Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Megnyugtatnátok? Ugye semmi...

Megnyugtatnátok? Ugye semmi komolyat nem találhattak?

Figyelt kérdés
Visszahívtak tüdőszűrőről vizsgálatra. Most nagyon meg vagyok ijedve. Nem is egy lehetséges betegség miatt, hanem mert a családom most olyan helyzetben van, hogy egy ilyen hír hallattán idegösszeroppanást is kapna mindenki.
2011. nov. 1. 22:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, főképp ha fiatal vagy és nem dohányzol. Anyukámat két alkalommal is visszahívták, és mindkét alkalommal kiderült, hogy amit a felvételen láttak, zsírcsomószerű akármi volt, és nincs ok az aggodalomra. :-) Egyébként én is iderohantam annak idején megnyugtatásért, és vki azt írta, nagyjából minden huszadik felvétel értékelhetetlenül sikerül, úgyhogy kb. minden huszadik embert visszahívnak.
2011. nov. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj meg, kedves.:)

Ennél bővebben: egy 10x10 cm-es ernyőkép felvételen nem mindig lehet a legjobban diagnosztizálni, ezért néha szükség van bizonyos elváltozások egyéb irányú vizsgálatokkal (nagy felvétel, átvilágítás) való tisztázása. Legtöbbször ártalmatlan elváltozásokat találnak, pl. régebbi gyulladás, TBC maradványa, sokszor a szív melletti zsírszövet is ad árnyékot. Ha még ez sem elég, kérhetnek mellkas CT vizsgálatot is, mifelénk is sokat kérnek, de kb. 90%-ban nem találunk rosszindulatú elváltozást. Remélhetőleg nem vagy masszív dohányos...

2011. nov. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nyugi nincs semmi baj!


Nálam a körzeti azt mondta,hogy lehet asztmás vagyok és továbbküldött a tüdőgondozóba..Képzelheted hogy féltem...És nem volt semmi gáz:)

2011. nov. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi! 19 vagyok, és soha egy szál cigit nem szívtam.
2011. nov. 1. 22:43
 5/10 anonim ***** válasza:
Engem 2x is azért hivtak vissza,mert nem volt elég jól látható a képen minden (nem volt elég éles vagy mi)
2011. nov. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"19 vagyok, és soha egy szál cigit nem szívtam." és még panaszmentes is vagy.

Azt gondolom, nincs is miről beszélnünk, ennyi a sztori :)

Menj vissza bátran.

2011. nov. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!! remélem mostmár fogok tudni aludni. :)
2011. nov. 1. 22:55
 8/10 anonim ***** válasza:

ALUDJ!

Matektanáromat is visszahívták, tiszta para volt, nem lett belőle semmi.


:)

2011. nov. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Nyugodj meg =) Minden rendben lesz. A 21. században élünk, modern orvosi technikával és gyógyszerekkel.
2011. nov. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi, semmi baj nem lett csak elrontották a felvételt. :)
2011. nov. 4. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!