Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az orvosok miért ilyen nagykép...

Az orvosok miért ilyen nagyképűek? Ma voltam kórházba 7-től 11-ig. És egytől egyik olyan bunkó, taj parasztok voltak! . Amúgy ti nem vettétek észre?

Figyelt kérdés
+ némelyik asszisztens is azt hiszi hogy ő sz*rta a spanyol viaszt.
2011. okt. 4. 11:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/78 anonim ***** válasza:
86%

"A társadalmni megbecsültség mértéke csak és kizárólag rajtatok múlik!!!"


Hogy a büdös francba múlna rajtunk, ha már akkor is elkönyvelik, hogy bunkó parasztok vagyunk, ha még nem is láttak?

Pont az a bajunk, hogy minden egyes orvosra ráhúzzátok a bunkó, paraszt, pénzéhes bélyeget.

Pedig bizony lehetne ám az ellenkezőjére is példát hozni, de azt vmiért nem hangoztatja senki.

Az a baj, hogy az embereknek IRREÁLIS elvárásaik vannak. Egy orvos:

- tudjon mindent (igaz, hogy vmire még a kutatók sem tudnak választ, de az a hülye orvos mégis mit képzel magáról, hogy nem tudja kezelni a beteget???)

- mindig ott legyen (ugye ami itt is feljött: igaz, hogy csak 8-tól van a hivatalos munkaideje, de mégis mi a francot képzel magáról, hogy nincs bent fél 7-kor??)

- legyen mindig empatikus, kedves, segítőkész, még akkor is, ha vele bunkóak

- ne fogadjon el hálapénzt

- ne rinyáljon a fizetése miatt

- ne hibázzon (mert ugye ilyenkor azt hiszik, hogy az orvos Isten, aki nem hibázhat, de ha másról van szó, akkor jön a "ne higgyétek azt, hogy istenek vagytok")

- soha ne legyen fáradt, rosszkedvű (mert egyorvosnak az tilos)


És mi ezt mindet nagyon szívesen meg is próbáljuk, mert vállalkoztunk rá, de akkor cserébe mi szeretnénk:

- normális fizetést

- normális megbecsülést

- normális munkaidőt


Ennyi. Ennyit szeretnénk. Nem a háborgást, hogy "de ti nem érdemeltek semmit".

2011. okt. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/78 anonim ***** válasza:
48%

8:46

Majd egyszer ha lesz időd, azért számold ki, hogy mennyi adót fizetett be eddig Édesanyád, vond le belőle az OSSZES rátok költött adóforintokat, (SZTK, szülész, nógyógyász, családi pótlék, GYes, ovóda általános iskola, középiskola, stb...) na és akkor ami maradt, abból fizette anyukád a te egyetemedet eddig. Lehet hogy ebből kijönne az épület fűtése?

2011. okt. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/78 anonim ***** válasza:
40%

8:53


És mi ezt mindet nagyon szívesen meg is próbáljuk, mert vállalkoztunk rá, de akkor cserébe mi szeretnénk:

- normális fizetést

- normális megbecsülést

- normális munkaidőt


Ennyi. Ennyit szeretnénk. Nem a háborgást, hogy "de ti nem érdemeltek semmit".



pontosan ezt szeretné minden jóérzésű és szakmájú ember!!

Ugyanúgy ahogy az orvos is, semmivel nem vagytok fontosabbak, mint bármelyik becsülettel dolgozó embertársad. (akit te is szidsz esetleg otthon vacsora mellett, hogy az a hülye pedagógus, stb...)

2011. okt. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/78 anonim ***** válasza:
83%

Na jól van gyerekek én asszem befejeztem, nekem erre nincs ATP-m... Látom szépen lehúztátok a százalékomat is, ügyesek vagytok (mindenki kap egy fejsimogatást :) ), így most megmutattátok, hogy a többségnek igaza van, bár szerintem mégis forog a Föld... No de sebaj, majd elütöm mással a szabadidőm ti meg szépen írkáltok az egészségügyi rovatba, úgyis olyan rohadtul értetek hozzá :D. Mindenesetre nekem egy életre elegem lett ebből az egész oldalból. Túl fáradt vagyok ahhoz, hogy füvesekkel vitázzak, hogy a fű nem védi az idegsejteket, és túl fáradt vagyok ahhoz is, hogy megértessem veletek, hogy ez az egészségügyi helyzet igenis tarthatatlan minden normális ember szerint. Köszönöm, hogy meggyőztetek abban, hogy tényleg igaza van minden orvosnak, aki megfontolja, hogy távozzon itthonról, a társadalmi megbecsültség hiánya miatt. Továbbá köszönöm azt is, hogy rávilágítottatok az emberi sekélyességre, mindazonáltal köszönöm azt is, hogy ezáltal értékesebb embernek tudhatom magam, szerencsére erről is meggyőztetek. Ez mind nektek köszönhető és nélkületek nem jöhetett volna létre. Köszönöm! Szerencsére most már azt is tudom, hogy ebben az országban mindenki ért mindenhez, így ezentúl én is keresek olyan fórumokat, amikhez semmi közöm és belefogok szólni olyan dolgokba, amikben teljesen laikus vagyok. Írhattok, pontozhattok negatívan, már nem érdekeltek :). Ó és csak egy ötlet az egészségügy megreformálására.

Mi lenne, ha például azt csinálnánk, hogy korlátoznánk az orvosok emberi jogait és nem engednénk ki őket soha a kórházból. Ezen felül kötelezhetjük őket arra, hogy az egész fizetésüket adják oda nektek, hiszen ti nyilván megérdemlitek mert ti hasznos munkát végeztek velük ellentétben. Sőt kötelezzük az orvosokat arra, hogy vállaljanak plusz munkát, amiből szerzett jövedelmüket a politikusok fizetésemelésére és a devizahiteles gazdagok megsegítésére használhatnánk. Ez mindnyájunk közös érdeke. Ha 10 évet lehúzott így egy orvos, akkor utána jogában álljon a hétvégi munkából visszatörleszteni a képzési díját, és utána továbbra is kötelessége legyen itthon ingyen dolgozni. Családra, szabadidőre gyerekre nincs szüksége, egyrészt mert elvből nem érdemli meg hiszen mind szemét alak, másrészt meg azért mert nem végeznek fontos munkát hiszen egy pilóta naponta 100ával ment életeket egy orvos jó ha 10-et megment. Mindezek mellett, ha egy orvos ezen körülmények közt sem vág jó pofát egy esetleges bunkó beteghez, akkor az orvosokra szerelhetnénk egy automata sokkolót, ami egy áramütéssel segítene megtalálni az orvosnak a helyes arckifejezést, ez mindnyájunk közös érdeke. Tetszene nektek mi? :D


Ha van köztetek valamivel jobb kognitív képességű az átlagnál, akkor gondolom annak már leesett, hogy ez bizony ez egy görbetükör. Viszont azt legvadabb álmaimban sem merem remélni, hogy az is leesett, hogy mit szimbolizál? Gondolkoztam rajta, hogy leírjam e zárásként, hogy mit is szimbolizál, de valószínűleg még ha meg is értenéd, nem lennél hajlandó elfogadni az igazat belőle, hiszen túl régóta érvelsz ellenem( érvelsz... haaaaggyuk... :D:D:D) ilyen módon felesleges tehát. A vicces az egészben az, hogy te már nyilván miközben olvasod ezt már dörzsölöd a kis tenyered és vigyorogsz a bajszod alatt, hogy majd jól megkritizálsz, de ez nem fog menni :). Ugyanis törlöm ezt a kérdést, soha többet nem kapok értesítést, és törlöm a felhasználóm is(vagy ha az nem sikerül, akkor egész egyszerűen nem lépek be többé). Így teljesen feleslegesen olvastál el minden sort ahogy ezt is :). Bár nyilván most megnyugtatod magad, hogy leírod, mert akkor igazad lesz és mások látják, de sajnos mivel nekem írod, és mivel pont én nem fogom elolvasni mert nem tartom hozzá elég értékesnek a véleményed, ezért mégis csak kudarcot vallasz, én meg szépen az utolsó szó jogát megnyerve távozom a vitából. Cső all!

2011. okt. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/78 anonim ***** válasza:
93%

"akit te is szidsz esetleg otthon vacsora mellett, hogy az a hülye pedagógus, stb...)"


Csak nem pedagógus vagy? Mintha kicsit üldözési mániád lenne.

2011. okt. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/78 anonim ***** válasza:
35%

"Az orvosok miért ilyen nagyképűek? Ma voltam kórházba 7-től 11-ig. És egytől egyik olyan bunkó, taj parasztok voltak! . Amúgy ti nem vettétek észre?"


Hát sajnos van igazad kérdező, ha ez a szerencsétlen tényleg orvos lesz valaha is, akkor erre illeni fog a kérdésed..sajnos...

remélem nem találkozom vele soha semelyik rendelőben...


azért én mégis optimista vagyok, és bizom a jövőben, remélem, hogy az orvos képzés is jobban fog figyelni a gyógyitás lelki oldalára is...


sajnos, aki ennyire el van telve magától, az már nehezen fog változni, bár ha esetleg megpróbálkozik külföldön állást szerezni és esetleg kap is, akkor nagyon át kell gondolnia szerepét a világban!!


Itthon szintén nagyon nehéz lesz neki, mert az orvosi hierarhiába be kell hogy "törjön" és nincs az a főorvos aki elnézi neki ezt a felsőbbrendű hozzáálást. Már a betegekkel lehet, csak a beosztásban kicsit is fölöttelevővel nem. Ezzel még rengeteget fog szenvedni, de ez nem a mi gondunk. (illetve annyiban igen, hogy ezt rögtön továbbadja majd "lefelé" azaz felénk.A mi gondunk annyi, hogy törekedjünk a mi orvosaink helyes kiválasztására már az egyetemre kerüléskor és a finanszirozás helyes megválasztására. Tanuljanak az arra érdemesek, de utána a társadalomnak hajtsanak hasznot, vagy vissza a képzési költséget, hogy lehessen egy arra érdemesebbet képezni helyettük.

2011. okt. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/78 anonim ***** válasza:
56%

17:14

Jajj, Istenem........

2011. okt. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/78 anonim ***** válasza:
77%
Miért is lesz bunkó, szar orvos belőle szerinted?
2011. okt. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!