Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Adtál már vért? Milyen élménye...

Adtál már vért? Milyen élményed fűződik hozzá?

Figyelt kérdés
2009. febr. 17. 15:23
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
78%

nekem negatív élményem volt... Én adtam vért, közvetlen utána nem volt semmi bajom, felkeltem, és majdnem a földre rogytam össze, elvesztettem az eszméletem. A dokik ugyan rendbe hoztak secperc alatt, de mikor megkérdezték minek adok vért, mikor nem bírom...


És ott volt az adatlapomon, hogy még soha nem adtam...


Szal én többet nem megyek.

2009. febr. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a legrosszabb élményem az volt, amikor egy nem az idén barnult személy mellettem vette le a vattát a kezéről és elkezdett spriccelni a vére, majd csupa vér lett a padló. Szerencsére én nem...

Még sosem volt rossz tapasztalatom és valóban jó érzés másokon segíteni és állítólag még egészséges is a véradó számára! Sőt engem már le is tiltanak a véradásról, hogy túl sokat megyek évente :) Évi 2-re kell visszaszorítanom. 1 nappal azután, miután betöltöttem a 18-at már rongyoltam is vért adni :) Néztek is nagyot :) Azóta 12-13x voltam talán.

Nem kell parázni. Aki kicsit félős, ne nézzen oda, szorítsa össze a fogait és túléli :) Nameg sokat inni és nem éhgyomorral menni.

2009. febr. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Már nagyon sokszor adtam vért, jó érzés, hogy ezzel másoknak tudok segíteni. Most egy kis szünetet kell tartanom, mert kismamák nem adhatnak vért, és szülés után sem ajánlják 1 évig. Nem tudom miért kell ilyen sokat várni, de hát ennek is biztosan megvan az oka.
2009. febr. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Én 6 év alatt 13x adtam vért. Szerintem jó élmény, nemes cselekedet. Kicsit kellemetlen, de a nővérkék mindig nagyon kedvesek, meg ugye 3 életet megmentsz vele.


Én is azt mondom, ahogy reklámozzák is: Ha egészséges vagy, adj vért!

2009. febr. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor nem szóltam (:

Amúgy ha a gyerekemnek kéne, akkor természetesen megpróbálnám valahogy legyőzni a félelmem.. Nem tehetek róla, kiskorom óta ilyen vagyok... Pedig nagyon szívesen segítenék másokon. (Bár még nem vagyok abban a korban sem.)


a tűfóbiás (:

2009. febr. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!