Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hormonbetegként is lelehet...

Hormonbetegként is lelehet fogyni?

Figyelt kérdés
24 éves, nő vagyok. 5 évvel ezelőtt 55 kg voltam, most 95 kg. A testsúlyom növekedését a hormonbetegségeim következtében szedett gyógyszerek okozták. Ezeket a gyógyszereket a mai napig szednem kell. A gyógyszerek mellet van esélyem a fogyásra?

jan. 12. 08:38
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Aki tartós kalóriadeficitben van, az fogy, függetlenül a hormonproblémától.
jan. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
37%

Igwn, van. Sokkal lassabban lehet így fogyni mint egészségesen de lehet. Nagyon erősen javaslom a heti 2x1 óra sportot. Bármi lehet ami örömet okoz.

Ezen kívül javaslok egy dietetikust. Sajnos hormonbetegség mellett nem tudunk általános tanácsokkal sem ellátni mert ilyenkor még az alap alapanyagcsere is változhat és nem csak a kalóriákra kell figyelni hanem az ételek minőségére, szénhidrátra is.

Kérd meg a házirovost hogy utaljon be tb tamogatott dietetikara. Vsgy az endokrinokogust aki diagnosztizalt

jan. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%

Én már kezdek lemondani róla.

10évvel ezelőtt csak belőttem a szálkásító étrendet és fogytam…

Manapság tökéletesen kiszámolt makrokkal sem indul be a fogyás, 1-2-3kg lemegy kínkeserves küzdelmekkel, aztán túledzés állapotába kerülök, elkedvettlenedek, elgyengülők, semmihez nincs kedvem, és egyszerűen muszáj megemelnem a makrokat… 3 éve yoyo-zok 110-115kg között, és egyszerűen nem tudok visszamenni 95környékére ahol jól érezném magam..

Közben pedig már kezdi megnehezíteni a mindennapjainat a bendőm mérete, pl cipőfűzés közben.

jan. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
28%
A hosszútávú kalóriabevitelt kéne számolni és menedzselni, nem a makrotápanyagokon rugózni, és akkor lenne fogyás hetek/hónapok távlatában, hormonprobléma ide vagy oda.
jan. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
46%
És ilyenkor borzalmas, hogy pl barátnőm, aki megfogadta a tanácsaimat úgy eszik ahogy kell, ez idő alatt lement 80-ról 65re és istennő lett belőle, én meg itt vagyok ezzel a bazi bendővel és egyszerűen nem tudom kit kezdeni, ha csökkentek a kalorián nem fogyok, hanem az erőszintem kerül a béka segge alá, belassulok, nem vág az agyam, de a súlyom meg se makkan
jan. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
39%
4es szerinted a makrok számolása nem egyenlő a kaloria számolással? Fura a logikád…
jan. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
22%

3dietetikusnál jártam, a tanácsaik és a tudásuk teljesen dilettáns, 20 év hobbi testépítéssel a hátam mögött, sokkal többet tudok a táplálkozásról, mint az a három dietetikus…

De 3éve mióta van ez a pajzsmirigy gondom, azóta lefele irányba nem tudom a súlyom mozdítani, mondom, ha csökkentek a kalorián, csökken az energia szintem, fáradékonyabb leszek, fázok, álmosabb kómásabb vagyok egész nap, alig megy az edzés, és ezzel kompenzálja a szervezetem a hiányzó kaloriát, a súlyom meg meg se moccan, egyelőre teljesen tanácstalan vagyok mit lehetne ezzel a helyzettel kezdeni, én most végső elkeseredésemben fogom kiprobálni a 100% növényi étrendet, csak mert ezzel még soha nem próbálkoztam, hátha…

jan. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%
lehet, csak nagyon nehéz lesz. De nem lehetetlen
jan. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Csak ugyanannyira nehéz, mint egyébként.


Pajzsmirigy alulműködésem van, szedek rá gyógyszert, és igen, nem nehezebb fogyni, csak normálisan kell enni deficiten belül és sportolni.

jan. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Normálisan eszem deficiten belül ráadásul totál szigorúan, sportolok is, és semmi nem történik, nem fogyok, erről tépem a számat.
jan. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!