Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szeretném lemérni mennyire...

Szeretném lemérni mennyire magas a fájdalomküszöböm?! Válaszolnátok?

Figyelt kérdés
Lesz egy colonoscopiám nemsokára,és nagyon megosztó véleményeket olvasok fórumokon,fájdalomküszöb kérdése az egész.Leírnátok hogy pl.egy méhcsípés vagy egy vérvétel mennyire fáj nektek,mennyire visel meg?köszi:)
2012. máj. 16. 18:23
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

A tűktől én is nagyon félek. Nem is a fájdalomtól, hanem hogy a karomban van egy fém cucc. Nem bírom elviselni a tudatot sem. A nővérek rendszeresen kiröhögnek, hogy bezzeg a tetoválástól nem féltem.

Amikor márciusban kórházban voltam, a branül tűt konkrétan kitéptem a kezemből.

Méh csípte meg a szemhéjamat, és bele is léptem többször is. Nem tudom miért, de az különösebben nem érintett meg.

2012. máj. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

10-es!

Amit leírtál az nem ijesztett meg,nem hiszem h fájna:)Sokkal jobban tartok a bélgörcsöktől.

Bár a válaszok többsége alapján nem érzem olyan magasnak a fájdalomküszöbömet:(

2012. máj. 16. 22:10
 13/18 anonim válasza:
Kedves Kérdező! Ha neked nagyon fájt a császármetszés sebe, akkor talán tényleg nem lehet túl magas a fájdalomküszöböd. Egyébként ez nem olyan kis apró vizsgálat, nem értem, miért nem kaphatsz fájdalomcsillapítót. Kérdezd meg az orvosodat, hogy nem kaphatnál-e mégis, és ha azt mondja, hogy nem, akkor esetlegesen azt próbáld megkérdezni, hogy árthat-e, ha te veszel a patikában Lidokain-kenőcsöt, és előtte bekened a végbél környékét, hogy legalább helyileg érzéstelenítsen. Sajnos jobb ötletem nincs.
2012. máj. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
A mehcsipes nem fajt, inkabb viszketett, sulyos betegsegem miatt volt olyan, hogy egy nap 6-szor szúrtak, nincs semmi bajom vele, pedig arterias vert is 4-edszerre birtak levenni, na az mar nem olyan jo. Mindenfele fajdalomcsillapitas nelkul szultem meg a fiamat aki majdnem 5kiloval szuletett es raadasul rossz pozicioban volt, ami miatt forditani probaltak. 32 orat vajudtam vele, szakadtam minden iranybol, de egy hangom nem volt es a szuletese utan 12 oraval otthon foztem a vacsorat. Igen csak fajt a dolog, a fajdalmat mindenki erzi, csak lekuzdeni/uralni kell tudni.
2012. máj. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Az ájulásost nem értem. Az ájulást nem lehet kontrollálni. Én tipikus ájulós vagyok (vérnyomás leesés), ha érzem, hogy baj van akkor vagy leülök, ha lehet fekvés, lábak az égbe, vagy 5 másodperc és puff, reagálni is alig van időm. Ez szerintem pont nem egy olyan dolog amit kontrollálni lehet, míg mondjuk a fájdalmat igen, lehet leplezni és lehet iszonyatos kínokat átélve vigyorogni.

Ugyan nem vizsgálat, de nekem anno gyerekkoromban 12-szer szúrták fel az orromat. Azóta is remegő bugyival megyek fül-, orrgégészetre, ha kell... Na azt nem kívánom senkinek. Gyerekként elviseltem és tűrtem ordítás nélkül (sírás volt), de az az érzés és fájdalom brutális volt.

No meg fogfájás, igen... azt nehezen viselem. Persze látványosan soha semmitől nem szoktam szenvedni, nem panaszkodom, nem jajjgatok, nem kiabálok, de azért megvisel.

Bélgöcseim is voltak, azt is rosszul bírtam. Hasító fájdalom az egész hasamban alul, elöl oldalt, mindenhol ilyen vándorló eszméletlenül kínzó fájdalmaim voltak. A menzesz görcsök bizonyos pózoktól (magzati póz), melegvíztől enyhültek, de eeez... Szabályosan kivert a víz, aztán rázott a hideg és imádkoztam, hogy ne kelljen még meghalnom. Ez nem vicc. :)

Amúgy tűvel egyáltalán nincs bajom!

2012. máj. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Mások szerint alacsony a fájdalomküszöböm, és tény, hogy a fájdalomtól nagyon tudok már előre félni.

Nekem 4x volt colonscopiám (dettó natúrban), de nagyon nem bírtam, nem is tudták rendesen megcsinálni - mondjuk vastagbélgyulladásom volt.

Ennek "ellenére" életemben már:

- kiműtötték íny alól mind a 4 bölcsességfogamat (félévenként 1-et, ebből 1 volt nagyon rossz)

- léptem darázsba és voltam sok vérvételen, két terhelésen is (na az nem hagyott nyomot, hogy milyen volt)

- és a császármetszés is kipipálva (ami után az intenzíven kötöttem ki pár hétre, majd másfél évig napi 2x kellett injekciózni magamat...)

Szóval ezekkel villoghatok, mind túléltem - csak nagyon nem vitézen.

2012. máj. 17. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

15-ös. Van aki tudja kontrollálni. Az, h te nem, az oké, de ettől még vannak olyan emberek, akik igen.

Egyszer apukám a kertben dolgozott, én meg bent voltam. Jött a fülzúgás meg a homályos látás. Volt még annyi lélekjelenlétem, h kivánszorogtam a hátsó ajtón, de apukám a ház előtt volt. Mikor odaértem hozzá, összecsuklottam. A mai napig nem tudom, h hogy tettem ezt meg.

2012. máj. 17. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
császárnál nem maga a heg vagyis a seb fájt hanem a belső sebek és a belek visszarendeződése.
2012. máj. 17. 07:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!