Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van ez? Szokatlan...

Miért van ez? Szokatlan hobbi, vagy megbuggyantam? Valaki az oldalon van még hasonló helyzetben? (magyarázat lentebb)

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Szóval az a helyzet nálam, hogy mindig van egy aktuális téma, ami nagyon, de nagyon foglalkoztat, ugyanakkor egyáltalán nem érdekel.

(Ezt úgy értsétek, hogy az időm jelentős részét az erről a bizonyos témáról szóló cikkek olvasgatásával töltöm, de ha kérdeznének valamit vele kapcsolatban, akkor valószínűleg nem tudnám a választ.)

Már ha csak rá gondolok, akkor jobb kedvem lesz.

Ha kapok egy újságot, akkor az az első dolgom, hogy kikeressek egy olyan újságcikket, ami erről szól.

A tévéújságokban pedig olyan műsorokat szoktam keresni, amelyeknek ez a témája.

Ami nem szól erről a témáról, az nem tud lekötni. Pedig elhihetitek, hogy próbáltam, mert próbáltam...


Ugyan ez így leírva egy semmiségnek tűnik, de a környezetem úgy néz rám, mint egy bolondra (okkal?), ami engem nagyon zavar.

Az is zavar még ebben, hogy semmi másra nem tudok figyelni, és ez kihat például a szobám állapotára és a jegyeimre is.


Válaszaitokat előre is köszönöm!


16 éves lány


Utóirat: Hogyha nem tudsz értelmes és hasznavehető választ adni a kérdésemre, akkor inkább ne is írj semmit.


2010. nov. 3. 19:24
 1/10 anonim ***** válasza:
nem mondanál egy konkrét példát, mert így csak félig értem a dolgot!
2010. nov. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

ne aggódj :D nálam mindig az van,hogy találok egy témát,és kb 2 napig csak az foglalkoztat mindenből,kicsit késöbb meg lesz egy új dolog :D mi ilyenek vagyunk :)

12/l

2010. nov. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én akkor nem irok semmit ........
2010. nov. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
és mi maga a téma, ami annyira foglalkoztat, mert azt nem irod le...
2010. nov. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Velem is ugyan ez van. Én kitalálom hogy nyáron fesztiválra megyek napok óta ezt mondom anyukáméknak már ki vannak:D

kitaláltam hogy ilyenre-olyanra festetem a hajam, napokig más sem érdekelt. kitaláltam pl hogy ez meg az lesz a hobbim napokig csak az után olvasgattam, kitaláltam hogy veszek netbookot napokig csak azt néztem hol tudok legolcsóbban venni..:D

Már érdekesen néznek rám, de hát ez van:D

Remélem egyszer kinövöm:)

16/L

2010. nov. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Talan ha bovebben kifejtetted volna azt a temat?
2010. nov. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

19:35, 19:49 és 19:55:


Szokatlan és a koromhoz nem illő témák szoktak foglalkoztatni, például 13 évesen csak és kizárólag a politika (jól olvastad!) érdekelt. Jelenleg az átható fejlődési zavarok foglalnak le (ha esetleg nem tudnád, hogy mi az: [link]


19:36 és 19:53:


Igen ám, sok mindenben egyezünk, bár nálam tartósabbak. Például az átható fejlődési zavarok lassan 3 éve foglalkoztatnak.

2010. nov. 3. 20:06
 8/10 A kérdező kommentje:

Javítás, mert hibás címet adtam meg:


[link]

2010. nov. 3. 20:07
 9/10 anonim ***** válasza:

Tudod hobbija a legtobb embernek van, s nincs ebben semmi kulonos, sot az a jobb, ha van ilyen.

Nekem 1 baratnom kutato lett es konyveket is, szinten hobbikent kezdte el, es mar gyermekkorban, ma mar tobb diblomaja van.

Enis hobbikent kezdtem el a tevekenysegemet amivel jelenleg foglalkozom, mivel eleg koran jelentkezett ez Nalam is, tehat kozben tanultam, majd dolgoztam, kesobb mar csaladom is lett, de a hobbimat sosem hagytam abba, mivel az a tema mindig erdekelt.

Tehat ez nem egy betegseg, de nem hanyagolhatod el a hetkoznapi teendoidet emiatt.

2010. nov. 4. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

32\l tanár vagyok sok hasonló diákkal találkozom. Ki fogod nőni. És ez egy jó dolog, én is inkább hobbinak nevezném mint zavarnak. Nem lehetetlen, hogy valamelyik mániád majd a későbbi szakmádhoz fog kapcsolódni, de ez nem feltétlenül igaz. (tapasztalat)

Gondolj csak bele vannak bizonyos irányzatok amire teljesen rá lehet kattani valaki évekig rokker vagy emós vagy ilyen és 22-24 éves korára (vagy később), mosolyogva tekint vissza, hogy milyen érdekes gyerek voltam.


Barátnőm lepkéket gyűjtött, de erre a hobbira súlyos százezreket áldozott folyton ment, semmi nem érdekelte, nem tudott másról beszélni,a könyveket bújta a témával kapcsolatba, még külföldre is képes volt elmenni egy-egy lepkéért. Most meg példás családanya a lepkék meg valahol a pincében porosodnak. :) Nála ez 5 évig tartott. Ami nem kis idő. Nekem is voltak ilyen mániáim, meg mindenkinek vannak. Vagy hosszabb vagy rövidebb ideig tartanak. Sőt nyilván felnőtt korban is vannak ilyenek, csak más jelentőséggel ruházzuk fel azokat.


Más: A környezeted elhanyagolása inkább lustaság, na meg ki szeret tanulni, ha nem lát benne célt. Én azért tanultam hogy legyen belőlem valaki, nem azért mert kellett. Tervezd meg a napod. Mondd magadnak, ha kitakarítottam vagy megtanultam utána fogok a hobbimmal foglalkozni. A közérzeted is jobb lesz és a környezeted is.:)


Az meg hogy nem tudsz a témáról semmit nem igaz, csak nem olyan az ember mint egy kompjuter, és nem fogja az enter gomb kilistázni a fejedben lévő információt. Ha egy olyan környezetbe kerülnél ahol ismerik mások is a témát ami téged foglalkoztat akkor biztos, hogy hozzá tudál szólni és véleményt tudnál formálni.

És persze kérdezni is tudni kell. Bocs a hosszadalmas válaszért:) Szakmai ártalom, hogy magyarázok:)Remélem tudtam segíteni.

2010. nov. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!