Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Érdemes lenne fogyni?

Érdemes lenne fogyni?

Figyelt kérdés
184cm 93kg vagyok 82 kg rol indultam szeptemberben minimális mennyiségű izmot építettem nagyon max fél kg. A magasságom ellenére baromi vékony vagyok még ezzel a plusz tömegel is elég keskenynek latszom de egyre nagyobb a hasam és az arcom érdemes tovább folytatni a tömegelest vagy fogynom kéne? 22% körül lehet a testzsirom.
2022. máj. 28. 23:36
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Igen!
2022. máj. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
11 kiló jött fel szeptember óta, amiből nagyon max fél kg az izom? Ez nem tömegelés, hanem hízás.
2022. máj. 29. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha nem edzettél előtte akkor alapból ilyen magasság mellett a 82 kg sem kevés.

Kicsit túltoltad azt a tömegelést. A tömegelés lényege hogy annyival egyél többet amennyire a testednek szüksége van, azaz kb 200 kcal + ban kell lenned. Kezdőként ha jól edzel akkor 10 hónap alatt közel 4-5 kg izmot kellett volna felszedned.

Azt ajánlom hogy hagyd abba a tömegelést és fogyj le 14-15% testzsírig.

2022. máj. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Egy átlagos genetikával talán de én extrém lassan építek izmot. Tehát ilyen 85kg környékére kéne fogynom? Így lesz de ez amúgy befolyásolja a későbbi izom építést?
2022. máj. 29. 10:04
 5/5 anonim ***** válasza:

Sztem nem a genetikával van a gond, valszeg vagy edzés vagy étkezés vagy mindkettő.


Izmot deficitben nehezebb építeni, de 93 kgnél nincs hova feljebb, mert értelmetlen.

Célszerű lenne visszafogyni a kb 83 körüli súlyra.

2022. máj. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!