Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Drága szerelmem kórházba...

Drága szerelmem kórházba került covid miatt. Mennyi az esélye hogy felgyógyul, és haza jön?

Figyelt kérdés

A kedvesem másfél hete küzd a coviddal. Kegyetlenül köhög, és kibírhatatlanul fáj a torka. Ebből kifolyólag nem sokat eszik, de Más tünete nincs. Tegnap fel vette a véroxigén szint mérőjét, ami folyamatosan be jelzett, így mentőt hívott. Bevitték, bent tartottak alacsony véroxigén szint miatt. Vérhigitot kapott a hasába, és oxigént kap. Nincs lélegeztető gépen és nagyon remélem hogy nem is lesz. Ugyanúgy csak köhög és a torka fáj. Semmi láza nincs. 55 éves amúgy egészséges férfi.

Mennyi esélye van hogy felgyógyul, és haza jön? Nagyon féltem.

Köszönöm szépen a válaszokat



2021. nov. 25. 05:27
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
60%

Én a legjobbakat kívánom.

És ne parázz szerintem kérdező, bármelyik COVID oltást is kapta a párod, nagyon-nagy valószínűséggel meg fogja védeni a tragikus kimeneteltől.

A tünetek kialakulása ugyan nem feltétlen nyújt mindegyik vakcina hosszú távon magas védettséget, viszont az elhalálozás ellen még akkor is védenek, ha már régen kapta meg a második oltást és harmadikra még nem sikerült eljutnia. (Nem írtad a kérdésben, hogy a harmadik oltást is sikerült-e már felvennie, nagyon sok ismerősömnek még nem aktív harmadik oltásra az időpontfoglaló)

2021. nov. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
100%

90%, pláne, ha javult, az viszonylag jó esély a felgyógyulásra.

Sajnos tényleg emberfüggő, kit mennyire érint a vírus. Ismerősöm oltatlan, 3-4 napig lázas volt, amit otthon tudott kezelni. Egyik este elkezdett fulladni, másnap délelőtt bevitte a mentő 75%-al, és intenzívre került. 24 órán belül a nehézlégzés kialakulása után. Elvileg mindkét tüdejét megtámadta, 80%-ban vagy valami ilyesmi. Szörnyű érzés lehet, amikor oxigén adása közben azon gondolkozol, hogy miért nem oltattam be magam. Lesz sok oltatlan, aki meg sem érzi, ez tény, de az intenzív osztályok 80%-ban oltatlanokkal vannak tele, valamelyik főorvos nyilatkozta, nem is egy.

2021. nov. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
80%
Nem akarok igazából semmit mondani de nekem közeli hozzá tartozóm ott hunyt el, nem tudni mitcsináltak ott vele de mikor lélegeztető gépre került onnan tudtuk hogy nem sok lesz hátra, így minden egyes nap hívtuk a kórházat mivel nem lehetett lárogatni. Igazából a gond nem kapott megfelelő ellátást háziorvos nem foglalkozott vele, a mentőt könyörögve hívtuk ki. Nem tudjuk mai napig mi lehetett vele oda bent amit nem látunk. De aki be megy a lábán a kórházba és jön a hívás hogy többet nem jön ki szörnyű. Szerintem ő meg fog gyógyulni, bízz benne, igaz mi is bíztuk de mégsem lett jó a vége.
2021. nov. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
79%
#33 sajnos rengetegen tapasztalták, tapasztalják ugyanezt!Egy olyan protokolt kènyszerìtenek az orvosokra, ami ezt okozza!Nem fogok konteòt gyártani, de aki nyitott dzemmel jár az nagyon komolyan elgondolkozik dolgokon!
2021. nov. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
100%
33 Mi is így jártunk egy hétig hívtuk az orvost de semmi maradjon otthon szokásos mondatok,Szerintem ha akkor nem hívjuk ki a mentőt másnapra a szemünk látára halt volna meg, igazából egyik sem jobb de ezt valóban nem lehet tudni mi lehet odabent nekünk mondtak változó dolgokat az orvosak de azt csak ők tudják, de nagyon sokan nem a covid miatt halnak meg hanem nincs megfelelő ellátás!!
2021. nov. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:
100%

#31 nem oltott a párja, csak a kérdező.


Ettől függetlenül remélem rendben lesz!

2021. nov. 26. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a biztató szavakat. Nagyon féltem és is attól, hogy ha oda bekerül, akkor félre kezelik vagy valami és rosszabb lesz.

De szerencsére nem így történt. Végre javul az állapota, már nem köhög annyira, és a torok fájdalma is szűnik. Az oxigén szintje már 96. Azt mondja hogy nagyon kedvesek, és segítőkészek bent vele. Oda figyelnek rájuk.

2021. nov. 26. 18:45
 38/56 anonim ***** válasza:
100%
Minden rendben lesz vele. Nyugodj meg! Kitartást!
2021. nov. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:
100%
Jobbulást neki! Már jó úton jár, remélhetőleg hamarosan kiengedik. Kérlek majd írj a fejleményekről! :)
2021. nov. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek.
2021. nov. 27. 10:13
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!