Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért érzem kipihentnek magam...

Miért érzem kipihentnek magam még így is?

Figyelt kérdés

Annak ellenére, hogy másfél óránként felkelek (fogalmam sincs, miért, de már kiskorom óta így alszom) mindig kipihenten ébredek reggelente.


Sőt, még akkor is, ha pl csak 6 órát aludtam és ebben a 6 órában is felkelek kb 3-4x, viszont mindig, minden esetben vissza tudok aludni kb 1-2 perc alatt.


Alvási apnoera gyanakodtam, de utána olvasva a dolgoknak, egyik tünete sem jellemző rám. Nem fáj a fejem reggel, nincs légszomj, nincs szájszárazság, horkolni sem horkolok és kipihent vagyok nap közben. (olyannyira, hogy reggel felkelés után fél órával már az edzőteremben vagyok és edzek..)


Hogy lehet, hogy még így is kipihentnek érzem magam akkor? Úgy látszik, hogy a gyakori ébredések nem gátolják annyira az alvásminőségemet, hogy annak negatív hatása lenne?


U.i.: A napokban veszek okosórát, és ott lehet véroxigénszintet is mérni alvás közben. Ha alacsony az érték, akkor több, mint valószínű, hogy tényleg alvási apnoem van, vagy a kettő nem függ össze?



2023. szept. 5. 18:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Alvás ciklusokból áll rem és nem rem fázisokból ezek prá percesek egy ciklus kb másfél óra. SImán ki lehet pihenni magad akkro is ha felkesz másfél órnként ha vissza tudsz aludni..
2023. szept. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
52%
Mindenki felébred többször az éjszaka folyamán, csak nem emlékszik rá a többség. Ahogy az előttem lévő írta, ciklusok vannak, nem egy huzamban alusszuk végig az éjszakát. Egyébként én is ilyen típus vagyok. :)
2023. szept. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!