Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az orvosok miért ilyen nagykép...

Az orvosok miért ilyen nagyképűek? Ma voltam kórházba 7-től 11-ig. És egytől egyik olyan bunkó, taj parasztok voltak! . Amúgy ti nem vettétek észre?

Figyelt kérdés
+ némelyik asszisztens is azt hiszi hogy ő sz*rta a spanyol viaszt.
2011. okt. 4. 11:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/78 anonim ***** válasza:

most egy kicsit elvonatkoztatva az orvosoktól:

bár már nem érint személy szerint a probléma, mert túl vagyok az egyetemen, de ha az állam velem alá akart volna íratni velem egy nyilatkozatot, hogy itthon maradok a diploma megszerzése után, akkor azt mondtam volna, oké, de akkor az állam is írjon alá egy nyilatkozatot, hogy amint kezemben a diploma, ad nekem munkát! mert most kb hiába van piacképes értékes diplomám, csak vergődök egyik helyről a másikra....és szerintem ez így lenne igazságos

2011. okt. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/78 anonim ***** válasza:
18%

19:27

Miért vagy ennyire durva te nagyon "kompetens"?


"Vagy egy kezdő szakorvos hogy tervezzen családot 130000ből? Olyan egy elcseszett gondolkodása van némelyeknek, hogy nemigaz."


És egy kezdő bárki?? pl. mérnök, tanár, vegyész, szinész stb...???? Azok, hogy tervezzenek???

2011. okt. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/78 anonim ***** válasza:
6%

9:45

"hiába van piacképes értékes diplomám, csak vergődök egyik helyről a másikra...."

Nagyon nem akarlak bántani, Isten bizony, de a piacképes az azt jelentené - szerintem - hogy vidáman el tudsz helyezkedni a munkaerő-PIACon...

Akkor ez szerintem most nem piacképes, ha ilyen gondjaid vannak..Lehet hogy az egyetem kezdésekor még az volt, de most már nem annyira...

Ha nem tud elhelyezkedni a megfinanszírozott diplomás a szakmájában, csak más szakmában, akkor nem kellene visszafizetni, hiszen ott is hasznot hajt a társadalomnak.

Annak kellene visszafizetni, akit kiképeznek, nem olcsón, nálunk és utána elmegy hasznot termelni másnak!...

Amikor valaki elkezdi az egyetemet, akkor már felnőtt emberke, aki valamiért az adott pályát választja, annak minden előnyével, hátrányával. Utána ne sírjon, hogy én nem ilyen babaruhát akartam, vagy pláne követelőzzőn, hogy fizess meg rendesen, mert elmegyek aztán nézhetsz majd!!!! Ez így nincs rendjén!...

2011. okt. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/78 anonim ***** válasza:
84%

úgyis tudjátok ki vagyok...



Színészek, mérnökök, nem tudom még kit írtál-ok... Ad egy, a kérdés az orvosokra vonatkozott, ad kettő, hány színészt vagy mérnököt szoktak az emberek csesztetni? Hány ilyen kérdés volt gyakorikérédseken hogy a színészek és mérnökök miért bunkók és nagyképűek? Egy se! Pedig az orvos lesz az, aki amikor vér csöpög a hímtagodból, is foglalkozik veled és segít rajtad, aki a koszos beleidből vágja ki a daganatot, mégis semmibe se nézik, és ő fogja a mellkasodat nyomkodni 20 perccel a halálod után is hogy hátha visszahoz, amikor egy biciklikormány áll ki a hasadból... És most nehogy azzal gyere, hogy senkit nem néznek fenébe se... Az meg, hogy vissza kéne fizetni... Gondolom nem árulok el nagy meglepetést ha megsúgom, orvosira járok de nem értek egyet azzal, hogy vissza kéne fizetnem. Anyám adózik, apám is adózott amíg élt, ahogy az összes nagyszülőm is ezeket összeadva valószínűleg nagyobb szám jön ki, mint az én képzési díjam. Ennek ellenére egyértelműen azon a véleményen voltam eddig, hogy hacsak tehetem és nem fenyegeti az egzisztenciámat addig biztos itthon maradok, mert úgy gondoltam magyar vagyok, magyarokat kell gyógyítsak, de most komolyan... Az ilyen beszólások, kérdések az életkedvét elveszik az embernek, és ezt nem csak én vélem így komplett évfolyamok vándorolnak el, és nem jókedvükben hagyják itt a családot barátokat... Ki a franc akarna olyan embereket gyógyítani, akik kevesebbe nézik, mint egy ganajtúró bogarat? Tényleg ti mit vártok el az orvosoktól így?

2011. okt. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/78 anonim ***** válasza:
88%

Még mindig egyetértek 92%-ossal. Én is orvostanhallgató vagyok, és iszonyatosan szar érzés ám, mikor még nem is végeztél, de már mindenkitől azt hallod, hogy az orvosok szemetek, bunkók, pénzhajhászok, nem törődnek semmivel, csak meg akarnak gazdagodni stb.

Nyilván nem így indultam neki az egyetemnek, van bennem motiváció, szeretnék gyógyítani, és nem azért mentem orvosira, mert meg szeretnék belőle gazdagodni.


De ha már tanulok 6+ minimum 5 évet, olyan munkát végzek, ami fárasztó, leterhelő (nem csak fizikailag, hanem lelkileg is), fontos (mert ugye mindenkinek az egészsége a legfontosabb), akkor igen is elvárom, hogy ne azon kelljen gondolkodnom ügyelet közben, hogy miből fizetem ki a számláim. Félreértés ne essék, nem akarok én milliókat havonta, csak egy tisztességes fizetést, amiből normálisan meg tudok élni és gyereket tudok vállalni. Mert azzal, hogy orvosira mentem nem azt vállaltam, hogy az egész életem, családom, egészségem feláldozom a gyógyításért.

Sajnos a két szép szeméért nem fognak kenyeret adni a boltban, és nem fognak a gyerekemnek ruhát adni.


A költségek visszatérítése pedig nyilván vmilye szinten logikus lenne. De akkor:

1. Ne csak az orvosok szívjanak már, hanem minden egyes olyan ember, aki államilag finanszírozott képzést végzett.

2. És akkor itt szóba jöhetnek azok is, akik elvégeztek egy képzést, de nem a szakmájukban helyezkednek el (ennek lehet az oka, hogy mégsem tetszik neki, nem piacképes vagy épp csak brahiból végezte el). Hiszen minek fizettem én neki egy jogász diplomát, ha közben ő elmegy tök más szakterületen dolgozni??

3. Teremtsenek olyan feltételeket, hogy érdemes legyen itt maradni.


Meg ugye jön mindenki azzal, hogy "de az orvosi képzés milyen drága".

Csakhogy:

1. Orvosból lényegesen kevesebbet képeznek, mint mondjuk bölcsészből vagy jogászból, és ha összeadjuk a képzési díjakat, lehet, hogy hasonló összegek jönnének ki.

2. Azt a milliós tandíjat nem a képzésünkre fordítják ám. Nehogy azt higgye vki, hogy esetleg az ösztöndíjunkra megy a pénz. A több százezer forintos mikroszkópokat is csak egyszer kell megvenni, és nem is minden diáknak.

Az a rengeteg pénz tudjátok mire megy el? A klinikák fenntartására. És a klinikák nem csak azért vannak ám, hogy nekünk legyen kit kopogtatni, hallgatni, tapogatni, vizsgálgatni. Ott embereket kezelnek, gyógyítás folyik. Akkor kire is megy el az a soksok pénz?:)


Az a baj, hogy akinek senkije nem dolgozik az eüben, az furcsa módon csak azt a pár vezető dokit látja, akinek baromi jól megy. Mert ők aztán a kirakatba teszik a 30 millás kocsijukat. De azt nem veszi észre senki, hogy a rezidensek, meg az orvosok nagy részének esetleg kocsija sincsen....


És igen, egyetértek: nem csak az orvosok fizetésével vannak gondok. Csak mondjuk a MÁV-osok mondhatják azt, hogy ma nem megy vonat és kész, de az orvos nem mondhatja, hogy "akkor ma senki nem dolgozik". Az egyelen mód, hogy szóljunk az emberekhez az az, hogy ilyen fórumokon panaszkodunk, meg ilyen olyan rendezvényeket szervezünk.

Csak ahelyett, hogy az emberek kicsit is elgondolkodnának, helyette lázonganak, hogy "már megint az orvosok pofája jár".


Úgy kezdtem az egyetemet, hogy én bizony itthon maradok, ha kell, akkor napi 10 órában dolgozok 90 ezerért, mert ezt akarom csinálni.

De ahogy hullik lefelé a tojáshéj a seggemről, egyre jobban látom azt, hogy mi mennyibe kerül, mennyiből lehet megélni. És egyre jobban tudatosul bennem, hogy nekem igen is kell család és anyagi biztonság. És ha ezt itt nem kapom meg, akkor nem lesz bűntudatom, ha külföldre megyek.

Oda, ahol megfizetnek és megbecsülnek.

Mert itt az emberek többsége csak köpködni tud. Én elhiszem, hogy sok rossz tapasztalata van az embereknek, de ne úgy álljanak már hozzám, hogy én is olyan vagyok, mert baromi rossz érzés.


Az a baj, hogy azok az orvosok, akik tisztességesen szeretnének megélni, és nem abból, hogy a nyugdíjas néni zsebéből húzkodja ki a húszezreseket, az nem tud mást tenni, mint kimenni külföldre. Mert ott megaláztatás és kuncsorgás nélkül is jól elvan. És ki marad itt? Azok, akiket nem vesznek fel külföldre, és azok, akik nagyon vígan elvannak a hálapénzből.

Tehát a normálisabbja elhúz, a rosszabb fele meg marad.


Kezdtem azt hinni, hogy az emberek szemét csak az nyitná fel, ha tényleg nem maradna itt egyetlen egy darab orvos se.

2011. okt. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/78 anonim ***** válasza:
26%

kedves orvostanhallgatók!

Itt a lehetőség a "az orvosok szemetek, bunkók, pénzhajhászok, nem törődnek semmivel, csak meg akarnak gazdagodni stb." vélemény megváltoztatását kezdeményeznetek, sok és becsületes munkával, tisztességes viselkedéssel! Szórjátok ki magatok közűl azt aki nem ilyen! (nyilván ez nem fog menni, mert az orvosinál hierarhikusabb szakmai-társaság nincs.)De tessék próbálkozni!

2. "elvárom, hogy ne azon kelljen gondolkodnom ügyelet közben, hogy miből fizetem ki a számláim."

ezt teszi pl. a pedagógus is, amikor a neveletlen gyerekeitekkel fáradozik nap mint nap. Ha nem jól végzi dolgát, akkor nem lesz belőletek nemhogy orvos, de még segédmunkás is csak nehezen!.

Ők sem azt vállalták, hogy "az egész életüket, családjukat, egészségüket feláldozzák"

3. ami a költségek visszatérítését érinti, szó sem volt arról, hogy ez csak az orvosokat érintené, sőt külön fel volt sorolva néhány más szakma is!!!

4. "Teremtsenek olyan feltételeket, hogy érdemes legyen itt maradni. "

KIK???? majd te, meg én tudom ezt megteremteni....

5. "de az orvos nem mondhatja, hogy "akkor ma senki nem dolgozik". "

de igen... Nézd meg a várólistákat, Onkológia, CT stb...

6."ha ezt itt nem kapom meg, akkor nem lesz bűntudatom, ha külföldre megyek. "

Tedd azt, ha te ennyit akarsz tenni az országért, amit annyira szeretnél megváltoztatni, majd a többiek, akik maradnak megteszik helyetted is.

de fizesd vissza a képzési költségedet! Hogy lehessen olyanra fordítani, aki marad!

7."Tehát a normálisabbja elhúz, a rosszabb fele meg marad. "

ezt nem akarom minősíteni....

8.

2011. okt. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/78 anonim ***** válasza:
39%

15:35

"Ad egy, a kérdés az orvosokra vonatkozott, ad kettő, hány színészt vagy mérnököt szoktak az emberek csesztetni?"


Hány mérnökkel találkoztál, beszéltél az életedben és hány orvossal?

Az egészségét félti legjobban az ember, nem a plazma TV-jét. Itt mer a legkevésbbé véleményt nyilvánítani, itt (mármint az orvosnál) a legkiszolgáltatottab!!

Mondjuk egész életed során fogsz találkozni kb 5 mérnökkel közvetlenül és kb 500 orvossal...nem hiszem, hogy nagyot tévedek...

"orvos lesz az, aki amikor vér csöpög a hímtagodból, is foglalkozik veled és segít rajtad, aki a koszos beleidből vágja ki a daganatot, mégis semmibe se nézik, és ő fogja a mellkasodat nyomkodni 20 perccel a halálod után is hogy hátha visszahoz, amikor egy biciklikormány áll ki a hasadból.."

Hát ez a dolga, nem??? Ezt választotta, senki nem kényszerítette, feltehetőleg...

"Anyám adózik, apám is adózott amíg élt, ahogy az összes nagyszülőm is ezeket összeadva valószínűleg nagyobb szám jön ki, mint az én képzési díjam."

Minden becsületes ember ezt tette, teszi...de egy társadalom legyen szolidáris is kicsit, és be is kell fektetni valamennyit, hogy legyen majd pl. nyugdíjad. Ahhoz pedig kellenek a majd akkor dolgozó emberkék...

"Ki a franc akarna olyan embereket gyógyítani, akik kevesebbe nézik, mint egy ganajtúró bogarat?"

Hát ha ez valóban így lenne, amit én erősen kétlek, akkor azért kellene lennie valami alapjának.

Tegyetek róla, hogy ez megváltozzon!

2011. okt. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/78 anonim ***** válasza:
39%

tegnap 19:20


Kedves 84%-os orvostan hallgató!

Te mindenképp elfogultan látod a dolgokat, mivel magad is orvos akarsz lenni, így nem fogod azt mondani, hogy az orvosok legalább 80%-a pökhendi, nagyképű alak.

Így a helyedben mindenképp a kívülállók véleményét nézném. Azok pedig mi vagyunk.:)

2011. okt. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/78 anonim ***** válasza:
60%

Medikus1


Igen, itt a lehetőség, nyilván ezt mi is tudjuk és ezért akarunk mindketten itthon maradni többek közt... És igen elvárom én is, hogy ne azon kelljen agyalni, hogy azokat a sárga csekkeket vajon ki fizeti ki. Na már most jöttél újfent a pedagóguskkal, holott emlékeim szerint azt hiszem vagy 3x átbeszéltük, hogy ez a topic nem róluk szól, így ez nem egy jó érv(holott továbbra is értem és osztom a véleményt, hogy nekik is több járna). De minden tisztelet mellett, és feltételezve, hogy magad is, vagy közeli hozzátartozód is pedagógus, de ha egy pedagógus fejben nincs éppen ott, mert a számlákon agyal, vagy bármi más miatt nem teljesít 100%on, akkor hány gyerek hal meg? Ha az orvos nem teljesít mindig 100%on ott könnyen emberek halhatnak, ami azért nem ugyanaz, mintha én nem tanulom meg jól a törit, mert attól még egész frankó orvos lehetek. Mielőtt úgy tűnne, hogy nem tisztelem őket, még egyszer hangsúlyoznám, nem így van, csak már sokadszor kérlek, ne ezzel érvelj, ne ebben a topicban. Költségek visszatérítésével továbbra sem értek egyet, azért mert valakik fent tönkre tették az országot, aztán mosolyogva széttárják a karjukat finganak egy jó ízűt és szolidaritásról meg közös teherviselésről beszélnek, akkor felmegy bennem a pumpa. Azért mert ők elcsesztek valamit, azért ne az én zsebemből akarják kivenni a pénzt NEM VAGYOK HAJLANDÓ ilyenekkel közösséget vállalni! Addig nem, amíg azt látom, hogy mind ülnek abban a díszes viskóban a Kossuth Lajos téren(illetve nem ülnek mert bejárni is lusták), ahelyett, hogy vadi új brigád lenne azokat, akik meg erről az egészről tehetnek elküldenénk kapálni, meg kaszálni, aztán végre megtanulnák mi a munka, amíg vissza nem fizetik, amit elherdáltak/elköltöttek/haveri vagy saját kézre játszottak. Hogy érthetőbbé tegyem miért nem fűlik a fogam a visszafizetéshez, egy szemléletes példa a szolidaritás szerintem helyes és korrekt értelmezésére: Ha az egyik szomszédod részeges, veri az asszony, a gyereket nyerőgépezik stbstb... és felgyújtja a házát részegen, és mondjuk a gyerek bennég. Te utána nem akarsz szolidalitani, hogy ugyan építsük fel a házát. Nem, te is ugyanúgy csak akkor akarsz, ha kiérdemelte azt, mondjuk rendesen dolgozott, fizette az adót, jó és becsületes ember volt, csak most épp peche volt és ráhullott egy meteor a házára. Nem sajnálom az adóforintokat a felsőzsolcaiaktól, nem sajnálom az adóforintokat a vörös iszap károsultaktól, és nem sajnálom magamtól sem amiért egy felelősségteljes munkáért tisztes megélhetést várok. Én sem milliókért akarok itthon maradni... De elárulom neked, készítenek minden évben egy felmérést a 4 orvosi kar közt és megkérdik mennyi pénzért maradnának itthon. Az az érdekes, hogy sehol nem éri el az átlag nemhogy a félmilliót, de még a 400.000-et se és ez már a szakorvosi fizetés. Itt bruttó fizetésekről beszélek, szóval könnyen láthatjátok, hogy ebből azért nem telik a már emlegetett 30 milliós sportkocsikra... Amúgy meg ahogy a másik Medikus mondta, a képzési díj jó nagy része nem ránk megy, hanem a klinikákra, tehát rátok, innentől kezdve szerintem nincs értelme visszafizetésről beszélni...

Hogy kik teremtsenek feltételeket? Igen az emberek fizetik az adót, de lehet, hogy megteremtjük, de most komolyan ha fent elherdálják???...

Kövi: Nem az orvos nem mondhatja, hogy nem dolgozik! Hidd el az nem ilyen lenne mint most... A ct vizsgálatokra azért nagy a várólista mert kevés a ct egész egyszerűen azért mert drága a gép, és drága a vizsgálat is, ha az oep megszabja, hogy egy nap egy helyen tudomén 5 ct vizsgálat lehet akkor nyilván tovább csökken a vizsgálati lehetőségek száma, így nyilván sokat kell várni... Onkológián meg azért kell sokat várni, mert nem sok ember akar onkológusnak menni(mi több, kb 200 an vagyunk az évfolyamon ebből 2 embert ismerek aki onkológus akar lenni, de az egyik már nem biztos benne, hogy tényleg orvos akar e lenni), mert nem sokan bírják el, és ha kevés az onkológus, a vezető halálokok közt meg azt hiszem a második talán a daganatos megbetegedések, így könnyű belátni, hogy ott is várhatsz... Megemlíthetsz még pár területet, de hidd el sehol nem a strikeok miatt nincs nagyobb pörgés...

Ne buzdíts, hogy menjek külföldre, hidd el hála ennek a beszélgetésnek nem sokra vagyok attól, hogy ezt gondoljam helyesnek, bár még van pár év, de tudod ezzel nem győznek meg az emberek... Őszintén szólva nyáron amikor voltam gyakorlaton, tök jó érzés volt, hogy a betegek szerettek engem, viccelődtünk egy egy szót váltottam mindenkivel, és amikor odajöttek tudod, mosolyogtak és kezet fogtak velem, és mondták, hogy maradjak ilyen. Na itt tutira éreztem, hogy őket nem akarom cserben hagyni, de amikor volt például olyan, hogy reggel fél hétkor nekiállt hisztizni egy beteg hogy hol van az osztályvezető helyettes főorvos, és mi az hogy nincsen bent fél hétkor ha ő már pedig most jött... Érzed ugye? Mint egy állattal... Még tudnék mesélni ilyet, ne kérd...

No akkor... 9:24es válaszolónak. Nem sok mérnököt ismerek, egyet, aki kb 30 éve van a pályán, egyet, aki tavaly végzett, és az egyik csoporttársam barátja még hallgató. Ha az utóbbit is beleszámoljuk, akkor 60 %nál járok :), de amúgy meg legyen igazad, kevés mérnökkel találkozok, de én azért jöttem velük, mert te is, hogy ők milyen helyzeteben vannak, amire igazából nem reflektáltál csak annyit, hogy nem a plazma tévét féltik, tehát gondolom egyet értünk abban, hogy nem kapnak annyi igazságtalan szidalmat mint egy orvos... Arról, hogy mi az orvos dolga hümmhümm... Nem dolga 20 perccel a halálod után nyomkodni téged, mert addigra minden bizonnyal jókora agykárosodásod van hacsak nem vagy agyhalott, bár én ismerek olyan traumatológust, aki mégis megtette... De akkor beszéljünk arról is ha már tudod, mi egy orvos dolga, hogy mi egy beteg dolga? Elmegy és megmutatja a baját, az orvos meg megnézi, gondolom ennyi. De ha a beteg bunkó, az orvosnak sem kötelessége emberségesnek maradni. Igen valaki megteszi, ahogy egy darabig én is megtenném, de senki nem bírja örökké...

Ha kétled, hogy kevesebbe néznek mint a ganajtúrót, akkor vagy nem olvastad el az elejétől a kommenteket, vagy rossz a memóriád. Ott van minden kéken fehéren... (pénzéhes, bunkó, nagyképű stb...)

Ez a tegyünk valamit meg... Igen mi akarunk tenni, de akkor nem kell megnehezíteni, ti is tehettek azzal, hogy türelmesek, megértőek vagytok, és hidd el a legtöbb orvos se lesz veled másmilyen.

2011. okt. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/78 anonim ***** válasza:
33%

"reggel fél hétkor nekiállt hisztizni egy beteg hogy hol van az osztályvezető helyettes főorvos, és mi az hogy nincsen bent fél hétkor ha ő már pedig most jött..."


Micsoda naivitás...Osztályvezető főorvos reggel fél hétkor?! Hova vezetne az?? Még leesne a grófi koronája... :))

(Ismét tisztelet a kivételnek, mert ismerek olyan főorvost, aki éjjel is bemegy a betegéhez, ha úgy alakul.. de ez fehér holló, unikum. Mondjuk őt imádják is a betegei)

2011. okt. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!