Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tudok tenni lentebb leírt...

Mit tudok tenni lentebb leírt helyzetben?

Figyelt kérdés
Szerdán elmentem a háziorvosomhoz hogy pár napja fáj mindkét oldalt a derekam, vesém és lázam van. A fájdalom elindult a lágyékom irányába és a medencecsontom is brutálisan fáj. Járni alig bírok, és folyamatosan lázas vagyok. A háziorvos egyből csinált egy covid tesztet, ami pozitív lett. Azt mondta, hogy a covidtól fáj a derekam és karanténban kell lennem 10 napot. A fájdalmam egyre jobban fokozódik és már a lágyékomnál és az alhasam is fáj. Alig tudok ülni, járni. Tegnap felhívtam a korházat ahol azt a választ kaptam, hogy covidos vagyok, és itthon vagyok a legjobb helyen, és hogy én nem vagyok orvos. Közöltem a mentőszolgálattal hogy ő sem orvos erre nagy kegyesen kapcsolták az ügyeletes orvost. Az ügyeletes orvosnak elmondtam, hogy mi van, amire azt mondta, hogy ő nem tud velem mit kezdeni, de ír fel gyógyszert és azt váltassam ki valakivel. Az orvos azt is mondta, hogy gyulladás és fájdalomcsillapítót ír. A felírt gyógyszer a DICLAC 75mg volt, amiből egyetlen darabtól megszűnt a lázam semmilyen covidos tünetem nincsen, de majd összecsinálom magam a fájdalomtól. Felhívtam a koronavírus vonalat azt mondták, hogy nem hagyhatom el a karantént, és ha a mentő nem látja indokoltnak, hogy bevigyenek, akkor biztos jó okuk van rá. A tüneteim alapján, a neten olvasottak alapján arra gondolok, hogy lehetséges, hogy vesemedence gyulladásom van. Mégis mit tudok tenni, ha egyszerűen nem hajlandók ellátni? Lehet komolyabb gond, ha majd csak január 2.-án tudok elmenni sürgősségire? Megjegyzem betegjogi képviselőt is felhívtam és azt mondta, hogy orvos szakmai kérdésben nem kompetens.

2021. dec. 26. 11:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Antibiotikumot írass. Holnap már fel tudod hívni a háziorvosodat.
2021. dec. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
En biztosan kihivnam a mentoket.
2021. dec. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Közöld hogy elviselhetetlen fájdalmaid vannak, tegyenek valamit, hívd fel őket.
2021. dec. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hívtam nem jönnek ki
2021. dec. 26. 11:51
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hivja fel valaki mas neked, mondjak meg, hogy olyan rosszul vagy, hogy nem birsz mozdulni. Ezt azert nehezen hiszem el, hogy nem mennek ki, mert covidos vagy. Es ha valaki covidos es befullad otthon?
2021. dec. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szerintük ez a covid egyik tünete. Felhivta már a nővérem is őket és mivel magamnál vagyok velem akarnak beszélni. Hiba mondom hogy fáj mert ez covid és csak az van. Olyan hogy egyszerre kettő betegség legyen nem létezik.
2021. dec. 26. 12:23
 7/7 anonim ***** válasza:

Simán lehet a covid tünete. A covid az endothel sejteket támadja első sorban, ami a belső szervek belsó falát alkotja.

Ugyanakkor a coviddal párhuzamosan lehet más problémád is. Vesehomok, vesekő, húgyúti fertőzés, stb, ami alapjáraton független lenne a covidtól. Lehet, hogy már régebben fennállt ez utóbbi probléma, de a szervezeted még eppen kezelni tudta. Most a coviddal együtt már nem.

Minden esetre valószinűleg valamilyen gyulladás van arrafelé.

A Diclac gyulladáscsökkentő, fájdalom-, es lázcsillapító.


Esetleg megkérdezheted az orvosod, hogy görcsoldót, és/vagy antibiotikumot fel tud-e írni. A vese, petefészek, méh elég fájdalmasan be tud görcsölni, ha gyulladás van arrafelé.


Kérdezd meg őt, hogy N-acetil-L-Ciszteint (mint a glutation /antioxidáns/ prekurzora /amiből a test a glutationt kepezni tudja) mint NAC por/tabletta szedhetsz-e a gyógyszereid mellé. Ezt egyébként mindenkinek ajánlom 1000mg/nap adagban rendszeresen. Legolcsóbb a NAC por. C, es D vitaminnal együtt meg hatékonyabb.

Mint antioxidáns segiti a regenerálódást is. Itthon az ACC pezsgőtablettában van benne, de meg a long is csak 600mg/nap tartalmaz, ami kevés, és pezsgőtablettát nem is lehet hosszan szedni. A body building shopokban szokott lenni NAC néven.

Jobbulást! Jelezz majd vissza, hogy vagy!

2021. dec. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!