Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Forever-es termékek kapcsán...

Forever-es termékek kapcsán kinek mi a véleménye?

Figyelt kérdés

Esetleg vállalkozásba érdemes belekezdeni?


Olyanok válaszoljanak akik racionálisak és nem agy mosottak!!!



2012. jún. 23. 09:17
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/71 anonim ***** válasza:

És ha már ennyire tájékozatlan vagy itt vagy egy HIV és Aloe Vera KLINIKAI vizsgálat eredménye.


[link]

2012. okt. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/71 A kérdező kommentje:
Húha, jó sok válasz érkezett, őszintén szólva nem olvastam végig mindet, de amiket átfutottam abból látni h egy szép kis vita alakult itt ki... Ez is azt mutatja számomra h az MLM egy fos xD Csak egy lehetőség h emberek egymásnak ugorjanak meg győzködjék egymást az igazukról....
2012. okt. 28. 13:06
 63/71 anonim ***** válasza:
Ha szerinted fos akkor miért tetted fel a kérdést? Fölösleges volt.
2012. okt. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/71 anonim ***** válasza:
62%

"Jelenleg már nem lehet gyógyhatású készítményként engedélyeztetni semmilyen terméket már csak gyógyszerként lehet. Bizonyítás nélkül meg nem lehet semmit sem gyógyhatásúként árulni."

De az FLP pont ezt teszi! Gyógyhatásúként tünteti fel termékeit.


"Ismét csak azt sikerült igazolnod, hogy hülye vagy a joghoz. ... Szóval még mindig hülye vagy a joghoz. "

Hagyjuk már ezt, hogy ki mihez hülye. Ez a taktikátok, hogy aki kritizál, az mindenhez hülye, nem ért semmihez. Papagájként tudjátok ismételgetni, hogy "hülye vagy ehhez, félrebeszélsz", stb, már a szövegértéshez sem értek... Ezek szerint az összes MLM tag jogprofesszor és közgazdász, marketinges professzor egyben. No meg orvos professzor is...


"Nem ez volt a kérdés. Szövegértés nem megy ismét. Mi a különbség a ugyanazon hatóanyagok hatása között???

Javaslom mielőtt újabb baromságot írsz kérdezz meg egy gyógyszerészt!!!"

Ugyanazon hatóanyag hatása között nincs különbség, de az egyiket 10-szer drágábban árulni viszont csalás. (mennyivel tud többet, ha ugyanaz?) Illetve többet állítani róla, mint amire képes, az is csalás! Illetve az is kérdéses, hogy ugyanaz a hatóanyag-mennyiség melyikben mekkora mértékben található meg.


"Javaslom mielőtt újabb baromságot írsz kérdezz meg egy gyógyszerészt!!!"

Na majd ha egy gyógyszerész sugárfertőzésre, szájherpeszre, csonttörésre, leégésre, légzési nehézségre aloe verát ajánl... Azt megnézem.


"Tessék kettes típusú diabetes esetén csökkenti a cércukorszintet az Aloe Vera."

a linken talált szöveg egy része: "The results suggest that aloe gel may be a safe anti-hyperglycemic and anti-hypercholesterolemic agent for hyperlipidemic type 2 diabetic patients."

... aloe gel MAY BE ... szóval TALÁN


Két ellentmondó állítás a részetekről:

"Jeleneg van gyógyszernek nem minősülő gyógyhatású készítmény és van a gyógyszer."

"Jelenleg már nem lehet gyógyhatású készítményként engedélyeztetni semmilyen terméket már csak gyógyszerként lehet."


"Ha meg az ezoteria meg az MLM illegális akkor menj és bizonyítsd a bíróságon."

Ilyet nem állítottam. Szövegértés egyes! Azt mondtam, hogy "bár csalás, legális", vissza lehet olvasni! Ettől függetlenül, hogy maga az MLM rendszer legális, még maguk az MLM cégek nagyon is sok esetben illegális dolgokat művelnek. Pl. a hazudozás, ami az FLP 60 milliós büntetéséhez vezetett. [link]


"hogyha az MLM illegális akkor miért működik több, mint 150 országban."

Szövegértés 1-es neked is! Amúgy a Zeek is legális volt, mielőtt letartóztatták a vezetőjét!


"És ha már ennyire tájékozatlan vagy itt vagy egy HIV és Aloe Vera KLINIKAI vizsgálat eredménye."

a vizsgálat konklúziója a szöveg szerint:

"These preliminary data SUGGEST that consumption of aloe vera MAY BE of help to HIV-infected individuals in the tropics, given its availability and inexpensiveness."

Magyarul megint csak az az eredméény, hogy TALÁN.


"Ez is azt mutatja számomra h az MLM egy fos xD"

Nem a vita miatt fos... Vitázni értelmes dolgokról is szoktak. És azok a viták is elfajulhatnak.


"Csak egy lehetőség h emberek egymásnak ugorjanak meg győzködjék egymást az igazukról..."

Azt vedd észre, hogy én a népámítás ellen harcolok úgy, hogy semmi anyagi javam nem lesz belőle. Ők pedig a pénztárcájuknak dolgoznak! És nem én szoktam személyeskedni, meg sértegetni a másikat.


"Ha szerinted fos akkor miért tetted fel a kérdést? Fölösleges volt."

Szövegértés: a hozzászólások miatt alakult ki ez a véleménye. Vagyis amikor feltette a kérdést, még nem volt véleménye a kérdésben.


"Egy kőről nem állíthatod, hogy gyógyhatású. ... Persze elindíthatod a céget csak ne csodálkozz, hogyha feljelentenek."

Nem azt állítom, hogy gyógyhatású, hanem azt, hogy "jót tesz az egészségnek, a szerencsének". A TV-s jósok, kuruzslók legálisan állítják azt, hogy módszerüknek van alapja, senki nem jelenti fel őket, vagy ha igen, nem nyerik meg a pereket. Tehát Ugyanazokat a termékeket/szolgáltatásokat, amelyeket jelenleg az ezoterikusok értékesítenek, elvileg legálisan értékesíthetem MLM-ben is. Szóval muszáj magamat idéznem:


"még mindig nem cáfolta meg senki a 42. hozzászólásban leírt üzleti koncepciómat ezoterikus termékek (kristálygömbök, szerencsekövek, amulettek) MLM rendszerben történő árusításának legális voltáról. (az ezotéria - bár csalás - legális, az MLM - bár csalás - legális, ergo a kettő együtt is - bár még csúnyább csalás - legális (lenne)) Mellébeszéléseket persze hallhattunk, hogy nem érdekelne senkit (hol a piackutatás, ami szerint nem érdekelne senkit?). Viszont, hogy ez miért lenne illegális, azt még senkitől nem hallottam."

2012. okt. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/71 anonim ***** válasza:
63%

Illetve a 62. hozzászólás linkjében az áll, hogy 10 (azaz tíz!) afrikai nővel végezték el a kísérletet. Amit annyira lehet komolyan venni, mintha kiugranék a csodakavicsommal az első emeletről, talpra esnék, nem lenne semmi bajom. Majd megkérném a nagymamámat és 8 szomszédasszonyát, hogy ugorjanak ki szintén az elsőről. És miután ők mind összetörték magukat, levonhatnám a következtetést, hogy kísérletek alapján csodakaviccsal a kézben nagyobb valószínűséggel ússza meg az ember a kiugrást.


Amúgy meg a cikk az aloe vera nevű NÖVÉNYről ír, nem pedig az FLP termékeiről, amiket abból készítenek. És az indoklás arról szól, hogy az elérhetősége [availability] és olcsósága [inexpensiveness] (utóbbi az FLP termékek esetében már nem is játszik...) miatt LEHET érdemes az aloe vera (növényt) alkalmazni HIV fertőzött személyek esetében az ELŐZETES eredmények [preliminary data] alapján. De akkor is csak azoknak, akik a retrovírus ellenes gyógyszerre allergiásak.

Szövegértés egyes megint! Illetve ha valaki ezek alapján az FLP löttyöket HIV elleni szerként adná el, akkor az megint 60 millió! [link]

Pont olyan lenne, mintha a kavicsaimat ablakból kiugrás utáni bokakitörés elleni szerként árulnám.


Bár gondolom, amikor ezt a linket bemutatják az FLP naggyűléseken, az egyszeri FLP-s azt mondja, hogy "tyű, wow, ez a lötty tényleg tud valamit"

2012. okt. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/71 anonim ***** válasza:

Egyet kell, hogy értsek azokkal akik szerint Tamao nem ért a joghoz.


Az állítja, hogy az MLM csalás és piramisjáték.

Nos se nem csalás se nem piramisjáték.


"Btk. 318. § (1) Aki jogtalan haszonszerzés végett mást tévedésbe ejt, vagy tévedésben tart és

ezzel kárt okoz, csalást követ el."


Nincs tévedésbe ejtés vagy tévedésben tartás mivel az MLM-ben adott az üzleti terv amely szerint működik. Károkozás szintén nem történik.

Így a csalás kizárható.


Piramisjáték szervezése:

"Btk. 299/C. § Aki mások pénzének előre meghatározott formában történő és kockázati tényezőt is tartalmazó módon való összegyűjtésén és szétosztásán alapuló olyan játékot szervez, amelyben a láncszerűen bekapcsolódó résztvevők a láncban előttük álló résztvevők számára közvetlenül vagy a szervező útján pénzfizetést vagy más szolgáltatást teljesítenek, bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."


Az MLM eleve nem egy játék, továbbá nem található meg a piramisjátékokra jellemző kockázati tényező sem. Így kizárható az MLM cégek esetében a piramisjáték szervezése.

2012. okt. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/71 A kérdező kommentje:
Amikor feltettem még bizonytalan voltam. Utána járás és a kérdésre kapott válaszok alapján jöttem rá h EGYNAGYSZAR az egész...
2012. okt. 30. 20:13
 68/71 anonim ***** válasza:

Azon okfejtése is hibás mely szerint az FLP hazudott volna a termékek hatását illetően.


Az, hogy a beadott bizonyítékok nem voltak elégségesek a bíróságon a hatás igazolására az nem jelenti azt, hogy hazugság lenne amit állítottak. Csupán annyit lehet megállapítani, hogy a beadott bizonyítékok nem elégségesek.


A nem elégséges bizonyíték nem zárja ki, hogy a közölt információk valósak.


Ha én azt állítom, hogy tegnap éjszaka itthon voltam, viszont ha ezt nem tudom igazolni az még nem lesz hazugság.


Tamao te tényleg ne menj bele jogi kérdésekbe, mert rettenetes amit művelsz.

2012. okt. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/71 anonim ***** válasza:
43%

"Az, hogy a beadott bizonyítékok nem voltak elégségesek a bíróságon a hatás igazolására az nem jelenti azt, hogy hazugság lenne amit állítottak."

Hogyha olyan dolgot állítasz a termékedről, amiről nincs információ a birtokodban, akkor hazudsz. Függetlenül attól, hogy később bebizonyosodik-e az állításod helyessége, vagy sem. (he lett volna megfelelő információ a birtokukban, akkor azt beadták volna, a bíróság pedig elfogadta volna)


"Ha én azt állítom, hogy tegnap éjszaka itthon voltam, viszont ha ezt nem tudom igazolni az még nem lesz hazugság."

Viszont ha azt állítod, hogy tegnap éjszaka otthon voltál, és úgy állítod ezt, hogy nem emlékszel a tegnap estédre, akkor hazudsz. Függetlenül attól, hogy amúgy otthon voltál-e vagy sem. Mert az állításod időpontjában nem volt tudomásod állításod helyességéről. Szóval nem attól lesz valami hazugság, hogy nem igaz az állítás, hanem attól, hogy az illető vagy az ellenkezőjét állítja a vélt tudásának, vagy nincs is vélt tudása a dologról.


Szóval inkább te ne foglalkozz se joggal se logikával!


Ha valakinek nincs birtokában megfelelő bizonyíték az általa forgalmazott gyógyhatású termék hatásosságáról, akkor az az illető szélhámosságot követ el. Mert akkor úgy árulja a termékét, hogy igazából fogalma sincsen, hogy annak mi a hatása. És még akkor van szerencséje, ha csupán hatása nincs. Mert ha mellékhatása van, amire ő nem hívta fel a figyelmet, akkor még börtönbe is kerülhet.


Az meg a másik dolog, hogy az összes állított gyógyhatása nem lehet egyetlen terméknek. Ráadásul mellékhatás nélkül, ahogy állítják. Ilyen nincs. Max a tündérmesékben, hogy a csodabogyó mindent gyógyít és semmi mellékhatása. Tehát akár a fentebbi érveléseimet, a logikát, a jogot mind félretehetnénk és csupán a józan paraszti ésszel belátható lenne, hogy egyetlen gyógyhatású termék ennyi mindenre nem lehet hatásos. Főleg nem mellékhatás nélkül.

[link]


És itt jön elő a dolog szekta jellege, hogy emberek képesek hinni az aloe vera mindent gyógyító hatásában...

2012. nov. 1. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/71 anonim válasza:

Kellett egy kis idő mire végigolvastam! :)

A kérdés nem mostani, de azért megjegyeznék valamit.



Tomao WIN!


Állításaid logikusak illetve érveid bizonyitottak és ahogyan fogalmaztál nem lát bele minden ember, de érzi a bűzét a dolognak és szerencsére a többség elkerüli őket.

Nem láttam bele eddig mitöbb semmiféle statisztikával nem találkoztam, mindazonáltal megjegyezném, hogy már nem is érdekelne egyáltalán semilyen statisztika, mivel ahogy én látom valóban a mellébeszélések, a kérdések kikerülése illetve amikor alulmaradnak egy vitában és nem tudnak logikus érvet felhozni a személyeskedés eszközét alkalmazták.

Ne haragudjatok én tök független vagyok ebben a témában, de így végigolvasva eme 7 oldal vitáját, Tomaonak több köze van a józan paraszt eszére hagyatkozva, a jogászathoz marketinghez, orvostudományhoz matematikához azon belül is a logikához nyelvtanhoz és szövegértéshez.


Rendkívűl éleslátású ember vagy Tomao.

Jó látni, hogy vannak még emberek akik nem dőlnek be akárminek, mindemellet végig tisztelettel tudott megnyílvánulni, velük ellentétben. Több ilyen személyiség kellene ezen a több mint 7 milliárd ember lakta bolygón.

Egy szó mint száz nekem ezek után jöhetne bármelyik is, hogy regisztráljak. Aki végigolvassa a vitát és van egy kis esze rájön miért írtam ezt.

2014. máj. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!