Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez demencia? Érdemes lenne...

Ez demencia? Érdemes lenne orvoshoz fordulnom?

Figyelt kérdés
Egy sorozatból elfelejtettem az évad felét. Mármint tudom hogy miről szól,de a jelenetek benne teljesen kiestek. Ez demencia lenne?
2022. márc. 17. 09:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűtlen.
2022. márc. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem gyakori. Ha egyben nézed, akkor azért nem ragad meg. Ha több hétre elnyújtva nézed, akkor azért felejted el. Ha közben mást is csináltál (pl. telefont nyomkodtál), akkor azért. Ha meg más dolgokkal is foglalkoztál (munka, tanulmányaid, stb.), akkor meg azért.


Nem egyszerű egy szövevényes, sok órán át játszódó sztorit észben tartani!

2022. márc. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A demencia akkor gond ha nem simán elfelejted a dolgokat. Pl. ha otthon felejted a kulcsot, mert reggel elfelejted berakni a táskádba, az nem demencia, de ha azért felejted el, mert elfelejted, hogy az ajtó kinyitásához kell a kulcs, akkor gondok vannak. Tehát akkor kell komolyan venni ha nem simán elfelejtesz valamit, hanem ha “nem normálisan” felejtesz el dolgokat.
2022. márc. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!