Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Körülbelül mikor kell egy...

Körülbelül mikor kell egy szakdolgozatot elkezdeni írni?

Figyelt kérdés
Körülbelül mikor kell egy szakdolgozatot elkezdeni írni?

márc. 13. 11:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem leszek jó példa. Én a leadás előtt kéthéttel álltam neki :D


Jó, én olyan vagyok, hogy halogatom-halogatom, ráér, aztán dead line-ban megcsinálom 3-4 nap alatt.

márc. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát én másfél évvel korábban elkezdtem, de aztán kb. 1 évig hozzá se nyúltam. Most nekem àprilis eleje a leadás, még van hátra egy 10-15 oldal.
márc. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem ápr-máj volt a határidő...

A téma megvolt okt-ben, a kutatást dec-ben kezdtem el tervezni, szervezni, megvalósítani

A szakirodalom gyűjtése okt-nov környékétől

Az elméleti fejezetet kb jan elején kezdtem el írni

márc. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonymousreview60 ***** válasza:
22%

Attól függ. Mennyire komoly az egyetem? Mennyire komoly a téma? Mekkora a terjedelem-elvárás? Mennyi felülvizsgálati kötelezettség vagy lehetőség van a témavezetővel?

Én a 35-40 oldalas BME-s diplomamunkámat 2-3 hónapon át írtam. Hol napi 4 órát, hol meg nullát (mert akkor meg mérésiadat-feldolgozást végeztem hozzá).

Egy régész olyan 80 óra alatt végzett. Ez a nettó idő, egy hónap alatt. Egy évfolyamtársam kb. 1 hónapig írta a gépemen heti kb. 3(-4?) éjszakán át (amíg én aludtam) a dolgozatát.

Nem maga a gépelés az időigényes, hanem a leírandó gondolatok megfogalmazása, letisztázása, hogy ne csak az író és annak témavezetője értse, hanem bárki leérettségizett ember. És amin a gyakorlatlanoknak még sok idő elmegy az a megfelelő tördelés és képbeszúrás.

márc. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
akkor az még nem gáz, ha jővő tavasszal végzek es a témán kívül még semmim sincs meg?
márc. 13. 12:16
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy, teljesen időben vagy.
márc. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a témámat az utolsó évben módosítottam :D


De már úgy, hogy megvolt a konzulens, elkezdtem a kutatást, aztán rájöttem, ez nekem nem fog menni, kellene egy új téma.

márc. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
78%
Jóval előtte ,mert párszor még vissza is dobhatják bővítésre.
márc. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Másodév első félévében kiválasztottam a témát. Akkor kb. 2 hetet intenzíven foglalkoztam vele, papír alapú felmérést végeztem kisiskolások körében, meg pár gondolatot leírtam. Majd pihent a fiókban az egész kb 2 évig. Aztán végzős évem novemberében 1 hét alatt megírtam.
márc. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!