Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Forever-es termékek kapcsán...

Forever-es termékek kapcsán kinek mi a véleménye?

Figyelt kérdés

Esetleg vállalkozásba érdemes belekezdeni?


Olyanok válaszoljanak akik racionálisak és nem agy mosottak!!!



2012. jún. 23. 09:17
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/71 anonim ***** válasza:

Pontos adatokat akarsz? Megmondák már, hogy járj utána.

Első körben APEH. Ott vannak a cégek kimutatásai feketén-fehéren. Olvasd el a könyveket, egyéb cikkeket, szakdolgozatokat amiket felmérések és statistikák alapján írtak.

Ott vannak a tények nem egy elfogult ember írása mögött amit semmivel sem tud alátámasztani (wiki).


Hiába írjuk le a saját adatainkat az neked nem hiteles, mert nem a te bugyuta véleményedet támasztják alá, amit te semmivel sem tudsz alátámasztani. Akkor meg járj utána, de ahhoz meg LUSTA VAGY.

2012. okt. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/71 anonim ***** válasza:
56%

Csak gratulálni tudok a belinkelt felméréshez... "Hetente 3 tartalomtételt fogsz kapni, amelynek díja SMS-enként 960 Ft (+ a használati díjak a telefonodra) mindaddig, amíg nem küldöd el a stop szavakat a 17641 számra."

Kösz, nem! A visszaszámláló meg külön vicces... 0-nál nem történik semmi. És gondolom ez a dolog éppoly jogszerű, mint az MLM... Na mindegy, nem erről akartam írni.



Közelítsük meg a dolgokat egy az eddigiekhez képest teljesen új szemszögből! Tegyük fel, hogy holnap alapítok egy MLM céget, vagyis én vagyok a hálózat csúcsán. MLM vállalkozásom szerencsekavicsok és talizmánok forgalmazásával foglalkozik. A lényege, hogy kimegyek a Duna-partra, összegyűjtök pár kavicsot, fényesre csiszolom, majd a kezemben tartva szuahéliül elmondok egy imát a napistenhez, amitől a kő csodakavics lesz és aki a kezében szorongatja, az egészségesebb lesz. Ha beteg, akkor gyorsabban gyógyul. Illetve tanuláshoz a memóriája is jobban fog fogni, sportban pedig ügyesebb lesz. Beszervezek annyi havert, ahányat tudok és azt mondom nekik, hogy ők is forgalmazzák a csodakavicsaimat, amiért busás jutalékokat kapnak. Mondjuk 30%-ot. Ők is beszervezik a haverjaikat a csodakavics bizniszbe, tehát már alattam két szint is van: a haverok és az ő haverjaik.

Persze lesznek olyanok is, akik csak vásárolnak, mert hisznek a csodakavics erejében, viszont nem lépnek be forgalmazni. Lesznek olyanok is, akiket nem érdekel a csodakavics, nem hisznek benne, viszont meg akarnak gazdagodni a csodakavics forgalmazásából és a hálózatépítésből. Persze lesz ennek a kettőnek a metszete, akik maguk is vásárolnak és forgalmaznak is. Szépen épül a hálózat, minden eladás után a forgalmazó kap 30% jutalékot, a felettese 5%-ot, a kettővel felette lévő 1%-ot, stb. Persze mindezt nagykereskedelmi áron, vagyis amit a boltban árulok 10e Ft-os csodakavicsot, azt a hálózatban 8e Ft-ért lehet megvenni. Az egy dolog, hogy a boltból senki nem fogja elvinni, de a hálózatban 8e Ft-ért olcsón hozzá lehet jutni. És akkor megvan az elégedett vásárló. És elégedettek a forgalmazók közül azok, akik feljebb kerültek a létrán, mert kapják a magas jutalékokat. De legfőképpen én vagyok elégedett, mert kifizettem összesen 36% jutalékot, vagyis egy 10e Ft-os csodakavicsból az én markomat üti kb. 6400 Ft. Ebből mondjuk 1000-2000 Ft kavicsonként elmegy az üzletfenntartási, logisztikai költségekre meg adókra, fütésre, stb., a többi az enyém.


Aztán pedig kiadok sikerkönyveket, siker-CD-ket, DVD-ket, darabját 20e Ft-ért. Akár személyes coaching-ot is vállalok 100e Ft-ért per nap (később már 1 millió). No meg ha megy a biznisz, akkor készíttetek felméréseket, statisztikákat, orvosi vizsgálatokat, amik alátámasztják a csodakavicsok hatásosságát. No meg mindig tartok konferenciákat óriáscsarnokokban. Minden hónapban megtapsoltatom a legjobb értékesítőket. Bizonyos szint fölött zafír, meg gyémánt szintűek lesznek.


Néha tartok beszervező esteket, ahol elmondom, hogy milyen fantasztikus lehetőség a csodakavicsbiznisz. Még csak felfutó iparág. Tele kiaknázatlan lehetőségekkel. Aki dolgozik, és naponta 10 ismerősét megpróbálja bevonni, az milliomos lesz. Persze, aki lusta és nem dolgozik, abból nem lesz milliomos. Fel fogom készíteni őket, hogy ismerőseik, családja, barátaik megpróbálják majd lebeszélni őket, de igazából a tudatlanság és előítélet vezérli őket, ne hallgassanak rájuk.


Ha pedig valaki piramisjátékkal és csalással vádol, akkor kioktatom, hogy ez kérem-szépen MLM! Nem tetszik tudni mi a különbség az MLM és a piramisjáték között? Ha pedig valaki azt mondja, hogy nem használ a csodakavics, az a saját véleményét mondja, nem a tényeket, tehát mellébeszél. Nézze meg a statisztikákat. Ha csalásért beperel valaki, akkor az rágalmazás, hiszen hit és vallásszabadság van, tehát bárki nyugodtan hihet abban, hogy a köveim csodát tesznek, éppen ezért azok bárkinek megérhetnek 10e Ft-ot (a kisebbek 5e Ft-ot, a nagyobbak 20e Ft-ot), ez az ő személyes meggyőződésük. Tehát nem lehet csalásnak nevezni. Vannak elégedett vevőim, vannak sikeres forgalmazóim. Az nem is lényeges, hogy egy (jó nagy...) részük nem is hisz a kavicsokban, csak a pénzért csinálják. Pénzért adják el barátaiknak a kavicsokat, amikben ők nem hisznek. Piramisjátéknak nem piramisjáték, hiszen van termék, ráadásul még vevő is akad rá a hálózaton kívül (jó esetben 90%-a a vásárlásoknak tőlük származik). Minden abszolút jogszerű.

2012. okt. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/71 anonim ***** válasza:

A koncepciód ott bukott meg, hogy ez nem MLM. Főleg, hogy az MLM cégek nem "csodatermékeket" forgalmaznak. A fitoterápia nem hit kérdése, de ezt te nem vagy képes felfogni.


CD-ket, DVD-ket 20e-ért? Ilyet mégis hol láttál?


Nem tudom milyen forrásról beszélsz, senki sem adott meg ilyen forrást. Talán nem az oldalon megjelenő reklámokra kellene kattintanod. Én meg ehhez tudok gratulálni.

2012. okt. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/71 anonim ***** válasza:
Továbbá ismét igazoltad, hogy nem kicsit vagy hülye a joghoz.
2012. okt. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/71 anonim ***** válasza:
35%

"A koncepciód ott bukott meg, hogy ez nem MLM."

Kérlek bizonyítsd, hogy a koncepcióm nem MLM! Ne mellébeszéléssel, ne véleményekkel, hanem tényekkel.


"Főleg, hogy az MLM cégek nem "csodatermékeket" forgalmaznak."

Nem is tudtam, hogy megvan, hogy milyen termékeket lehet MLM-ben árusítani és milyeneket nem. Azt hittem, hogy az MLM az a jövő üzleti modellje, ami mindenféle termék értékesítésére alkalmas. És mivel, hogy a valóságban léteznek ezoterikus termékek, sokan abból is meggazdagodnak. (pl. a csodakavics sem annyira légből kapott, mert vannak ezoterikusok, akik ilyeneket árulnak, ez létező jelenség) Miért ne lehetne az ezoterikus termékeket is MLM-ben forgalmazni? Ha az ezotéria jogszerű, az MLM is jogszerű, akkor a kettő kombinációja miért ne lenne az? Erre is logikus választ kérek, nem mellébeszélést és nem véleményt.


"Továbbá ismét igazoltad, hogy nem kicsit vagy hülye a joghoz."

Erre is tényeket kérek, nem véleményt és mellébeszélést.

2012. okt. 27. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/71 anonim ***** válasza:

Neked fogalmad sincs, hogy mi az ezoteria.


A csodakavicsnak köze nincs az ezoteriához. Az szimplán egy átverés lenne, amiért szépen lecsuknának.


Továbbá arról sincs sok fogalmad, hogy mi is a rágalmazás.


Mutass olyan terméket amit MLM-ben árulnak és ezoterikus termék!!

2012. okt. 27. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/71 anonim ***** válasza:
74%

"A csodakavicsnak köze nincs az ezoteriához."

[link]


"Az szimplán egy átverés lenne, amiért szépen lecsuknának."

Mi lenne ebben az átverés? Eddig a véleményedet hallottam. Tényekre lennék kíváncsi, hogy miért átverés a koncepcióm. Nem mellébeszélésekre vagyok kíváncsi. Az is érdekelne, hogy pontosan melyik törvény melyik paragrafusa alapján lennék elítélve, kedves jogszakértő úr. Mert ez így csak ködösítésnek és mellébeszélésnek tűnik.


"Neked fogalmad sincs, hogy mi az ezoteria."

Akkor kérek szépen tényszerű definíciót tőled mellébeszélés nélkül.


"Továbbá arról sincs sok fogalmad, hogy..."

Ismerem a dumát, semmiről sincs fogalmam. Se a jogról, se a kereskedelemről, se a marketingből, ezek szerint az ezotériához is hülye vagyok és a rágalmazást sem tudom, mi. Továbbá ezek szerint minden MLM-es tag jogprofesszor, marketingprofesszor, kereskedelemprofesszor, és mellette hivatásos ezoterikus.

2012. okt. 27. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/71 anonim ***** válasza:

OK, ilyen köveket sosem használtam és nem is érdekelt.

Egyszerű a képlet. Ha olyan kavicsot árulsz amiről azt állítod, hogy gyógyít és nem tudod bizonyítani akkor gebasz van. Márpedig egy Dunaparton begyűjtött kavicsról ezt nehéz lesz bizonyítani. Ehhez még jogi diploma sem kell csak józan paraszti ész.

2012. okt. 27. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/71 anonim ***** válasza:

Azt az időt amit a buta elméletek felállítására fordítasz inkább a tények feltárására fordíthatnál. Persze ehhez lehet, hogy el kellene hagyni a komfortzónádat és a legtöbb ember ehhez LUSTA.


A neked feltett kérdésekre most sem válaszoltál. Ezen már senki sem csodálkozik itt.

2012. okt. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/71 anonim ***** válasza:

Igaz, a Duna-parti kavicsoknál szofisztikáltabb dolog kell, mondjuk itt vannak a kristálygömbök:

[link]


vagy a varázstárgyak:

[link]


Persze vannak csodakavicsok is:

[link]


Ezeket is lehetne MLM-ben árulni...



"Egyszerű a képlet. Ha olyan kavicsot árulsz amiről azt állítod, hogy gyógyít és nem tudod bizonyítani akkor gebasz van."

Na ez már megint vélemény és mellébeszélés volt, nem tények, mert az ezoterikus dolgokról nem kell bizonyítani, és jelenleg is legálisan árulják ezeket a dolgokat bizonyítás nélkül. Ha bekapcsolod a tévét, tele lesz pl. jósokkal, akik emelt-díjas számon "gyógyítják" az embereket. Szerinted ők is mind bizonyítják a módszerüket? Vagy ezek a belinkelt csodanyaklánc, csodaachát, csodakristálygömb árusok mind bizonyítják termékük hitelességét?


Szóval felállítottam egy üzleti koncepciót tegnap 22:55-kor. Mindenki bullshitel, mindenki az előítéletes negatív véleményét mondja, de senki nem tudta tényekkel bebizonyítani, hogy egy jelenleg legálisan árult ezoterikus terméket miért ne lehetne egy jelenleg legális üzleti modellben (MLM) árusítani.

2012. okt. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!