünet sem utal a gluténérzékenység jelenlétére, ellenben a vérvizsgálat és/vagy a bél biopszia mégis igazolhatja a probléma fennállását."

Megint az a fránya autoimmun betegség, azt a jóságát, hogy csak ott van mindenhol... Ha neked ilyened volt (bár nem hiszem, mert akkor még mindig kezelést kapnál) akkor megértem a glutémentes diétát, de azonkívül sok értelme nincs.

2021. okt. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem ez csak szavakkal való zsonglőrködés. Ha nem lehet erősíteni, miért mondják, hogy valakinek gyenge az immunrendszere? Ha pedig lehet gyenge, miért ne lehetne erősíteni? Vagy nem is létezik "erős" és "gyenge" immunrendszer? Oké, akkor mondjuk azt, hogy valakinek jól működik, valakinek pedig kevésbé. Utóbbinak lehet segíteni, hogy jobban működjön. Vagyis: erősíteni. A lényeg ugyanaz, csak a szavak használatán megy a vita, teljesen feleslegesen. Pár évvel ezelőtt még senki sem kötött bele az "immunerősítés" kifejezésbe, ez valami új keletű marhaság. Ezt a cikket egyébként egy orvos írta, nem is régen: [link]
2021. okt. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:

Egyébként téves az az elképzelés, hogy az autoimmun betegségeket a "túl erős" immunrendszer okozza. Ha valakinek ilyen betegsége van, annak hibásan működik az immunrendszere, mivel saját sejtekre támad.

Azt olvastam, hogy az autoimmun pajzsmirigybetegség (Hashimoto) hátterében elég gyakran gluténérzékenység áll. A gluténérzékenység pedig lehet amiatt, hogy a vékonybél fala nem megfelelően zárt, így egyes fehérjemolekulák átjuthatnak rajta, és a véráramba kerülhetnek. A pajzsmirigy sejtjei és a glutén között van valamiféle hasonlóság, ezért az immunrendszer előbbieket is elkezdni megtámadni.

A diéta segíthet abban, hogy a bélfal regenerálódni tudjon. Ha ez megtörténik, elképzelhető, hogy egy idő után már nem okoz problémát a glutén. (Legalábbis egy ideig.)

Saját tapasztalatom: pajzsmirigy-alulműködésre nekem is felírtak hormonpótlást. Az endokrinológusom azt mondta, ezt már életem végéig szednem kell, és tapasztalatai szerint a dózist is egyre növelni kell később. Ebbe nem tudtam belenyugodni, ezért elkezdtem olvasni a témáról. A Letroxot abbahagytam és elkezdtem diétázni (nem szimpla gluténmentes étrend). Pár hónappal később elmentem vérvételre, és addigra a TSH-m a megfelelő tartományba került. Ezután még jó ideig szigorúan diétáztam. A pajzsmirigy alulműködésen kívül más, gyógyíthatatlannak vélt bajaim is megszűntek. Egy ideje már nem tartom annyira szigorúan a diétát, ritkán, de előfordul, hogy búzalisztes ételt is eszek. Nemrég elmentem megint vérvételre (kifejezetten pajzsmirigyhormonokat nézettem), és az összes érték normális, a TSH-m pont ugyanannyi, mint a korábbi vérvételeken, a tünetek sem jelentkeztek újra. Tehát az alkalmi gluténfogyasztás nálam sem hozta vissza az alulműködést. Ettől függetlenül nem fogok visszatérni a régi "mindenevő" étrendemhez, mert szerintem ez hosszabb távon ugyanoda vezetne, ahonnan elindultam. Túl jól érzem magam ahhoz, hogy kockáztassak. Jah, és az immunrendszerem is "erősödött" :)

2021. okt. 31. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:
49%
Ha az immunrendszer túlműködik, akkor autoimmun betegségek jönnek elő. Ha alul működik, akkor minden fertőzés, gomba megtámadja a szervezetet és rövidtávon halál a vége. Mi következik ebből? Ne akard se gyengíteni, se erősíteni az immunrendszert.
2021. okt. 31. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 A kérdező kommentje:
46 írta az egyetlen okos hozzászólást. Én is szeretném kizárni a glutént, mert összezavarja a szervezetet, de ezt egyrészt pénzügyi okokból nem tudom megtenni, iszonyatosan drága minden gluténmentes étel, másrészt annyira kéne figyelni mindenre, hogy lehetség.. pl a családi összejövetelek.. régen, amíg kerültem a glutént, anyósom arra a kis időre se volt hajlandó felfogni, hogy nem ehetem. És csinálta a gluténos ételeket. Ha nem ettem megsértettem. Hiába mondtam el szépen, hogy beteg vagyok, egyszerűen nem fogta fel, vagy nem tudom. Aztán ott van a sógornőm, megsértődik ha nem eszek abból, amit csinál. És ő is használ glutént. Nincs már kedvem családi sértődésekhez, meg ahhoz, hogy nekem esetleg külön kelljen enni csinálniuk, ha vendégségbe megyünk. Pedig tudom, hogy hosszú távon a glutén nagyon rosszat tesz.. többieknek köszi, de butaságokat írtatok nagyon.
2021. okt. 31. 06:25
 49/56 anonim ***** válasza:
Az nem tűnt fel, hogy a 46-os több választ is írt? Most vagy rettenetesen béna troll vagy és ezzel lebuktál vagy tényleg az orrodnál fogva megvezethető vagy, de akkor nem tudom mi értelme volt feltenni a kérdést, mert ezek szerint csak önigazolást kerestél magadnak a beképzelt dolgaidra. Utóbbi esetben azt javaslom, hogy beszélgessetek tovább privátban, mert egymásra találtatok.
2021. okt. 31. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:
10%
Nem értem az orvosok minek képzik magukat évtizedekig, ha az emberek amúgy is olyan nagyon okosak, hogy elolvasnak 2 cikket az interneten és kikúrálják magukat. Kéne nekik szólni, hogy ideje bezárni a kórházakat, mert a facebook-dokiknak nem kell rendelő, meg amúgyis az emberek nem hisznek a betegségekben, szóval innentől kezdve minden orvos munkanélküli.
2021. okt. 31. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!