Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az orvosok miért ilyen nagykép...

Az orvosok miért ilyen nagyképűek? Ma voltam kórházba 7-től 11-ig. És egytől egyik olyan bunkó, taj parasztok voltak! . Amúgy ti nem vettétek észre?

Figyelt kérdés
+ némelyik asszisztens is azt hiszi hogy ő sz*rta a spanyol viaszt.
2011. okt. 4. 11:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/78 anonim ***** válasza:
24%

16:30 és 16:32


Megint figyelj oda!...


A pilóták, légiirányítók a VERSENYSZFÉRÁBAN dolgoznak nem állami intézményben!!


Majd te is menj el, ha van lehetőséged a magánkórházak valamelyikébe és akkor nem csak 170 eFT lesz a kezdő fizetésed...

2011. okt. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/78 anonim ***** válasza:
24%

16:30

Ahogy te szerencsétlennek tiulálod magad, eszembe jutott, hátha most kellen pályát módosítanod!

Még időben vagy, nem vesztettél szinte semmit! (lehet, hogy mi sem..)

Ne legyél áldozat, egy életed van! Próbálj meg pl légiforgalomirányító lenni..(6-8 év tanulás az egész!)

És akkor boldogan itthon maradhatsz, fizetheted az adódat a köz javára, és esetleg mint kivűlálló segítheted az egészségügy megreformálását is a benfentesség vádja nélül.

2011. okt. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/78 anonim ***** válasza:
31%
tiulálod=titulálod természetesen
2011. okt. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/78 anonim ***** válasza:
56%

16:30

már bocsika, nem szemtelenkedni akartam...

2011. okt. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/78 anonim ***** válasza:
87%
Te figyelj oda :D. Ha a pilóták a versenyszférában dolgoznak akkor miért hasonlítgattok hozzá ti magatok egy közalkalmazotti szférában dolgozó embert ha utána én vagyok a hülye amiért veszem a fáradságot hogy megnézzem mennyi az annyi :D. Egyre viccesebbek vagytok :D. A 17:06osnak meg köszönöm az aggódást, jól esik ahogy érezni benne a gúnyt a mérhetetlen arroganciádat és a felsőbbrendűségi érzést :) szánalmas :). Mindegy a te véleményed nem ér valami sokat max mint a spártai pénz, hiába van belőle sok nem mész vele sehova... Belőlem remek orvos lesz(legalábbis eddig mindenki ezt mondta, te vagy az első, aki nem de ugyebár a véleményed értékét már definiáltam szóval nem sírom tele a kispárnám) te belőled meg hát... nem tudom mivel foglalkozol, de gondolom abban remek vagy :), csak gratulálni tudok neked és kérlek adózz és járulj hozzá nem bennfentesként az egészségügy fejlődéséhez te is, csak így tisztán lelkiismeret furdalás nélkül ahogy eddig is:). Vagy kezdetnek elég lenne ha elismernéd, hogy némi igazság van abban, amit mi mondunk, de erre nem sok esélyt látok, annál te jobb ember vagy. Nyilván.
2011. okt. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/78 anonim ***** válasza:
31%

18:09

"Ha a pilóták a versenyszférában dolgoznak akkor miért hasonlítgattok hozzá ti magatok egy közalkalmazotti szférában dolgozó embert"

Nem a fizetését hasonlítottuk hozá, hanem a felelősségét !!!

Amig te, ha nem vagy 100%-os, az anyagi problémáid miatt, esetleg "megölsz" 1 embert, addig a pilóta megölhet a hibájával nem 1, hanem több száz embert egyetlen hibás döntésével!!!!! Szóval leglább annyira felelősségteljes az ő foglalkozása, és még igen sok más emberé is, mint a tied.

2011. okt. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/78 anonim ***** válasza:
32%

18:09

"Belőlem remek orvos lesz(legalábbis eddig mindenki ezt mondta, te vagy az első, aki nem de ugyebár a véleményed értékét már definiáltam szóval nem sírom tele a kispárnám) te belőled meg hát.."


Nem tudom milyen orvos lesz belőled, de én azért kicsit aggódom...Lehet, hogy kiváló leszel laborban, kutatóként, de emberekkel nem biztos hogy alkalmas vagy foglalkozni.

Az orvoslás nem csak a betegség felismeréséből áll, hanem a testi mellett a lélekhez is kellene érteni. Te egyenlőre csak vagdalkozol, sértett vagy végtelenül és nem tudod beleérezni magad a "leendő Páciensek" helyébe.

Ez így nem jó! Próbálj türelmesebb lenni, mert nem ellenségekkel vagy körülvéve, és a leendő betegekhez sokkal, de sokkal több türelemre lesz szükséged, hogy ne kezd már most a kérdésben felvetett jelzőket erősíteni az azt érzőkben.

2011. okt. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/78 anonim ***** válasza:
77%
Ezzel csak az a bibi, hogy a betegek mondták ezt nekem. A legtöbben azt mondták, hogy segítőkész, empatikus és jó lelkű vagyok, ez itt nektek nyilván nem jön le, de persze, hogy felidegesítetek, amikor mindent amiben igazam van semmibe néztek, és lesöpörtök, mondván másnak is van felelőssége és nehéz élete. Ez nagyon kellemetlen és frusztráló, és ezt a részét megint lefogjátok söpörni. Ti eldöntöttétek, hogy egy bunkó vagyok, és eldöntöttétek, hogy egy orvosnak 150 ezer forint jár és fogja be. És továbbra is kitartok amellett, hogy akinek életek múlnak a munkáján kijár neki egy normális fizetés, amiből megtud élni. Ha közalkalmazott, ha versenyszférás. Más országokban amúgy miért van a legjobban megfizetett emberek közt az orvos ha közszférás, és miért nagy a társadalmi megbecsültsége? Szóval erről meg ennyit... És igen a pilóta is ilyen és azt hiszem volt is ezért sztrájk ferihegyen annó, hogy a légiirányítók meg a pilóták többet akartak, még ennél is, de ők nem lettek leanyázva. Persze, akkor két hétig, de azóta elvan felejtve. És ha nem tudtok mással érvelni, csak azzal,hogy felsoroltok minden szakmát a világon, akkor inkább fejezzük be gyerekek, mert ennek semmi értelme így... A következő hozzászóló gondolom a ferihegyes részt fogja kiragadni, kiváncsi vagyok milyen kontextusban, vagy pedig a külföldi orvosok megbecsültségét fogja megvédeni, azzal, hogy ott milyen emberségesek(gondolom sokat voltatok külföldi orvosnál) bár belegondolva így már nem biztos mert akkor előre kitaláltam úgy viszont igazam volt, ami megint nem jó... ejj... kiváncsi vagyok...
2011. okt. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/78 anonim ***** válasza:
90%

Azért kicsit szánalmas, hogy mi érvelünk, ti meg csak vagdalkoztok. Mi leírtuk a véleményünket, az álláspontunkat, ti meg ahelyett, hogy akkor mondanátok, hogy mi lenne szerintetek a megoldás, egyre újabb és újabb baromságokat hoztok fel. Ha arra is reagálunk, akkor meg mi vagyunk a hülyék, mert hogy minek beszélünk másról:D


Azért mentem orvosira, mert EZT szeretném csinálni. Ez érdekel. Embereket akarok gyógyítani. De emberek vannak Magyarországon kívül is. Semmivel nem leszek szarabb ember, ha nem itt, hanem olyan helyen gyógyítok, ahol megbecsülnek és megfizetnek.

2011. okt. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/78 anonim ***** válasza:
86%

"Te mindenképp elfogultan látod a dolgokat, mivel magad is orvos akarsz lenni, így nem fogod azt mondani, hogy az orvosok legalább 80%-a pökhendi, nagyképű alak.

Így a helyedben mindenképp a kívülállók véleményét nézném. Azok pedig mi vagyunk.:)"


Erre elfelejtettem reflektálni. Azért abba is belegondolhatnál, hogy te nem látsz bele az eü-be, mégis véleményt formálsz róla. Nem gondolod, hogy kicsit kompetensebb vagyok a témában?


Ez tudod milyen? Ha már vki úgy is felhozta a tanárokat...

Ez pont olyan, mint mikor a tanárokat elkezdik csesztetni, hogy ők csak ne akarjanak több pénzt, mert nekik mennyire király, hiszen van nyáriszünetük. Ráadásul suliban is max 7 óra van egy nap, nem kell éjszakázniuk sem.

Abba nem lát bele senki (ugye a pedagógusokon és családjukon kívül), hogy ha vki normálisan akarja ellátni a munkáját, akkor bizony otthon igen is elég sok időt rá kell fordítania a dologra. Fel kell készülni az órás, feladatokat kell keresni, kitalálni, dolgozatot javítani. A nyári szünet sem 3 hónapos, mint a diáknak, hanem jóval kevesebb.

Nagyon szar ám, mikor olyan ember akar véleményt formálni, aki nem lát bele.

2011. okt. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!