Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az orvosok miért ilyen nagykép...

Az orvosok miért ilyen nagyképűek? Ma voltam kórházba 7-től 11-ig. És egytől egyik olyan bunkó, taj parasztok voltak! . Amúgy ti nem vettétek észre?

Figyelt kérdés
+ némelyik asszisztens is azt hiszi hogy ő sz*rta a spanyol viaszt.
2011. okt. 4. 11:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/78 anonim ***** válasza:
43%

"A seggkinyalás az a főorvos felé "kötelező" gesztus..."


Hát, ja.

2011. okt. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/78 anonim ***** válasza:
29%

14:55

Erről szó sincsen!! Dehogy hangolja ellenük!

Ellenük hangolja a nőgyógyász, aki pl 100 rFT-t kért a szülésért előre, plusz a szülésznőnek 30 eFt-t.

Mégegyszer mondom, hogy ráadásúl előre!

Mi köze van ennek a politikához????

Ne legyél túl érzékeny, ne lássál bele a "nehéz" sorsodba olyat is ami nincs is!

2011. okt. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/78 anonim ***** válasza:
90%

Nem hangolja? Nem a nagy lópikulát.

Most kitalálták ezt a baromságot, hogy majd adnak ösztöndíjat, ha vki aláír 10 évre egy szerződést, hogy itt marad. Csak ugye

1. A rezidensek kis része kapná csak meg, nem mindenki

2. 10 évre szól a szerződés, de az összeget csak 5 évig kapnák....

Mi jön le ebből az embereknek? "Azok a köcsög, telhetetlen, pénzéhes orvosok, akiknek semmi sem elég"...


Egyébként egy szóval sem mondta, hogy nem tartom gusztustalannak egyes orvosok viselkedését. De attól nem kellene mindenkire ráhúzni, hogy pénzéhes.


Mellesleg ha normálisan meg lennének fizetve a dokik, akkor nem kellene 100 ezret adni az orvosnak ahhoz, hogy hajlandó legyen levezetni a szülést.


Egyébként ha már itt tartunk. Azért bele lehet abba is gondolni, hogy ha a nő megbeszéli a dokival, hogy hozzá jár vizsgálatra, és nála fog szülni, az vmilyen szinten egy szolgáltatás.

Teszem azt ő a szülés napján 8-15 óráig lenne beosztva, de a nőnél meg éjfélkor indulna meg a szülés. Akkor végül is az orvos már egy plusz szolgáltatást ad, hiszen nincs benne a munkaidejében az, hogy ő éjfélkor levezeti a szülést.


Ha a nő nem akar 100 ezret rákölteni a szülésre, akkor szépen szül annál, aki éppen ügyeletes. Ugyanis mindig kell ott lennie vkinek a kórházban, aki le tudja vezetni a szülést, ha éppen beesik vki. Ha már vki válogat, nem felel meg neki az ügyeletes doki, akkor hát fizesse meg az árát.


Persze ettől még egyébként irreális összeg a 100 ezer forint. És mint mondtam, nem tartom én sem jó dolognak, de azért vmilyen szinten érthető a dolog.

2011. okt. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/78 anonim ***** válasza:
23%

11:08

"Ha az orvos nem teljesít mindig 100%on ott könnyen emberek halhatnak, ami azért nem ugyanaz, mintha én nem tanulom meg jól a törit, mert attól még egész frankó orvos lehetek."


Fékezz egy kicsit....pl ha a pilóta nem teljesít 100%-on akkor nem egy de többszáz ember hal meg!!!

Úgyhogy nem csak az orvosnak hanem a pilótának, légiirányítónak, buszvezetőnek, stb.. is ugyanannyira maximumot kell nyújtania, mint nektek, leendő orvosok!


Úgyhogy azért az Isten és közöttetek még van pár lépcsőfok!

2011. okt. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/78 anonim ***** válasza:
30%

"azért az Isten és közöttetek még van pár lépcsőfok!"


Ezt kellene megérteniük végre...

2011. okt. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/78 anonim ***** válasza:
90%

Hát bizony a pilóták nem is 90 ezret kapnak ám:D Sőt, szerintem még a vonatvezetők se, de majd jön vmi MÁV-os és kijavít.

Nem hisszük magunkat Istennek, és nem hisszük azt, hogy a mi munkánk mindenkinél fontosabb.

Csak pl. nem értem, hogy a kezdő informatikus tesóm munkája miért is ér többet 100 ezer forinttal, mint egy rezidensé.

2011. okt. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/78 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként baromira idegesítő, hogy felteszünk egy kérdést, és ahelyett, hogy válaszolnátok rá, elkezditek újra szajkózni ugyanazt a dolgot, érvek nélkül.

Legalább beismernétek, hogy van, amiben igazunk van. De helyette inkább figyelembe se veszitek a kérdést:D

2011. okt. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/78 anonim ***** válasza:
31%

16:02

Lehet, hogy nagyobb a kereslet irántuk, pillanatnyilag..tudod..a piac!!


Az a helyzet, hogy az informatikusokat a versenyszféra fizeti, az orvosoknak egy részét is (pl. Swissclinic, Telki magánkórház stb), ti nem a versenyszférában vagytok, legalábbis most még nem. Ha több adót szednek be esetleg a szüleidtől, akkor abból lehetne emelni a ti fizetéseteket is. (Úgy mint a pedagógus, stb..stb..stb.)

Jut eszembe, a magán iskolák pedagógusainak fizetése sem annyi mint az állami szférában....

2011. okt. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/78 anonim ***** válasza:
88%
Egy kezdő pilóta 600ezer forintot keres, 3 évvel később akár 1 millió 200 ezer. Egy kezdő légiirányító 500ezer 3 év tapasztalattal 900 ezer gyerekek én ennyiért boldogan itthon maradok, de még az 500ért is vakon aláírom a szerződést de gondolom a másik orovostanhallgató is kb így lehet vele... úgyhogy miről is beszéltek? :D :D Amúgy meg maximálisan egyet értek vele, teljesen mindegy mit mondunk, megválaszolunk nektek valamit, és esetleg mi is kérdezünk, áááá levan tojva, kérdezzünk mást, hátha abban végre igazunk lesz és mégis csak sikerül gyökérnek beállítani ezt a két szerencsétlent... Kérdeztem van e valami javaslatotok változtatásra, arra is semmi reflektálás... csak a vagdalkozás a vádaskodás, újabban azzal, hogy istennek hisszük magunkat... Einstein mondta, hogy két dologban biztos, az egyik az, hogy a világegyetem végtelen, a másik pedig, hogy az emberi ostobaság szintén végtelen, majd gyorsan hozzátette, hogy a világegyetemben nem biztos :). Na én ehhez most hozzátenném az emberi rosszindulatot is mert az is végtelen az már biztos...
2011. okt. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/78 anonim ***** válasza:
90%
jajj gyorsan hozzátenném továbbra is a topic egyébként az orvosokról szól, ezért próbáljunk továbbra is ilyen szépen, korrekten a témánál maradni :)
2011. okt. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!