Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Forever-es termékek kapcsán...

Forever-es termékek kapcsán kinek mi a véleménye?

Figyelt kérdés

Esetleg vállalkozásba érdemes belekezdeni?


Olyanok válaszoljanak akik racionálisak és nem agy mosottak!!!



2012. jún. 23. 09:17
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
68%

Ez jó:

"Olyanok válaszoljanak akik racionálisak és nem agy mosottak!!!"


Ennél már csak az lenne szebb, ha azt kérnéd, hogy csak az válaszoljon, akinek igaza van :)


Még nem láttam olyan embert, aki agymosottnak gondolta volna saját magát :) Ha elég sokan megtalálják a kérdést, akkor jó eséllyel remek vita bontakozik majd ki, amiben mindkét oldal meg lesz győződve, hogy ő a racionális, és a másik az agymosott.


Sok sikert hozzá, ha belevágsz. Akár igent mondas, akár nemet, mindkét döntés normális. Baj akkor van, ha rossz indokkal teszed bármelyiket. Írok pár példát.


Rossz indokok a NEM mellett:

Ez egy piramis, szekta, házalás. Drágák a termékek. Nincs időm, nincs pénzem, nem vagyok olyan. Nem ismerek senkit, aki csinálná. Telített a piac, már mindenki ezt csinálja. Senki sem csinálja, nagyon gáz.


Rossz indokok az IGEN mellett:

Jók a termékek. Könnyen, kevés munkával kereshetek rengeteg pénzt.


Jó indokok az IGEN mellett:

Azt akarom elérni, hogy..., és ehhez a Forever által nyújtott lehetőséget megfelelőnek találom, mert...


Olvassd el Robert Kiyosaki "Gazdag papa, üzleti iskola" című könyvét (1-2 óra alatt kiolvasható vékony könyv), le van írva benne, hogy mitől jó üzlet a Network Marketing, és saját szemmel meggyőződhetsz róla, hogy az FLP-re abban a formában, ahogy neked kínálják, igaz-e vagy sem.


Jó indokok a NEM mellett:

Még nem vagyok nagykorú. Súlyos szellemi fogyatékos vagyok. Halálos beteg vagyok, pár hónapom van hátra. Nincsenek céljaim. Már elértem a céljaim, és nincsenek újabbak, amiben az FLP tudna segíteni. Tisztában vagyok vele, hogy mit érhetek el, de nem akarom annyira a sikert, hogy hajlandó legyek megfizetni az árát. Tudok egy jobb lehetőséget.


(Ez utóbbi a legjobb indok a NEM mellett).

2012. jún. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Ez volt a tökéletes válasz kérdésemre, máséra nincs is szükség. Pontosan ezt értettem az alatt hogy 'racionális' :) Olyan aki nem elfogult egyik oldal mellett sem! *****
2012. jún. 23. 16:23
 3/71 anonim ***** válasza:
58%

Hàlözattöl függetlenül. Mièrt rossz indok ha jó a termék?

Pont ez az egyik alapja minden hálózatnak, hogy jónak tartsam a terméket.


A többi +1.


Kérdezőnek

Hálózattal mindig érdemes foglalkozni. Elég sok gazdag ember ezzel kezdené újra ha elvesztené az ósszes pénzét.

Az agymosás részhez pedig annyit, hogy a gazdagok mindig mindig is másképp gondolkodtak, mint az átlag.

El kell olvasni a sikeres és gazdag emberek kónyveit főleg az önéletrajzokat. A legtöbb ember az ezred rèszét nem lenne hajlandó megtenni a sikerért, mint amit ők megtettek.

A döntés a tiéd. Egy biztos. Az adott pillanatban az adott infók alapján jól fogsz dönteni.

2012. jún. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/71 anonim ***** válasza:
59%

Ha meg a termék része érdekel akkor miért a vállalkozásról kérdezel?

Terméktapasztalattal tele van a net meg a GYK is.

2012. jún. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/71 anonim ***** válasza:
59%
Most látom mennyi elgépelés van. Szokni kell a telót. bocs
2012. jún. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 anonim ***** válasza:
100%
ma 10:08 A nekem szegezett kérdésed nagyon jó kérdés. A választ a szükséges és az elégséges feltétel fogalma közti különbség adja meg. Te olvastad az első válaszomban említett Kiyosaki könyvet?
2012. jún. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/71 anonim ***** válasza:
54%

Olvastam a könyvet.

Biztos félreérthető voltam.


Az, hogy a termék jó ez nem lehet rossz indok az IGEN mellett, legfeljebb nem elégséges indok arra, hogy valaki komolyan vegye és elkezdje.

Ezt te is leírtad.


A rossz és a nem elégséges viszont nem egyenrangú fogalmak.

2012. jún. 25. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/71 anonim ***** válasza:
100%

A dolgokat érdemes eredeti szöveg- és logikai környezetükben nézni. Ha eltekintenénk attól, mi volt az eredeti kérdés teljesen igazad lenne, de akkor nem csak ebbe tudtál volna belekötni a válaszomban.


Ahhoz, hogy valaki elkezdjen egy üzletet, elégséges indokra van szüksége (naná!). Ilyen értelemben a legrosszabb indokok, amelyek jónak látszanak, de valójában nem elégségesek

Sőt a "jók a termékek" tipikusan a harmadik leggyakoribb rossz indok, amiért emberek egy MLM üzletet elindítanak. Még ha a legfontosabb indokuk meg is van: van valami céljuk, akkor is tévedés ebbe kapaszkodni. A termék, amitől épp el vagyunk ájulva az egyik MLM-nél jó lesz a másiknál, a harmadiknál és a nagyediknél is. Az oktatási rendszer, illetve a cég pénzügyi háttere, tulajdonosi struktúrája az, ami a különbséget teszi.


Persze, ha valaki szimplán értékesíteni szeretne, akkor a "jók a termékek" kiváló indok, de ez aligha az az FLP-üzlet, amit a kérdezőnek kínáltak :)

2012. jún. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 anonim ***** válasza:
93%

A termékekről ez a véleményem:


[link]

Javasolt a PubMed és a PubMed central találatok megtekintése.


Vigyázat!! Csak azoknak akik a tényekre kíváncsiak és képesek elviselni az igazságot, akik hülyeségeket akarnak fröcsögni azok még véletlenül se nézzék meg.

2012. aug. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/71 anonim ***** válasza:
92%

Én az első válaszolóval és az azutáni kérdező-kommenjével vitatkoznék. Noha racionálisnak tűnik az első hozzászóló, mert végigment a JÓ és ROSSZ indokokon az IGEN és NEM mellett (látszólag racionálisan), azért azok mégiscsak manipulatívra sikeredtek és egyértelműen látszik belőle, hogy MLM (sőt konrkétan FLP) párti az illető. Szerintem sokkal korrektebb az olyan érvelés, ahol az illető elmondja, hogy "én xy dolog párti vagyok" vagy azt, hogy ellenző, pl. én bevallom, hogy MLM-ellenes vagyok.


Pl. manipulatív, hogy a NEM melletti JÓ indokok közé sorolja azt ha valaki szellemi fogyatékos, vagy kevés ideje van hátra, vagy céltalan. Magyarul szellemi fogyatékosnak vagy céltalannak kell lenni ahhoz, hogy valaki ne fogjon bele ebbe a dologba? Fel sem merül, hogy valakinek MÁS céljai vannak, MLM-től teljesen függetlenek, és azokért küzd.


A ROSSZ indokok az IGEN mellett esetében pedig kibújt a szög a zsákból, hiszen ha valaki MLM tag, akkor hivatalosan (tehát a szép elvek szerint) azért tag, mert elégedett a termékkel és az elv az, hogy az elégedett vevő továbbajánlja a terméket ismerőseinek. Na mármost ha az első válaszoló úgy gondolja, hogy a termékek jósága érdektelen a csatlakozás szempontjából (vagy legalábbis nem jó érv), akkor piramisjátékról van szó. Hiszen akkor a termék csak ürügy a jutalékok bezsebelésére. A "könnyen kevés munkával kereshetek pénzt" című dolog valóban rossz indok az igenre, és az MLM vezetők nem is szokták azt mondani a beszervezendőknek, hogy kevés pénzzel sokat lehet kaszálni (tehát MLM-kritikus létemre helytelen MLM-kritikának tartom ezt, mert az MLM vezetők nem mondanak ilyet), ők inkább azt mondják, hogy sok munkával lehet sok pénzt keresni, hiszen ők azt akarják, hogy az alattuk lévők sokat dolgozzanak. És így csak a mondat második része lesz hazugság, miszerint a sok munkából haszna is lesz a belépőnek. Tehát a sok munkával kapcsolatban igazat mondanak, csak azzal nem, hogy ennek lesz eredménye.


A ROSSZ indokokkal a NEM mellett sem értek egyet. Az MLM csak abban különbözik a piramisjátékoktól, hogy a piramisjátékok törvényellenesek az MLM pedig gyakorlatilag a piramisjátékok jogszerűvé "varázsolása" azáltal, hogy kitalálnak egy terméket, ami ürügyként szolgál a kifizetésekre. (amint feljebb olvashatjuk az FLP-s úr kijelentését, miszerint az, hogy a termék jó, az nem jó indok a csatlakozásra) A nincs időm nincs pénzem igenis jó indok lehet a NEM mellett, mert valószínűleg azért nincs időm, mert más céljaim vannak, amik a sajátjaim és ezeket nem fogom félredobni a tálcán kínált célokért. Én pl. mérnökhallgató vagyok, ezért nincs jelenleg sem időm, sem pénzem ilyenekre, mert én a saját célomat valósítom meg, nem másét. (ha meg lesz pénzem, akkor meg azért nem fogom ilyenekre költeni, mert minek...) Nekem mindig vannak alternatíváim és az a jó, hogy ezek mindig jobbak, mint csodalöttyöket tukmálni az ismerőseimre. Illetve a "nem vagyok olyan"-t is jó érvnek tartom a NEM mellett, mert én nem vagyok az a típus, aki ilyen dolgokat tukmálna az ismerőseire. A "nagyon gáz"-t is jó indoknak tartom, hiszen tényleg nagyon gáz dolog ismerősöket zaklatni, régi elfeledett ismeretségeket azért felkutatni, hogy egy 2000 Ft-os löttyöt eladjunk nekik. A telített a piac is jó ellenérv, ugyanis már mindenkit megkörnyékeztek életében legalább egyszer MLM cégek (pl. minden 22-24 éves barátomat, legtöbbet többször is) és ezért ráadásul mindenkinek elege van az MLM-esekből és rájuk csapja az ajtót meg telefont. 20 éve még nem ez volt a helyzet, Magyarországon akkor még nagy ipara volt a mosóporügynököknek. Manapság látom MLM-es ismerőseimen, hogy mekkora kínszenvedéssel szerveznek be akár egy embert is. Igazából új embereket csak a friss 18-19-20 évesekből lehet szerezni vagy olyanokból, akiket korábban nem érdekelt, és mégis most valamiért érdekli, esetleg meggyőzőbb volt az MLM-es. Valljuk be, hogy ezek a csoportok kevesen vannak (pl. a népesség is fogy, kevesebb az új 18 éves). Én ezt telített piacnak nevezem. Ha valami 99%-ra telített, azt mérnökhallgatóként úgy veszem, hogy telített. A szektát is jó indoknak tartom a nem mellet, hiszen valóban sok mindenben hasonlít a szektákra. Illetve a házalás is igaz.

2012. okt. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!