Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért ne diszkrimináljuk...

Miért ne diszkrimináljuk hasonló eszközökkel a túlsúlyos embereket is, mint az oltatlanokat, amikor az oltások megléte előtt hasonló arányban kerültek túlsúlyos emberek kórházba covid miatt, mint az oltások megléte óta az oltatlanok?

Figyelt kérdés
Feltéve, hogy a statisztikák nem hazudnak.

2021. dec. 28. 13:08
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/81 anonim ***** válasza:
14%
8as te is biztos kis buldózer vagy. Azt csinálsz vagy hiszel amit akarsz. Ha ennyire frusztrál tegyél ellene. Az orvosnak miért lenne érdeke ha csak te nem mondod, hogy nem szeretnél kis dömpi lenni többé, és segítsen?! Az orvos annak sem szól aki 140cm magas és 500 kiló, hogy hoppá ez nem túl egészséges..
2021. dec. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/81 A kérdező kommentje:
10. [link] mi számít oltatlannak? 2 pfizerrel még oltott az ember, mióta ajánlják a boostert? Itt most arányokról van szó.
2021. dec. 28. 13:51
 13/81 anonim ***** válasza:
73%

#11: Igen, annak érzem magam, és igen, zavar. És nem, nem tudok tenni ellene pillanatnyilag.

Sport kilőve, illetve kőkeményen lekorlátozva. Max sétálhatok, meg elvileg úszhatnék, már ha lenne hol...

Illetve a gyógytorna van, de ennyi.

A diéta szintén nem működik, nem koplalhatok, minden szükséges tápanyagot be kell vinnem. De olyan, hogy váltsak életmódot, nem működik, ugyanis egészségesen táplálkozok. Mint írtam, a szteroidtól híztam meg. Szerencsére nálam ez átmeneti, ha minden jól megy, kb fél év, és megszabadulok tőle. Akkor már kerékpározhatok is, az időjárás is engedni fogja, a doki szerint ugyanúgy pikkpakk le fog menni, ahogy feljött.

De most kb az életem a tét. A kezelésem ezzel jár. Csak baromira idegesítő, amikor valaki azt írja, mindig lehet tenni ellene.

Persze, ha elutasítom a kezelést. Anélkül meg lenne kb két évem.

Tudod mit, inkább leszek egy évig (már csak fél) elhízva, de élek.

De ne akarj már okosabb lenni, mint egy hematológus főorvos, és ne kérdőjelezz meg olyan mellékhatást, amit a gyártó feltüntet a betegtájékoztatóban! Tudom, nagyon trendi és menő lett ekézni az elhízottakat, de ez már bunkóság, már bocs.

2021. dec. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/81 anonim ***** válasza:
2%

13as Az is bunkóság,hogy te meg ennyire érvelsz mellette. Minek kardozol ennyire??? Dagadtnak lenni is elég divatos mostanság. Nem tudod mi az a diéta! Minden tápanyagot be kell vinni diétában is, ez a koplalós baromság csak az ilyen tájékozatlanoknak van a fejében mint te . Tudom személyes hangvételű lett de csak mert te is belemész olyanokba amit nem tudsz, feltételezel: "De ne akarj már okosabb lenni, mint egy hematológus főorvos, és ne kérdőjelezz meg olyan mellékhatást, amit a gyártó feltüntet a betegtájékoztatóban!"

Mást akarsz beállítani baromnak de te is az vagy..

2021. dec. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/81 anonim ***** válasza:
84%

A diétát és a fogyókúrát gyakran azonos fogalomként emlegetik, noha valójában különböző jelentéssel bírnak. A diéta ugyanis alapvetően azt jelenti, étrend. Állhat egészségügyi ok a diétakövetés mögött, sokan pedig azért folytatják, hogy karcsúbbak legyenek. A fogyókúrától az alábbiak különböztetik meg:


Időtartam: a diéta élethosszon át tartható, alapvetően egy új életmód, míg a fogyókúra egy időszakos korlátozás az étkezésben.

Egészségügyi tényezők: a diéta, mivel állandó jelleggel folytatható, figyelembe vesz egészségügyi szempontokat is, szemben a fogyókúrával, amelynek a fogyás az egyetlen célja.

Azonban diéta és diéta sem egyformák.

2021. dec. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/81 anonim ***** válasza:
75%

#13


Én nem a 11-es vagyok, viszont szeretnék hozzászólni. Hazánk Európa egyik legelhízottabb országa, pár hónapja cikkeztek arról, hogy karanténkilók, tehát a karantén ideje alatt is a többség csak hízott. A tiéd persze kivételes eset, viszont a legtöbb magyar nem azért elhízott, mert szteroidot kapott, vagy mert hormonproblémás lenne. Ezt jó lenne megérteni és elfogadni.


A betegség miatt hízás és fogyás mindig külön kategóriát képvisel, a tiéd is, mert te gyógyszertől híztál meg. Viszont a többség nem emiatt kövér. Remélem ezzel is tisztában vagy.


A legtöbb magyar egészségtelen mozgásszegény életmódot folytat, aminek a következménye a súlyos elhízás. A legtöbben önmagukat betegítik meg, aztán meg panaszkodnak, hogy jaj, itt fáj, ott fáj, már nem jó rám a régi ruhám...stb.. de hát ugye zabálni mindent mértéktelenül azt ugye jóval könnyebb, nem igaz?


Egy másik példa, a nők. Szülés után nagyon kevesen fogynak vissza szülés előtti alakjukra. Mindenre csak kifogást találnak, hogy jaj a gyerek, nincs időm...stb. Pedig lenne, de hát a könnyebbik utat mindig egyszerűbb választani. (Anyukám várandósága alatt 20 kg-t szedett fel, amit kevesebb, mint 1 év alatt le is adott. Mielőtt jönnének a savazások, ezért is írtam egy ilyen példát.) A nők szülés után legtöbbje elveszíti nőiességét és már csak anya lesz.


Szó ami szó, engem nem érdekel, hogy ki hogyan igénytelenedik el, ki hogy sz..rja le a saját egészségét, korlátozni és diszkriminálni senkit se szabad.


Ha a rasszizmus tilos, akkor ez a fajta diszkrimináció miért nem az? Ja, mert pl. aki egészséges az nem hoz hasznot az államnak és a gyógyszeriparnak? Hagy döntse már el mindenki, hogy hogyan akar élni.

2021. dec. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/81 anonim ***** válasza:
76%

Mondjuk a karanténkilókat nem értem, őszintén nem értem. Tudom, hogy híztak az emberek, sőt! Látni is. Csak nem értem.


Én sokkal könnyebben étkezem egészségesen home office alatt, mint irodában. Illetve szerintem sokkal könnyebb egészségesen étkezni.

Kezdjük ott, hogy irodás napon sokan valami full egészségtelen, 100% szénhidrát péksütit tolnak be rohanva. Otthon ott lehet a rozskenyér, egy rakás zöldség és valami egészségesebb felvágott vagy pástétom, amit az ember összeállít két ásítás között, beül a gép elé és megeszi, mialatt betölt a levelezőrendszer.

Ebéd. Kezdjük ott, hogy sok - egészséges! - kaja összeállítható ebédszünet ideje alatt is, de mindenképp több idő van főzni és nem kell cipelni. Ha nem főztünk, nem csupán a 3 kajálda áll rendelkezésre, ami igazából 1, mert úgyis oda kell menni, ahova a többség akar, hanem hatszáz helyről lehet rendelni. (Remélem, hogy a legtöbb községben is... de nagyobb városokban tuti.) Mindenesetre több helyről lehet rendelni, nagyobb a választék.

Többször keveset evők számára. Két pillanat alatt összeállítható a hozzáadott cukortól mentes home-made zabkása. Lehet otthon nasinak pl. kevés cukrot tartalmazó lekvár. Lehet otthon magkeverék (mogyoró, földimogyoró, kesudió, mandula...). Lehet otthon Korpovit keksz. Nem mondom, hogy irodában nem, de akkor előző nap össze kell készíteni és becipelni (nekem sokszor két táskám van, az egyik a kajáknak....)


Ha az ember nem cipelt be uzsonnát vagy nem eleget vagy bármit, akkor odabent mi van? Hát csak nem az automaták telis-tele csokoládéval és egy-két egyéb szénhidráttal?


Ráadásul ami otthon pici mosogatás, locsolás, rendrakás, amikor tele a munkával a hócipőm, az az irodában automatához menetel és csokizabálás.


Sok munkakörben meg se változott az élet, ugyanúgy be kellett járniuk. Vagy akár fizikai munka. Ezeknél eleve nem értem a karanténkilókat.


Mozgás. A testsúly nagyrészt NEM a mozgáson múlik, kivéve, ha valaki napi 2 órát edz vagy 20-30 kilométerről jár bicajjal vagy fizikai munkát végez. Na akkor már eléget annyi kalóriát, ami már nemcsak egy negyed ebédnek felel meg.


Amúgy. Sokan sajnos nem sportolnak. Ülő munka esetén minimális lépésszámot jelent az otthon - megálló - melóhely - kajálda - melóhely - megálló - otthon. Lépésszámlálós a telefonom, kb. 3-4.000 lépésem van irodás napon, míg egyszer 7 kilométer sétafikálás után ránéztem a kalóriára: 300 kcal. Tehát egész egyszerűen a home office vs. iroda nem számít kalóriaégetésben.


Amúgy nekem csak otthon van időm edzeni, dolgozom és estin tanulok, eléggé komoly szakon. Konkrétan én a COVID óta edzek kicsit komolyabban, előtte esélytelen volt, sohasem volt időm. Kifogásnak érzem, hogy "nem tudok sportolni, mert nincs hol". De igen, futás, bicaj, túrázás, otthoni edzés. Akarat kérdése. Beteszel egy jó filmet és mehet a guggolás, súlyzózás, stepper, elliptikus tréner, szobabicaj, futópad... Ezek közül valamelyik nem drága, de persze külön felszerelés nélkül is lehet otthon edzeni!!!!

2021. dec. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/81 A kérdező kommentje:
a kérdésem úgy hangzik, hogy "Miért ne diszkrimináljuk a túlsúlyos embereket is"... esetleg valaki arra is válaszolna vagy csak visszakérdezések lesznek, esetleg vita a diétákról?
2021. dec. 28. 15:07
 19/81 anonim ***** válasza:
58%

#18: Kapásból három okot is tudok.

1. Az oltatlanok sincsenek diszkriminálva, hanem az oltottak vannak pozitívan.

2. A kövérség nem fertőző.

3. Az elhízás nem mindig önálló döntés.

2021. dec. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/81 A kérdező kommentje:

1. relatív, tehát az oltatlanok negatívan vannak diszkriminálva.

2. a koronavírus viszont igen, és hasonló arányban terhelik miatta a túlsúlyosak az egészségügyet, mint az oltatlanok.

3. az oltás sem mindig saját döntés ugyanis vannak akiket nem lehet oltani, allergia miatt például.

2021. dec. 28. 15:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!