Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért fáj folyamatosan a torkom?

Miért fáj folyamatosan a torkom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Még ilyen soha nem történt velem hogy már 3 napja folyamatosan fáj a torkom. Semmi más bajom nincs, lázas se vagyok, és megfázva se érzem magam.

Szerintetek mitől lehet?


2021. dec. 22. 12:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Torokgyulladás?
2021. dec. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%

Torokgyulladás.

Akár COVID első tünete is lehet, nekem is így indult anno, de annyiból, hogy fáj a torkod, egyszerűbb a torokgyulladásra asszociálni.

2021. dec. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálam se szokott lenni semmi más tünet mellette. (Mondjuk a többségnél betegség esetén a levertség a tünet, na nekem az sohasincs.)


Nálam vagy nyomtalanul elmúlik 2-4 nap alatt.

Vagy nátha alakul ki, vagy hurutos köhögés vagy ilyen sorrendben mindkettő.


Gyulladáscsökkentő gyógyszer, folyadék, vitaminok, pihenés és reménykedés, hogy ez csak ennyi.

2021. dec. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat:) És csak hogy tisztázzuk, már rég be vagyok oltva.
2021. dec. 22. 13:19
 5/15 A kérdező kommentje:

Egyébként torokfájásra facsart citromlevet szoktam inni, és egy kis ideig használ is.

De ez mennyire egészséges csak úgy magában? Mármint így hosszabb távon.

2021. dec. 22. 13:27
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Citromlé? Nincs vele semmi gond. Csak utána egy ideig ne moss fogat, mert a svas és lúgos pH találkozása árt a fogzománcnak.


De amúgy ilyenre a reszelt gyömbér mézzel, vagy a fokhagmya összerágva mézzel, az is elég ütős.

Csak a gyömbér 1-2 nap után már okozhat hasfájást, mert izgatja a gyomornyálkahártyát.



Amúgy az, hogy be vagy oltva, nem jelenti azt, hogy nem kaphatod el a covidot. Csak azt, hogy nagyobb esélyel megúszod enyhe tünetekkel. Pl egy sima torokfájás.

Persze nem állítom, hogy covidos lennél, csak azt, hogy ninc skizárva az sem.

2021. dec. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm. A fokhagymát szeretem, de mézzel már nem biztos.

És igen tudom hogy így is elkaphatom a covidot, de azért szerintem ez nem az.

2021. dec. 22. 14:02
 8/15 anonim ***** válasza:

Hát igne, a fokhagyma elég kemény:D egy fél gerezdet elrágcsálni csakúgy, ráadásul mézzel összerágva...

Én gyakran szoktam ezt alkalmazni, és elég hatékony. Arra merek következtetni, hgoy azért gyógyulok meg hamar tőle, mert a a szervezetem minél hamarabb meg akar szabadulni ettől az íztől:D

2021. dec. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Esküszöm mostmár tényleg kipróbálom, ha ilyen hatékony.

Amúgy mindegy hogy milyen fajta a méz?

2021. dec. 22. 16:55
 10/15 anonim ***** válasza:

Franctudja, a méz-szakértők biztos értenek hozzá melyik méz a legjobb, de mi csak a LIDL polcról vesszük le és annyi:D

Jó, azért csodát ne várj:D De rágd jó sokáig azt a fokhagymát és a mézzel se spórolj:D

2021. dec. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!