Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Rettegek egy újabb trombózistó...

Rettegek egy újabb trombózistól. Hogyan tudnám magam megnyugtatni?

Figyelt kérdés

Július elején kaptam egy mélyvénás trombózist, amit az házi orvos mint vérmérgezést diagnosztizált. tulajdonképpen "kihordtam" lábon a dolgot, bár a lábam veszettül fájt és csak a minimális mozgásra hagyatkoztam. Majd augusztusban kaptam még egyet, amit végül észrevettek és kórházba kerültem. Csináltak CT felvételt amiből kiderült, hogy tüdőembóliát is kaptam, és átkerültem az intenzív osztályra mert elhalt a fél tüdőm. 2 és fél hétig feküdtem bent, majd újabb pár nap a belgyógyon. Ezalatt mindenki elmondta, hogy csoda hogy élek. 2 hete jöttem haza, de azóta folyamatos pánikba vagyok, hogy mi van ha újabb trombózist kapok, vagy mint pl most megfájdult a hasam, és máris vékonybél elhalásra gondolok.

Folyamatosan anyut nyúzom, hogy ha találok egy piros foltot a lábamon, hogy mi van ha újabb trombózis. Egyszerűen betegesen rettegek tőle, éjjel nem tudok aludni mert attól félek, hogy megfulladok.

Régen nem voltam beteges, megfázáson kívül semmi betegségem nem volt, gyógyszert se igazán szedtem, max fog és fejfájásra.

Valamelyik este a pánikrohamot kaptam mert megduzzadt a lábam. Egyszerűen nem merek már sehova menni, mert attól félek, hogy valami történni fog. Mit tegyek vagy hova forduljak, hogy ez elmúljon?

Elnézést, amiért ilyen hosszúra sikeredett.


2010. szept. 9. 16:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Először is,talán legfontosabb,hogy keress egy megbízhatóbb háziorvost.Kérj tőle tanácsot,mit tehetnél,hogy megelőzz egy következő trombózist,illetve kérdezd meg,hogy nálad ezt mi válthatta ki?Én úgy tudom,hogy például a fogamzásgátlók,a dohányzás,az elégtelen folyadékbevitel,a rendkívül mozgásszegény életmód(órákig ül mozdulatlanul),hajlamosíthatnak a trombózisra.Annyit tudok javasolni,hogy igyál megfelelő mennyiségű folyadékot,az hígítja a vért,jó a keringésnek,fájdalom esetén lehetőleg aspirint vegyél be,az jól gátolja a vérrögösödést.A masszázs és a mozgás is jótékony hatású,valamint a rutascorbin tabletta,ami az ereket védi.Ne ess pánikba,a trombózis nem gyakori .Szerintem az első,kezeletlen trombózisodnak lett a következménye a második.De azt kikezelték,ne aggódj,nem valószínű,hogy újra lesz.Vérvétel volt?

Elképesztő egyébként ,milyen orvosok vannak?!Nem ismer fel egy trombózist...

2010. szept. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Kapok vérhigító gyógyszert, ezzel nincs gond.

Nem szedek fog.gátlót, nem dohányzom, a magasságomhoz képest vékony vagyok, mozogtam sokat, a suliba gyalogoltam, meg pilateseztem. Vérvétel volt, a genetikai eredmény a héten lesz meg. Szóval kordában van tartva a dolog. Itt az a probléma, hogy betegesen rettegek attól,hogy újra valami bajom lesz...

2010. szept. 9. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!