Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért ne diszkrimináljuk...

Miért ne diszkrimináljuk hasonló eszközökkel a túlsúlyos embereket is, mint az oltatlanokat, amikor az oltások megléte előtt hasonló arányban kerültek túlsúlyos emberek kórházba covid miatt, mint az oltások megléte óta az oltatlanok?

Figyelt kérdés
Feltéve, hogy a statisztikák nem hazudnak.

2021. dec. 28. 13:08
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/81 anonim ***** válasza:
96%

Miért kéne bárkit is diszkriminálni? Szerinted kellene a túlsúlyosokat? Akkor lehetne a

- soványakat is (hiszen azok sem egészségesek)

- asztmásokat

- cukrosokat

- nagyothallókat

- szellemi fogyatékosokat

- látássérülteket

- 50 év fellettieket

- 50 év alattiakat

és még sorohatnék sok milliót.

Senkit nem kell diszkriminálni.

Attól, hogy valaki túlsúlyos senkinek semmi köze hozzá. Ha meg megbetegszik a túlsúlya miatt az ő gondja, nem a mienk. Végül is ha fizeti a TB-t akkor fizet az ellátásáért is.

Jó magam is túlsúlyos vagyok (160cm 80 kiló) Nem mentegetőzöm, az én hibám. 30 éve fizetem a TB-t ( nem is keveset) de életemben 2x voltam kórházban. 1: amikor megszülettem. 2: amikor a fiam született. Egészséges vagyok, még tömött fogam sincs. De te diszkriminálnál mert túlsúlyos vagyok???Miért is?

2021. dec. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/81 A kérdező kommentje:

41. Én nem diszkriminálnék senkit.

Viszont akik szerint jogos az oltatlanokat diszkriminálni, azok részéről következetes lenne a túlsúlyosokat is korlátozni.

2021. dec. 28. 17:45
 43/81 anonim ***** válasza:
38%

Kérdező: alapvetően téves az elgondolásod.

Fertőző betegeket mindig izolálták eddig is. Ez nem diszkrimináció.

És nem, az oltottak nem ugyanannyira fertőznek, hanem ha efyáltalán fertőznek, akkor rövidebb ideig, és nagyságrendekkel kevesebb vírust ürítenek. Plusz egyéb betegségek esetén is ugyanez az eljárás, aminél létezik oltás. Pl a bárányhimlő esetén, ha oltatlan ember tünetes, őt kötelező karanténba tették eddig is. Az oltottak között nagyon kevés a tünetes, de őket is karanténozzák, hiába kaptak oltást (ebben térünk el most, es ez nem OK ) De az teljesen biztos, hogy oltatlan tüneteseket még ebben az esetben is karanténba küldik. Sőt! Ha egy közósségben bárányhimlós veteg van, akkor eddig is létezett kontaktkutatás, és az oltatlanokat a közósségen belül tesztelik erre is, és aki pozitív, qz megy karanténba. Az oltottakat bem tesztelik, es ameddig egyikük sem tünetes, nem kerülnek karanténba.


Tehát az egész alapfeltételezésed téves, es nem ismerted az eddigi, létező és működő járványügyi protokollokat. Ezért gondolod, hogy diszkrimináció.

Nem az.

2021. dec. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/81 anonim ***** válasza:
13%
#43 olyan szépen kezdted. De minek írsz ilyen hosszan ha a koncentrációd már nem tart ki a végéig?! A helyesírás a bárányhimlő után megszűnt, a szavak értelmüket vesztik..
2021. dec. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/81 A kérdező kommentje:
43. Kérlek fogalmazd meg közérthetően, hogy szerinted mi is az én alapfelvetésem. Köszönöm!
2021. dec. 28. 18:16
 46/81 anonim ***** válasza:
60%
Az, hogy ki hány kiló, magánügy. Az oltás közügy. Nyilván egy oltásellenes ezt nem látja át hogy miért, pedig sokszor el lett magyarázva.
2021. dec. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/81 A kérdező kommentje:
45. 46. Azzal, hogy megpróbálsz gúnyos jelzőkkel illetni, még nem lesz igazad. A túlsúlyos emberek az oltástól függetlenül is nagyobb eséllyel terhelik le az egészségügyi ellátórendszert, az oltás előtti viszonyok alapján hasonló mértékben, mint most az oltatlanok. A covid vonatkozásában ugyanolyan alapokon szintén közüggyé válik. Persze a "covidtálibok" tagadhatják elfogultságból vagy képmutatásból.
2021. dec. 28. 18:24
 48/81 anonim ***** válasza:
78%

47, mi volt abban a három mondatban a gúnyos jelző feléd? Az oltatlan? Magadra vetted? Vagy csak simán nem tudsz értelmezni?

Mellesleg akkor menj be mondjuk egy onkológiai osztályra és cseszd le a daganatos betegeket hogy ők terhelik az ellátórendszert.

Tudod milyen daganat elleni gyógyszerek vannak? Egymillió forintos és társai.

Na most jönnek a jelzők, kifejezetten neked: borzasztóan unintelligens dolog bárkinek felróni bármilyen kezelésének az árát. Nyilván ha az ember választhatna, akkor mindenki azt választaná magának hogy teljesen egészséges legyen minden szempontból.

Puffogj csak a kis ostoba agyaddal, csak nehogy bármikor bármi történjen veled ami miatt ellátást kell igényelned, mert ugye akkor te fogod terhelni a rendszert. Vagy te vagy a kivétel, neked szabad, más meg rohadjon meg ha bármi baja van?

2021. dec. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/81 anonim ***** válasza:
35%
#48 az hogy valaki disznó vagy nem választható! Ne hasonlítsd már össze a daganatos beteget a hízókkal
2021. dec. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/81 A kérdező kommentje:
48. "Nyilván egy oltásellenes ezt nem látja át hogy miért" - Ez minden bizonnyal merő jóindulatból jegyezted meg, de nyugodtan tedd csak az ártatlant. Elég világosan kifejtettem már, hogy milyen állásponton vagyok az oltással kapcsolatban. Rizikót csökkent, hasonlóan, mint a fogyás. Valakinek körülményes megoldani, valakinek viszont adott. Tökmindegy. Mindenkinek a saját felelőssége kéne, hogy legyen, és nem pedig másokra hárítani, pláne mióta van vakcina, ami megvéd, illetve rizikót csökkent... Szóval terelj csak rákkal vagy amivel akarsz. Apropó az gondolom újdonság, hogy túlsúlyos embereknél a vakcinák is kisebb hatékonyságot mutatnak.
2021. dec. 28. 18:39
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!