Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mik lehetnek a pánikbetegség...

Mik lehetnek a pánikbetegség kialakulásának okai? Lehet örökletes?

Figyelt kérdés
2012. júl. 25. 20:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Nagyobb trauma az utóbbi időben esetleg gyerekkori trauma vagy valamilyen fóbia esetleg egy régebbi tetted miatt érzett bűntudat is kiválthatja

Lehet örökletes de az is lehet hogy valakinél csak úgy előfordul

2012. júl. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A nőknél sokkal gyakoribb mint a férfiaknál, és ha a családban másnak is volt akkor valószínű, hogy neked is hajlamod van/lesz, továbbá a kiskorban megélt elnyomott traumák, illetve a friss traumák, stressz is kiválthatja. Nekem pl 2éve jelentkeztek a pánikrohamok pedig 5évvel ezelőtt történtek velem elég rossz dolgok, de 3évig semmi sem volt, most meg már 2éve szenvedek és később kiderül, hogy anyukámnak is voltak hasonló gondjai. Azt olvastam, hogy általában ha megvan a hajlam akkor a 20as éveskben kezdődnek kb a pánikok. Nekem 19évesen kezdődtek. Ha ilyen problémáid vannak mindenképpen keress fel egy szakembert aki tud segíteni neked!
2012. júl. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!