Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Forever-es termékek kapcsán...

Forever-es termékek kapcsán kinek mi a véleménye?

Figyelt kérdés

Esetleg vállalkozásba érdemes belekezdeni?


Olyanok válaszoljanak akik racionálisak és nem agy mosottak!!!



2012. jún. 23. 09:17
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/71 anonim válasza:

Egyébként mi volt a személyeskedés? Az, hogy tényleg nincs elegendő ismerete az adott területeken? Mert az tényleg nincs.

Igaz kissé szabatosan lett megfogalmazva.

Egyébként meg minden topicban egy nagyképű szöveggel jelent meg. Kb "na majd én megmondom a frankót" ahogy az összes többi hozzá hasonló.

Az persze meg sem fordul a fejében, hogy esetleg ő téved valamiben is, mert ők mind tévedhetetlennek hiszik magukat. Emlékszem amikor tejbepapinál egyértelműen bebizonyosodott, hogy valami hülyeséget írt ő még akkor sem volt hajlandó elismerni, hogy tévedett. Most is valami hasonlóról van szó. Bár lehet, hogy a két személy egy és ugyanaz.

Ha valaki tényleg elolvassa amiket írt akkor láthatja, hogy ezeket a "remek" irományokat kb 2 előadásból és az egyik haverja MLM-es bukdácsolásából hozta össze.

Amikor rákérdeztek, hogy a haverja megkeres-e 10 embert hetente az üzelettel akkor meg csak mellébeszélt.


Tényleg nem válaszolt egyik konkrét kérdésre sem. Valahogy mindig elterelte a szót és csak hantázott valamit.

2012. okt. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/71 anonim ***** válasza:

A matek sem megy neki.

Nem is tudtam, hogy a 60-nak a 40%-a az 40. :D :D

Csak egy apró magyarázat még: azért 60e a telefon, mert nem költik rá azt a készülékenkénti 40e Ft-ot reklámra. Ha ráköltenék, akkor 100e Ft lenne, aminek lenne 40e Ft a reklámköltsége. 60e pedig ami pedig a reklámköltség kifizetése után marad. Ahogyan az MLM-nél pedig a 10e Ft-os löttyből kerül 6e Ft a céghez és 4e Ft jutalékként a forgalmazókhoz.

Lehet, hogy nem számoltam bele a kis és nagyker árrést, de az MLM esetében is csak a kisker árrést ússzátok meg, valahogy uda kell jutnia a terméknek a jamaicai parasztoktól kezdve a főző üzemen és a palackozó üzemen át a budapesti raktárba.

Amúgy meg a ugyebár a termék ára eleve árrés nélküli és a forgalmazók abból kapnak még 20-40% jutalékot. Tehát az összehasonlítás úgy korrekt, ha azt nézzük meg, hogy az árrés nélküli mobiltelefonra mekkora egyéb költségek jutnak, ez a reklámköltség. És az pedig jóval-jóval kevesebb, mint az a 20-40%-os jutalék, amit az MLM-esek fizetnek ki a forgalmazók számára.

2012. okt. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/71 anonim ***** válasza:

Tipikus. Nem ismerné el, hogy hülyeséget írt hanem elkezdi magyarázni, és tetézi további hülyeséggel.

Akinek semmi foglama nincs az MLM-ről, de ismeri a kereskedelmet már az is sírva röhög ezen. :D

2012. okt. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/71 anonim ***** válasza:

"Ha valaki tényleg elolvassa amiket írt akkor láthatja, hogy ezeket a "remek" irományokat kb 2 előadásból és az egyik haverja MLM-es bukdácsolásából hozta össze.

Amikor rákérdeztek, hogy a haverja megkeres-e 10 embert hetente az üzelettel akkor meg csak mellébeszélt."


A haverom mindenkit megkeresett a társaságunkból, illetve a többi társaságában is. Persze nem ülök mellette minden nap, ezért nem tudom, hogy megkeres-e 10 embert hetente, ezért számotokra, amit mondok, csakis bullshit és mellébeszélés lehet. Ezt megtanultátok, hogy minden kritikára azt kell mondani, hogy bulsshit, meg mellébeszélés, meg az illető nem tényekről beszél, hanem a véleményéről (haverom is ezt a dumát tolja). Viszont sajnos ti is mellébeszéltek, amikor azt állítjátok, hogy adott számú ember megkeresése hetenként sikerre vezet. Mert van, aki megkeresi a heti 10 emberét éveken keresztül és mégsem akarnak hozzá csatlakozni (mert pl. kevésbé manipulálható, jelenlegi munkájukkal és életükkel elégedett ismerősei vannak). És van, aki összesen egy hónap alatt keres meg 10-et és abból 3 csatlakozik is (bár ez lehet a ritkább). Tehát sajnos az is mellébeszélés, ami a munka mennyiségét próbálja arányossá tenni az eredményekkel. És az is tipikus MLM-es propaganda, hogy akinek nem sikerült, azt tehetségtelennek vagy lustának nevezi, vagy ha épp empatikusabb és motiválóbb az adott MLM vezető, akkor csak annyit mond, hogy "csak kicsit kéne többet dolgoznod, és meglesz munkád gyümölcse".


Nem tudtok semmit a haveromról, és abból, hogy nem keresett 1 év alatt, arra következtettek, hogy nem dolgozik rendesen. Remélem egyszer rájön a rendszer gusztustalanságára, mert egyelőre a ti szövegeteket nyomja ezerrel. Ha pedig tényleg tényszerű és független dolgokat szeretnétek, akkor javaslom a Wikipédiát, az elég tényszerű és független: [link]


MLM-hez azok szoktak csatlakozni, akik vagy elégedetlenek a jelenlegi életükkel, munkájukkal, azt unalmasnak tartják, fizetésük pedig alacsony. Vagy a 18-20 körüliek, akik még naivak (mint amilyen én voltam, amikor elmentem FLP-s előadásra). Elég kevés sikeres orvos, mérnök, közgazdász, menedzser, jogász szokott csatlakozni MLM hálózatokhoz, hogy hátha össze tud kaparni százezreket az amúgy is átlagos vagy jó fizetése mellé.


Azok csatlakoznak, akiknek nincs meg vagy egy jó társaságuk, vagy nincs saját, eredeti életcéljuk, vagy nem elégedettek a munkahelyükkel. És akkor bekerülnek egy érzelmileg impulzív közösségbe, ami még célt is ad nekik tálcán. Mivel a tényeimet úgyis véleménynek veszitek, így úgy döntöttem, hogy az előbbiekben a véleményemet osztom meg. Ha meg a tényekre vagytok kíváncsiak, akkor megnézitek a wikipédiát.

2012. okt. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/71 anonim ***** válasza:

"Mert van, aki megkeresi a heti 10 emberét éveken keresztül és mégsem akarnak hozzá csatlakozni "


Hányból hány ilyen ember van ha van egyáltalán? Mutasd a statisztikát!

Ja, hogy az nincs szóval ismét csak a véleményedet írtad le.


"Ha pedig tényleg tényszerű és független dolgokat szeretnétek, akkor javaslom a Wikipédiát, az elég tényszerű és független:"


Gratulálok. Ott van egyből a bevezetésnél felül, hogy nem pártatlan. De olvasni azt luxus.


"MLM-hez azok szoktak csatlakozni, akik vagy elégedetlenek a jelenlegi életükkel, munkájukkal, azt unalmasnak tartják, fizetésük pedig alacsony."


Erről hol vannak a statisztikák, felmérések? Nyilván azok csatlakoznak akik változtatni akarnak az életükön. Ez alap. De a többi.


"Vagy a 18-20 körüliek, akik még naivak (mint amilyen én voltam, amikor elmentem FLP-s előadásra). Elég kevés sikeres orvos, mérnök, közgazdász, menedzser, jogász szokott csatlakozni MLM hálózatokhoz, hogy hátha össze tud kaparni százezreket az amúgy is átlagos vagy jó fizetése mellé."


Ezt eléggé könnyű cáfolni. A felsővonalamnak két vállalkozása is volt, jól menő cégei voltak, de egy valami nem volt neki, szabadideje. Ez a legtöbb vállalkozónak általános problémája. Másik illető a felsővonalamban hat vállalkozás mellé indította el az MLM-et hetediknek. Nyilván nem volt pénze egyiknek sem és nem is voltak sikeresek.

Annyira sötétség van a fejedben az MLM-ről. Készítettél felmérést? Ha nem akkor meg csak a levegőbe beszélsz és csak a véleményedet hangoztatod.


"Azok csatlakoznak, akiknek nincs meg vagy egy jó társaságuk, vagy nincs saját, eredeti életcéljuk, vagy nem elégedettek a munkahelyükkel. És akkor bekerülnek egy érzelmileg impulzív közösségbe, ami még célt is ad nekik tálcán. Mivel a tényeimet úgyis véleménynek veszitek, így úgy döntöttem, hogy az előbbiekben a véleményemet osztom meg."


Hol van a felmérés? Mert ez eddig max vélemény.


Az a tény amit alá tudsz támasztani kimutatással, felméréssel stb. Ezek hol vannak? Nincsenek vagyis csak véleményed van, de tények azok nincsenek.

2012. okt. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/71 anonim ***** válasza:

A wikipedia annyit ér amennyit a forrásai. Vagyis jelen esetben ez az oldal egy nagy nulla.


Tényközlést mióta kezdenek úgy, hogy "A kritikusok SZERINT.."?

A szerint az véleményt takar, vagyis oda is behányta valaki a véleményét. De ahogy olvasgatom a szerkesztői oldalakat már elkezdték rendbe tenni. Az MLM üzletnél már van is egy korrekt cikk FORRÁSOKKAL alátámasztva.

2012. okt. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/71 anonim ***** válasza:

"Mert ez eddig max vélemény."

"csak a levegőbe beszélsz és csak a véleményedet hangoztatod."

"Nincsenek vagyis csak véleményed van, de tények azok nincsenek."

Unalmas ugyanazokat visszaolvasni állandóan, kitalálhatnátok valami újat is! Vélemény, vélemény, vélemény, tények, tények, tények, statisztika, statisztika, statisztika. Amúgy meg előbbi hozzászólásomban leírtam: "Mivel a tényeimet úgyis véleménynek veszitek, így úgy döntöttem, hogy ... a véleményemet osztom meg." Szóval innentől kezdve a véleményemet írom. Tehát nem fogadom el kritikának azt, hogy a véleményemet írtam, mert nem is állítok mást.


Nem tudom hány ember szokott mindenről statisztikát készíteni az életben, amiről véleménye van. Mondjuk autó vagy laptop vásárlás előtt hányan készítenek (vagy keresnek) statisztikákat az adott márkájú termékekről, hogy mennyire tartósak, jók. Az ember az nem így működik! Nem lexikon! Az embernek igen is van józan ítélőképessége, megérzése és ezért óvakodik a többség az MLM-től, mert bűzlik, mert manipulatív, és ezért nem keveredik bele, lehet, hogy nem tudja, hogy mi a gond vele, nem látja át a csalás lényegét, de attól még van olyan józan gondolkodása, hogy nem ugrik a horogra, ha a milliók és a meggazdagodás (viszonylag) könnyű csábításával próbálnak pénzt (kezdőcsomagot, regisztrációs díjat) kicsalni belőle. A normális munkák nem úgy kezdődnek, hogy pénzt kell fizetni valamiért. És ezt nagyon jól tudja, az emberek nagy része. Függetlenül attól, hogy nincsenek a birtokában MLM statisztikák.


Az meg, hogy nincsenek ilyen statisztikák, az amiatt is van, mert az MLM rendszerek titkolják a tényleg értékes információkat. Tök jó, hogy ketten meggazdagodtak 100-ból, de mi lett a másik 98-cal? Ja, hogy ők lusták voltak, nem dolgoztak, nem kerestek meg heti 10 embert? Ja értem, mindenki, aki nem lett milliomos az MLM-mel, az lusta vagy feladta...


Ezúton én is számon kérem rajtatok a statisztikákat: Hányan csatlakoznak évente az MLM cégedhez? (világ + M.o.)

Hányan hagyják ott a céget évente? (világ + M.o.)

Hányan vannak jelenleg a cégben (világ + M.o.)

Mennyi jutalékot fizet ki a cég évente? (vagy havonta, mindegy) (világ + M.o.)

Hányan keresnek 100e Ft (vagy valami más összeg, pl. 200e Ft) felett? (világ + M.o.)

Átlagosan mennyi ideig maradnak az emberek? (világ + M.o.)

Mekkora a külső fogyasztás mértéke? (világ + M.o.)

Mekkora a belső fogyasztás mértéke? (világ + M.o.)


És én is tényeket meg statisztikákat kérek, nem mellébeszélést. Mert én is azt kaptam eddig.



"Ott van egyből a bevezetésnél felül, hogy nem pártatlan."

Nem az van ott! Az van ott, hogy EGYES szerkesztők szerint sérül a semlegesség elve. És valószínűsíthetően ezek az MLM-es szerkesztők...


"Annyira sötétség van a fejedben"

Tipikus MLM-es személyeskedő sértegetés...


"Tényközlést mióta kezdenek úgy, hogy "A kritikusok SZERINT.."?"

A kérlek-szépen tény, hogy a "kritikusok szerint". Ha azt írta volna, hogy ez meg ez a dolog így van, az lett volna hazugság. Ha valaki azt írja le, hogy a "kritikusok szerint" az nem más, mint tény. De olvass el más cikkeket is a wikipédián! Egy csomó helyen ott van, hogy "a pártolók szerint..." illetve "a kritikusok szerint...". Ez minden vitás dolog esetében így szerepel a wikipédián. A sima MLM szócikk esetében pedig ez van írva: "Ehhez a szócikkhez további forrásmegjelölés szükséges az ellenőrizhetőség érdekében." Nincs forrás ember! Ennyit a tényekről.... [link]

2012. okt. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/71 anonim ***** válasza:

A wiki oldalán a következő dolgok is szerepelnek:


"Az etikus MLM üzletekben a végpontokban fogyasztók vannak"

"A hálózatban a vásárlók aránya több, mint 90%."


Vagyis minden hálózatépítőre jut LEGALÁBB 10 vagy több vásárló.

2012. okt. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/71 anonim ***** válasza:

"Az meg, hogy nincsenek ilyen statisztikák, az amiatt is van, mert az MLM rendszerek titkolják a tényleg értékes információkat. Tök jó, hogy ketten meggazdagodtak 100-ból, de mi lett a másik 98-cal? Ja, hogy ők lusták voltak, nem dolgoztak, nem kerestek meg heti 10 embert? Ja értem, mindenki, aki nem lett milliomos az MLM-mel, az lusta vagy feladta..."


Ismét hülyeséget írtál. Senki nem titkol semmit sem. Aki lusta az te vagy. Számtalan forrást adtak már neked, de te sehol sem néztél utána semminek sem. Csak írkálod a hülyeségeket folyamatosan. A fejedből kipattant infók alapján.


Nincs forrás az MLM-hez?

Akkor ezek mik alul??


Már megint mellébeszélsz. De biztos mi vagyunk a hülyék meg a szerkesztők és ezek nem is források.


Hivatkozások, források [szerkesztés]


↑ Nógrádi Bence. Mikor Leszel Milliomos? . Rhino Training kiadó, 45. o. ISBN 9799632168448 (2005)

[link]

↑ Direkt Értékesítők Világszövetsége


MLM Akadémia GYIK

Profi MLM

Haszon - Az anyagi függetlenség legrövidebb útja

Haszon - MLM a nagy üzlet


Külső hivatkozások [szerkesztés]


mlm.lap.hu - linkgyűjtemény

mlm.tlap.hu - linkgyűjtemény

2012. okt. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/71 anonim ***** válasza:

Egyébként szó szerint ez áll ott:


"Ehhez a szócikkhez további forrásmegjelölés szükséges az ellenőrizhetőség érdekében."


Ez nem azt jelenti, hogy nincs forrás csak, hogy több kellene. Szövegértés egyes.

2012. okt. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!