Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hisztamin intolerancia....

Hisztamin intolerancia. Családom nehezen fogadja és hiszi el ezt a problémát. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Gyakori migrénnel, puffadással, hasfájással, állandó hüvelygombával, rossz közérzettek, krónikus fáradsággal küzdök. Nem találtam tb-s vizsgálatot így a saját pénzemet összeszedve befizettem egy DAO vizsgálatra ahol 6-os eredmény jött ki. Ez elvileg hisztamin intoleranciát jelent.


A gond az, hogy még apukámmal és az élettársával élek, mivel még tanulok. Így is sokat panaszkodnak rám, hogy mindig van valami bajom, ráadásul kaja kérdésben is elég spúrak. Apukám a több napos kaját is megeszi vagy megeteti velünk, merthogy nem lehet semmit se kidobni, pedig a több napos kaja tele van hisztaminnal. Ha most elkezdek egy speciális diétát tuti ki fognak akadni.


A másik gondom, hogy ezt állami úton hogyan tudnám kezeltetni? Apukám nem ad pénzt magánorvosokra, merthogy fizetjük a tb-t és amúgy is mindent el lehet intézni az állami intézményekben, a magánorvosok csak sznoboknak kellenek...


A DAO teszt után még jó lenne elmenni egy hozzáértő orvoshoz, csak ezt ahol csináltattam nagyon sokba kerülne egy konzultáció. Az internetről próbálok információkat összeszedni, de nagyon nehéz, sok helyen egymásnak ellentmondó információkat kapok.


Felsőoktatási intézménybe járok, a tanulmámyaimra próbálok koncentrálni, de ezek mellett a tünetek mellett már nem tudok dolgozni is. Sajnos ez egy ördögi kör, mert ha nem gyógyulok meg akkor nem tudok függetlenedni a családomtól se, így is panaszkodnak rám sokat. De közben szeretném a tanulmányaimat is elvégezni. Tehát rájuk szorulok anyagilag meg hozzájuk kell alkalmazkodnom, de egyelőre el nem tudom képzelni, hogy az étkezéseket hogy fogom így velük megoldani... :(


El vagyok keseredve.



2023. febr. 6. 14:44
1 2
 11/15 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


A diéta szinte az egyetlen megoldás, nagyon fontos, hogy friss, tartósítószer mentes, alacsony hisztamin tartalmú étrendet kövess. Antihisztamin gyógyszer (Pl.: Desloratadine, Lendin stb., háziorvos is tudni fogja) szükséges lenne, de diéta nélkül kevés lesz a hatása, kötelező a diéta. Költséges és időigényes, de muszáj! Inzulin rezisztencia, pajzsmirigy ultrahang vizsgálat még hasznos lehet az esetleges társ betegségek kizárása miatt, de a leírt tüneteid alapján csak a “FRISS” diéta lehet megoldás. Létezik gyógyszer (Daosin, kb.: 12.000,-Ft/60 tabletta) alkalomszerű “magasabb” hisztamin tartalmú étel fogyasztásához. YouTube-on több videó is van a hisztamin intoleranciáról, ajánlom őket. Rubin Eszter két szakácskönyvet írt, azokat is ajánlom, viszonylag elérhető áron (www.bookline.hu 4.250,-Ft/db). Mindenképpen kezd el a diétát és ha két hónap után sem történik pozitív változás próbálkozz további vizsgálatokkal, de ha működik akkor valóban ez volt a problémád. Iskola nagyon fontos, arra koncentrálj amennyire csak tudsz és a diétát tartani kell. Apukádnak mutasd meg Pataki Zita - Felhőtlen / Hisztaminérzékenység YouTube videóját hátha jobban átérzi majd a helyzeted, ez egy óriási teher leginkább neked, hiszen kihatással van a teljes életedre, apukádnak el kell fogadnia a kialakult helyzetet (még ha nagyon nehéz is) és közösen megpróbálni megoldást találni.


Nem vagyok orvos, saját tapasztalataim alapján próbáltam tanácsot adni, én rengeteg orvosnál jártam, nem igazán tudták a változatos tüneteim miatt mi is lehet a bajom. Végül belgyógyász, endokrinológus, immunológusnál derült fény autoimmun pajzsmirigy működésre, majd további problémáim miatt hisztamin intoleranciára, továbbá ezeket megelőzően már igazolt tej és szója intoleranciám is volt. NAGYON NEHÉZ! A hisztamin intoleranciára nekem is a napokban derült fény 8,8 értékkel, a lelet szerint 10 alatt igazolt a betegség megléte, viszont orvosi vélemény szerint már 40 alatti érték esetén valószínű…


Mielőbbi jobbulást és kitartást kívánok!


Üdvözlettel: A

2023. febr. 21. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
A Synlabban van kifejezetten hisztamin intolerancia vizsgálat. Kb 13 ezer forintba kerül. Tudtommal államiba nincs ilyen. Megbizonyosodni akkor tudsz róla,ha elmész egy ilyenre. Ennél olcsóbbról nem tudok. Ha valóban ez a betegséged, akkor államiban lehet felkeresni dietetikai szaktanácsadót. A legtöbb kórházban van heti, vagy havi 1x. Ő majd segít.
2023. aug. 5. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
54%
Szia. Ha mással nem is, annyival tudok segíteni, hogy nálunk is hasonló a helyzet, mindenféle intoleranciák, tünetek, krónikus fáradtság miatt már munkát sem tudok vállalni, csak rész munkaidőben és ebből fizetem/fizettem a vizsgálataimat. Családomat kb nem érdekli, apám néha olvas a témából valami hatalmas nagy baromságot ilyen Fb cikkekből, hogy pl egyél egy fajta superfood termékből 2 hétig aztán te leszel a superman és mindenből kigyógyulsz és azt tukmálja rám, próbálom elmagyarázni neki, hogy ne dőljön be ilyen baromságoknak, aztán ha ki is próbálom, de nem használt akkor én vagyok a hibás, hogy mert biztos nem hittem benne azért nem működött :) szval családnól kijut nekem is, ha egy tanácsot megfogadsz akkor költözz/menj külön, dolgozz ha birsz és old meg magadnak mert ezen tényleg csakis te tudsz segíteni senki más, te járj utánna az egésznek. Üdv
febr. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

Nálam a hisztamin allergia mellett van még glutén érzékenység, tejfehérje allergia, élesztő allergia stb.

Volt egy ételmérgezésem 4 éve és utána lettem egyre több mindenre allergiás. Pajzsmirigy alulműködésem lett és minden ami ezzel jár. Lényeg, hogy az ételmérgezés után a bélflórám egyensúlya felborult (sajnos nem szedtem probiutikumot) és a candida gomba elszaporodott a beleimben. Áteresztő bél szindrómát hoz létre, ilyenkor a félig emésztett tápanyag átjut a bélfalon és az immunrendszer ellenségként érzékeli ezeket a tápanyagokat. A másik, hogy a gomba a szervezet által termelt hisztamin semlegesítő anyag nagy részét leköti, így evéskor már nem marad belőle elég, hogy semlegesítse a hisztamin tartalmú táplálékot. Szóval ez az egész a candida gomba miatt van. Csomó tünetet okoz még, pl a vissza-visszatérő hüvelygomba is az egyik közülük, de az áteresztő bél szindróma miatt pl a pajzsmirigyet is megbetegíti. Candida gomba elszaporodását okozhatja antibiotikum kúra, fogamzásgátló szedése, fertőzés (ételmérgezés). Ajánlom dr László Mária antikvár könyveit (Candidiasis). A doktornő már idős, de még rendel.

márc. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Baromsag az egesz candidizmus, egy olyan hóbort ami egy bizonyos időtájban feljött dibatba es mindent ráfogtak, mint manapság a poszt covidot, nálam is tulszaporodást diagnisztizáltak majd végigcsináltam amit kellett, teszt alapján visszaszorult a candida és mégsem változott semmit a tüneteimet illetően:)
ápr. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!