Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 65kg voltam amikor elkezdtem...

Thoughtful kérdése:

65kg voltam amikor elkezdtem edzeni heti 3x kondiban. 2 hónap alatt felmentem 68kg-ra de én fogyni is szeretnék nem csak izmosodi. 61-2kg szeretnék lenni. 168cm lány. Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
Úgy csináltam hogy először súlyzós erősítő edzés kb 40-50 percig, utána 30p kardió (futás,emelkedőn séta,lépcsőzés) kalóriát nem számoltam de igyekeztem figyelni a helyes táplálkozásra. Egy alkalmazás szerint 1800kcal körül kéne ennem ahoz hogy elérjem a cél súlyomat. Szerintetek az jó,ha folytatom ezt amit eddig csak kalóriaszámolással? Vagy erősítsek kevesebbet és több kardió??

2023. febr. 20. 12:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Számold a kalóriákat. Attól még folytathatod a súlyzós edzést.
2023. febr. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Vagy fogysz, vagy izmosodsz. A kettő között nincs és.

Ha tartósan kalóriadeficitben vagy, akkor fogsz. Ha tartósan kalóriatöbbletben vagy és intenzíven edzel, akkor izmosodsz, de még ha jól is csinálod, nem tud elkerülni, hogy legalább némi zsír ne rakódjon rád. Tehát vagy az egyik, vagy a másik. Bár én 68 kilósan nem a fogyáson gondolkoznék, hiába vagy alacsony.

2023. febr. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Ez a táplálkozáson múlik:

-kalória többlet(hízás,izmosodas)

-kalória deficit( fogyás)

Viszont mivel ha jól értem még kezdő vagy ezért fogyás közben is fogsz izmosodni, persze nem drasztikus deficitbe. Szerintem helyezd elő térbe a súlyzós edzéseket és étkezz -200-300-as deficitbe és ha megáll lehet tovább csökkenteni vagy növelni a testmozgást, viszont vigyázz a kalória szamolassal nagyon könnyen bele lehet bolondulni…

2023. febr. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!