Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Találkoztatok már hasonló...

Találkoztatok már hasonló bőrbetegséggel?

Figyelt kérdés

Fél évente 1x, nyár és tél közepén, körülbelül 2-3 hetes ciklusban jön elő a kezemen. Először hámlani kezd a bőröm az ujjbegyeknél, kis foltokban. Majd elkezd száradni és kireped, szinte pikkely szerűen. Viszket és fáj.

Ami még érdekes, hogy csak a bal kezemen ennyire komoly, a jobb sokkal mérsékeltebb állapotban van. Majd a 2-3 hét végén szépen felszívódik.

Voltam bőrgyógyásznál, aki felírt egy krémet, nem használt... Mikor visszamentem azt mondta, biztosan nem használtam rendesen, másik bőrgyógyásznál pedig jövő hónapra kaptam időpontot, amikor már tulajdonképpen tárgytalan lesz az egész, mert éppen azt nem látja majd, amivel a probléma van.

Igazából a környezetemben még senkivel nem találkoztam, aki ilyet vagy csak hasonlót tapasztalt volna. Ezért vagyok most itt, hátha van/volt valakinek hasonló problémája és tudna tanácsolni valamit, vagy esetleg szerencsésebb volt és az orvosa utána járt a dolognak.



2022. júl. 12. 14:56
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Tipikus ekcémának hangzik.
2022. júl. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Diprosalic-ot használok jelenleg rá, ezt írta fel az orvos.

Ha jól tudom ez ekcémára is jó. Tehát vagy nem a legmegfelelőbb még így sem, vagy más a probléma.

Meg persze tisztában vagyok vele, hogy általában minden bőrgyógyászati probléma valamilyen belső betegségből fakad. Ezért örülnék egy nagyobb kivizsgálásnak, csak ez most megint idő, szóval addig is gondoltam próbálkozom infót szerezni, hátha.

2022. júl. 12. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!