Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az oltás diszkrimináció nem...

Az oltás diszkrimináció nem okoz nagyobb károkat, szemben azzal ha hagyják az ártatlanokat békében?

Figyelt kérdés

Kamionos vagyok, pontosabban voltam! Jelenleg ott tartunk, hogy nincs elég kamionos. Biztos hallottatok arról, hogy Angliában megállt az élet pár napig mert nem volt aki kiszállítja az üzemanyagot a kútra és az élelmiszer üzletek polcaira. Ugyanehhez a jellegű problémához közelít Magyarország is, ugyanis nincs utánpótlást.. A covid passport diszkrimináció tovább tizedeli az így is kevés sofört!

Én felmondtam, mert nem vagyok hajlandó beoltatni magamat, a cégeknél elkezdték kérni a covid passportot, és akinek nincs nem dolgozhat, így is elég kellemetlen az életünk, nem hogy úgy, hogy még cseszegetnek minket emiatt is. Kiszámoltam körülbelül 3 évig tudok megélni a megtakarított kamionos fizetésből és kiléptem... A véleményem az, hogy a kamionosok közül többen hozzám hasonlóan megteszik szépen lassan ugyan ezt a lépést, ugyanis jobb anyagi helyzetben vagyunk mint az átlag és arrogáns kijelentés de megtehetjük. A kérdés.. nem okoz nagyobb károkat a diszkrimináció, azzal szemben ha hagyunk mindenkit önállóan dönteni? Egymásnak feszül a két csoport ami további stresszt okoz, az emberek kiesnek a munkából... nincs megfelelő termelés, nem garantált a további jólét és a kényelem. Megéri ez annak érdekében, hogy mindenkit bele toljanak az oltásba? Megéri vagy nem, én kiszálltam. Fizetem magam után a TB-t és pihenek, otthon kertészkedek, stb stb

Azt se feledjük el, hogy Hollandiában, Ausztriában, Belgiumban tüntetések vannak és mellette komoly rombolással, így is megéri? Szerintem ez az oltottaknak sem jó vagy igen? Jó az ha háborús állapotokat teremtünk meg annak érdekében, hogy mindenki oltott legyen? Úgy sem fogja beoltatni magát az aki nem akarja! Megéri elcsúszni a polgárháború küszöbére? Nézzetek utána mennyi tüntetés van!



2021. nov. 24. 23:24
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
32%
Diszkrimináció az, amikor a Pfizerest beengedik, a Szputnyikost nem. Ami veled történik, az nem diszkrimináció, hanem a saját hibád következménye.
2021. nov. 24. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Te is diszkriminálsz azáltal, hogy megbélyegzel! De majd feltöltöd magad a polcokat! További szép estét!
2021. nov. 25. 00:01
 3/29 anonim ***** válasza:
83%
Nézd, az egészségügyből annyi egészségügyist üldöztek el az új eü.törvénnyel, meg a a kötelező oltással, ha ők most ott lennének, minden jelenleg kórházban fekvő covidosra jutna +egy ember. Érdekelte őket? Lesz.rták. Most megy a birkáktól a sírás, hogy nyilván az oltatlanok miatt nem tudják őket ellátni, véletlenül se azért, mert kivettek a rendszerből úgy 10ezer embert. Mindezt persze úgy, hogy tudják, az oltott is lehet covidos és fertőzhet is. Biztos őket megnyugtatja, hogyha egy ellátásra szoruló szeretettüket oltott nővér fertőzi meg, nem oltatlan🙄 Ne foglalkozz vele, majd ha szép sorban tönkremegy minden, ami őket is érinti, kinyílik a szemük. Vagy nem. Engem már nem érdekel. H.lyeség ellen nincs orvosság.
2021. nov. 25. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
29%
Ez csak téged minősít, hogy felmondtád olyan miatt, aminek alapnak kellene lenni amúgy is. Ez nem diszkrimináció
2021. nov. 25. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
84%

Úristen ez komoly, hogy már az sem mindegy az oltottak között,hogy kinek milyen oltása van? Nem vagyok oltott (még) a munkám miatt kénytelen leszek nem tehetem meg, hogy nem oltatom be magam, mert a megélhetésem múlik rajta. De, hogy már ezen megy a hisztéria oltottak között kész vicc az egész.


Amúgy pedig sajnos a kormány miatt ez van és a tüntetések sem hatnak rájuk semmit. Csak egymásra uszítják az oltott és oltatlan embereket, csak ezt nagyon sokan nem veszik észre. Az oltottak azt hiszik nekik mindent lehet, pedig ugyan úgy fertőznek. Ha be leszek oltva se fogom lenézni azokat akik nem oltatják be magukat. Az ő döntésük ugyan úgy hordják a maszkot ők még tesztelnek is, de persze az oltottaknak nem kell. És mivel őket nem tesztelik, de ugyan úgy fertőznek ezért a legtöbb fertőzött az oltottak közül kerül ki.

2021. nov. 25. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
48%

Nagyon szépen megzsaroltál mindenkit a rosszabb életszínvonallal, ha tartják a kötelező oltást, és biztos, hogy az összes oltásellenes egyet is fog veled érteni, hogy hülyeség az oltás.


De az megvan, hogy azoktól, akik hisznek az oltásban, azt kérdezed, hogy "srácok, ne hagyjunk néhány száz/ezer magyart meghalni inkább, hogy ne kelljen szűkölködnötök?" Erre semmilyen jóérzésű ember nem mondaná azt, hogy "Igazad van, hagyjuk meghalni a szomszédom meg a kollégám, hogy ananászt tudjak enni".


Bármennyire is abszúrdnak tűnik, mind az oltottak, mind az oltásellenesek meg akarják menteni az itt élő emberek életét. Igaziból, csak senki nem hisz a másik információinak, és azt gondoljuk, hogy a mi megoldásunk a jó. És ezért valószínűleg mindkét csoport ráerőltetné az akaratát a másikra, akkor is, ha egy évig folyamatosan akadozna az ellátás.

2021. nov. 25. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim válasza:
42%
Annyi esze lehetne az oltottaknak is, hogy màr ott tartunk, hogy vedd fel a huszon nemtudom hanyadik oltàst is. Ha nem a covidba, akkor ebbe fogunk belehalni, akkor màr mindegy hogy mibe hal meg az ember. Mondom ezt beoltottként.
2021. nov. 25. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
29%

van baj, ha egy sima szuri miatt mondtál fel

de sebaj, én most csinálom a kamionos jogsit, és halomra fogom keresni magamat, mert annyi pénzt kérhetek majd el a fuvarokért amennyit csak akarok, mert vannak olyan ostobák, akik azét képesek otthagyni a szakmát, mert félnek egy kis szuritól

ember, nem lenne egyszerűbb ha kérnéd az oltást és mehetnél dolgodra? ehelyett inkább elmész gyárba a sorra dolgozni mintsem szelnéd az utakat jó pénzért

üdv: egy leendő kamionos

2021. nov. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 Mr.Q77 ***** válasza:
54%

Rengeteg oltással kapcsolatos topic van, félelmetes félremagyarázásokkal félinformációkkal, gondolkodástól/adatértelmezéstől mentes hozzászólásokkal,


És sajnos rengeteg a troll kérdés ami csak a vita hevítésre jó, mint ez a kérdés is. Semmi köze a sofőr hiánynak a covidhoz. Ez egy sokkal összetetteb kérdés.


Topicot lehetne akár zárni is

2021. nov. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
89%
majd meglátod hogy van e köze a sofőrhianynak a covidhoz amikor nem tudják feltölteni a penny polcait :)
2021. nov. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!