Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hány napja lehet hátra még a...

Hány napja lehet hátra még a nagymamámnak?

Figyelt kérdés

Nagymamám borzalmas állapotban van. Csont és bőr, magzatpózban fekszik, nem mozdul, nem eszik, nem iszik, nem beszél. Sokat alszik, néha kinyitja a szemét. Nem reagál. Néha nyitogatja a száját, mintha beszélni akarna, de nem tud. Üveges a tekintete. Nem néz ránk.

Nem akarom, hogy szenvedjen… nagyon rossz volt így látni, borzasztóan nyomasztó érzésem van.

Ha valakinek volt màr így valamelyik szerette, mennyi ideje volt onnantól hátra?



febr. 19. 21:08
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
51%
Miért nem hospice-ba küldték?? Eszem megáll...😡
febr. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem lehet! A szenvedését akkor is enyhíteni kell, a haldoklónak is megy az infúzió a kórházban!
febr. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 A kérdező kommentje:
Ott volt a hospice-on. Onnan került be ide felfekvéses foltokkal. :(
febr. 19. 21:35
 14/41 anonim ***** válasza:
100%

Ha eljutott az élete végére, akkor semmilyen infúzió nem menti meg. Az élet vége nem egy szép dolog.

Miféle hospice az, ahol nem foglalkoztak vele? Inkább elfekvő lehetett az. Ápolási osztály, nem? Az nem hospice. De onnan se lehet öregek otthonába kitenni, ha kezelésre szorul.

febr. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
79%
Mi az, hogy a kórház nem fogadja? Ilyen nincs. Még egy összeesett alkeszt is bevisznek basszus.
febr. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 Darius- ***** válasza:
78%
Itt valami bűzlik. Rossz az egészségügy, de az nem lehet, hogy így visszaküldik a házba vagy otthonba. Írják neked ezt-azt, hogy hol kellett volna lennie és aztán úgy sodródsz, igenekkel válaszolsz, hogy ne bukj le. Hát ne haragudj, nem akarlak megbántani, de ez nagyon bűzlik.
febr. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 K.O. ***** válasza:
100%
ugyanezen mentem át.. én a max látogatási időt kitöltöttem, sőt, még tovább is bent voltam, akkor mentem el ha kiküldtek.. ugyanezt csinálta mamám is, pedig amúgy be nem állt a szája, csend ott nem volt ahol ott volt.. csak a végefelé.. ott ültem az ágy mellett, eleinte még próbálkoztam vele beszélgetni, de nem nagyon reagált.. aztán már csak ültem és néztem.. nem írom le meddig tartott, mert nem mindenki szervezete ugyanolyan, de sztem menj be hozzá minden nap, akármibe is kerül.. és beszélj hozzá és szeresd amíg lehet, én is azt csinálnám, ha tehetném.. ott és akkor nagyon megterhelő lelkileg az egész, a tudat, a hangulat, a csend stb stb de ha most lennék ott, biztos hogy nem csendben ülnék..
febr. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
100%
#14 A vég elkerülhetetlen, de a szenvedés enyhíthető infúzióval, amibe ilyenkor fájdalomcsillapítót is tesznek.
febr. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim válasza:
100%
Pár nap jó esetben órák
febr. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 A kérdező kommentje:
Nem tudok mindig bemenni hozzá sajnos. :( Oda-vissza 3 óra az út, a férjem délutánig dolgozik, én meg itthon vagyok a 8 hónaposommal és az 5 évesemmel…
febr. 19. 22:01
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!